Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Segni wynosi 74 331 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
37 165 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 74 331 zł w
2024 roku. • 17 zł w
2023 roku. • 0,70 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Segni wynosi -123 tys. zł.
EBITDA Segni wynosi -123 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
906 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -122 981 zł w
2024 roku. • -120 282 zł w
2023 roku. • -124 793 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
906 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -122 981 zł w
2024 roku. • -120 282 zł w
2023 roku. • -124 793 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Segni mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
Brak danych o obwieszczeniach w MSiG.
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Segni w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Segni wynosi 0,32%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,045% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,32% w 2024 roku. • 0,33% w 2023 roku. • 0,41% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Segni charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Segni wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 3 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3 tys. zł w 2024 roku. • 1 zł w 2023 roku. • 0,04 zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Segni wyniosły
131 495 zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Segni wyniosła 1 448 980 zł.
Aktywa trwałe to 1 028 722 zł.
Aktywa obrotowe to 420 258 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 448 980 zł.
Kapitał (fundusz) własny to -349 288 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 798 269 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 226 363 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 71 029 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 448 980 zł sumy bilansowej i -349 288 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 1 089 613 zł sumy bilansowej i -330 817 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 996 254 zł sumy bilansowej i -207 230 zł kapitału własnego w 2022 roku.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
6 punktów procentowych rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
29 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
5 830 735 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
6 143 529 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Segni wyniosły 1 798 269 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 448 980 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 124,1%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 297 393 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 798 269 zł w 2024 roku • 1 420 429 zł w 2023 roku • 1 203 484 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
1,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 124% w 2024 roku • 130% w 2023 roku • 121% w 2022 roku
Wierzyciele
Organizacja Segni ma 1 798 269 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Największa część, 1 641 041 zł (91%), to pozostali - wierzyciele, których sprawozdanie nie rozbija (jeśli są pożyczki od spółki dominującej lub spółek z nią powiązanych, siedzą tutaj).
Poza tym: dostawcom 157 228 zł (9%).
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, pracownikom, bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
1,8 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
91%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
157 tys. zł
9%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
1,6 mln zł
91%
W roku 2024 91% zobowiązań to „pozostali”, część, której sprawozdanie nie dzieli na wierzycieli (w 2021: 97%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej nie zmienił się: 0% w 2021 i w 2024.
W roku 2020 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Segni wynosi 0,23 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 0,23.
Płynność gotówkowa wynosi 0,15, czyli same środki pieniężne pokrywają 15% zobowiązań krótkoterminowych - w typowym przedziale referencyjnym (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 25,5 miesiąca.
Aktywa obrotowe (420 258 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (1 798 269 zł) o 1 378 011 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
420 tys. zł
1,8 mln zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Do zapłaty w ciągu roku
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 279 tys. zł należności i inne: 142 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 0,23 zł, z czego 0,15 zł w gotówce.
0,23
płynność bieżąca
0,15
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 0,23 w 2024 roku • 0,18 w 2023 roku • 0,17 w 2022 roku
Obsługa długu
Organizacja Segni: dług wobec banków i pożyczkodawców 0 zł, gotówka 278 621 zł. Do tego 1 641 041 zł zobowiązań wobec grupy kapitałowej (spółka dominująca i spółki z nią powiązane) - nie wiadomo, ile z tego to pożyczki, dlatego długu netto (po odjęciu gotówki) nie podajemy.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 1 798 269 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkazobowiązania wobec grupy
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 1,6 mln zł. Nie wiadomo, ile z tego to pożyczki, więc długu netto nie podajemy.
0 zł279 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka279 tys. zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
W latach 2021-2024 organizacja miała też od 836 tys. zł do 1,6 mln zł zobowiązań wobec grupy kapitałowej (poza wykresem), więc długu netto za te lata nie podajemy.
W latach 2020-2024 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2020: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2024: bez kosztów odsetek • 2023: bez kosztów odsetek • 2022: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 438 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie (0 zł).
Należności handlowe organizacji wynoszą 1254 zł, z czego 1254 zł ma termin do 12 miesięcy.
Rotacja zobowiązań
luki płatniczej nie da się policzyć - za ten okres nie ma rotacji należności (DSO)
438 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 438 dniach
Rotacja zapasów
ile dni zapasy leżą w magazynie
firma nie wykazała zapasów w tym okresie (0 zł)
Należności handlowe1 tys. zł
klienci są winni firmie 1 tys. zł
do 12 miesięcy1 tys. zł · 100%
Rotacja zobowiązań (DPO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji zobowiązań (DPO) wynosił: • 438 dni w 2024 roku • 259 dni w 2023 roku • 73 dni w 2022 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Segni wynoszą 131 467 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 131 467 zł, czyli 100% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej131 tys. zł
Usługi obce131 tys. zł · 100%
Amortyzacja0 zł · 0%
Zużycie materiałów i energii0 zł · 0%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 131 tys. zł w 2024 roku • 117 tys. zł w 2023 roku • 124 tys. zł w 2022 roku
Wykres pokazuje osobno największą kategorię z 2024 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Segni wykazała przychody na poziomie 113 023 zł.
Organizacja Segni wykazała zysk netto większy niż 17% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 52% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 7% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł poniżej 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 17% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 52% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 81% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 86% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 7% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 49% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2024 wynosił poniżej 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:0,00
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej131 466,61
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii0,00
III. Usługi obce131 466,61
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-131 466,61
D. Pozostałe przychody operacyjne8 513,98
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne8 513,98
E. Pozostałe koszty operacyjne28,58
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne28,58
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-122 981,21
G. Przychody finansowe104 509,33
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne104 509,33
H. Koszty finansowe0,00
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-18 471,88
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-18 471,88
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Segni składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 327 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 169 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+327
dni względem terminu
0
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+5 mies. 19 dni31-12-2025
2023
+7 mies. 18 dni28-02-2025
2022
+10 mies. 19 dni29-05-2024
2021
+19 mies. 22 dni29-05-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Solaer - T.d.i Poland Power Limited Partnership posiada 100 udziałów, które stanowią 100% firmy.
Największym udziałowcem od 17.05.2022 jest Solaer T.d.i Poland Power Limited Partnership kontrolujący
100% udziałów.
W okresie od 16.07.2021 do 17.05.2022 najwięcej udziałów posiadał
Tdi Wind And Solar Energy (100%).
W okresie od 13.01.2021 do 16.07.2021 najwięcej udziałów posiadał
Accounting & Corporate Services (100%).