Organizacja Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma osiągnęła 12 827 142 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 12 827 141 zł. Pozostałe przychody to 1 zł.
Całkowite koszty wyniosły 12 826 400 zł.
Zysk netto wyniósł 741 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 565 428 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 12 827 142 zł w 2024 roku. • 16 032 490 zł w 2023 roku. • 21 178 749 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 148 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 741 zł w 2024 roku. • -136 803 zł w 2023 roku. • 1 667 499 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma wynosi 10 641 286 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
7412 zł a 32 067 854 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 128 257 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 10 641 286 zł w 2024 roku. • 12 188 083 zł w 2023 roku. • 22 391 519 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma wynosi 62 tys. zł.
EBITDA Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma wynosi 301 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,298% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2024 roku. • 2,85% w 2023 roku. • 2,84% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma wynosi 0,21%. To oznacza, że firma ma szansę 0,21% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,030% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,21% w 2024 roku. • 0,63% w 2023 roku. • 0,11% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma wynosi 337 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 557 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 tys. zł a 557 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
67 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 337 tys. zł w 2024 roku. • 354 tys. zł w 2023 roku. • 539 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 314 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 557 tys. zł w 2024 roku. • 641 tys. zł w 2023 roku. • 847 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 065 405
zł.
Koszty operacyjne Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma wyniosły
12 764 888
zł.
Wynagrodzenia stanowią
8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
213 081 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 065 405 zł w 2024 roku • 797 116 zł w 2023 roku • 379 304 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
8% w 2024 roku •
5% w 2023 roku •
2% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma wyniosła 6 895 572 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 700 332 zł.
a
ktywa trwałe to 1 195 240 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 895 572 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 113 048 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 782 524 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 379 114 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 895 572 zł w 2024 roku. • 5 607 646 zł w 2023 roku. • 6 152 672 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 0%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma wyniosły 4 113 048 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 895 572 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 60%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 822 610 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4 113 048 zł w 2024 roku • 3 607 970 zł w 2023 roku • 4 016 193 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 60% w 2024 roku • 64% w 2023 roku • 65% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Zakłady Zbożowe Ocieka Tuszyma wykazała przychody na poziomie 12 827 142 zł.
Organizacja zarobiła 5928 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 5187 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 741 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 87% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1037 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 5187 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 390 542 zł w 2022 roku