Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Tatrafin wynosi 1 331 992 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
466 816 zł a 2 489 687 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 331 992 zł w
2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Tatrafin wynosi 81 tys. zł.
EBITDA Tatrafin wynosi 81 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 80 941 zł w
2020 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 80 941 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 3 obwieszczenia
dotyczące organizacji Tatrafin.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 30 lipca 2021 (MSiG nr 146/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
3
obwieszczenia w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
3 mniej istotne obwieszczeniaZwiń obwieszczenia
Poz. 571384. TATRAFIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000844630. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
24.06.2020.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/31324/21/646]
MSiG 146/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.07.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 28.06.2021 okres OD
24.06.2020 DO 31.12.2020 1 3. OD 24.06.2020 DO
31.12.2020 1 4. OD 24.06.2020 DO 31.12.2020
Poz. 758144. TATRAFIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000844630. SĄD
REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
24.06.2020.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/42900/20/81]
Rzuć okiemMSiG 190/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 18.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 3 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji:
1. NACHUM 2. EYAL) wpisać: 3. [ukryto]
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 (dla pozycji:
1. NACHUM 2. EYAL) wpisać: 3. [ukryto]
X V. W P I S Y D O
Poz. 376704. TATRAFIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000844630. SĄD
REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
24.06.2020.
[WA.XII NS-REJ.KRS/31338/20/568]
MSiG 129/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 24.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 2. REGON
385824458 3. TATRAFIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE powiat WARSZAWA gmina
WARSZAWA miejscowość WARSZAWA 2. miejscowość WARSZAWA ulica UL. GRZYBOWSKA
nr domu 87 kod pocztowy 00-844 poczta WARSZAWA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. UMOWA SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z DN. 16.03.2020 R., SPORZĄDZONA PRZED NOTARIUSZEM WŁADYSŁAWEM
PRO- LEWANDOWSKIM W WARSZAWIE, UL. WILLOWA
8/10 LOK. 3, REP. A NR 1980/2020; ZMIANA UMOWY
SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Z DN. 26.05.2020 R., SPORZĄDZONA PRZED NOTARIUSZEM OLGĄ BOGUSZ, W WARSZAWIE UL.
TARGOWA 69 LOK. 3, REP. A NR 1898/2020 ZMIANIE ULEGŁ § 2 UMOWY SPÓŁKI. Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. ZOLTOVSKI 2. TAMIR
5. 2.800 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
280.000,00 ZŁ 6. NIE 2 1. NACHUM 2. EYAL 5. 2.800
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 280.000,00 ZŁ
6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 560000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI
UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU
SAMODZIELNIE PRub. Dane osób wchodzących
w skład organu 1 1. NACHUM 2. EYAL 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 96 09
Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA, GDZIE
INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 1 2. 82 99 Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, GDZIE
INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 2 2. 64 99 Z POZOSTAŁA FINANSOWA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA,
GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA, Z WYŁĄCZENIEM UBEZPIECZEŃ I FUNDUSZÓW EMERYTALNYCH 3 2. 66 19 Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ
WSPOMAGAJĄCA USŁUGI FINANSOWE, Z WYŁĄCZENIEM UBEZPIECZEŃ I FUNDUSZY EMERYTALNYCH 4 2. 66 30 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA
Z ZARZĄDZANIEM FUNDUSZAMI
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Tatrafin nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Tatrafin wynosi 0,09%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,060% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,09% w 2020 roku. • 0,15% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Tatrafin charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Tatrafin wynosi 72 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 12 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 219 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 12 tys. zł a 219 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 72 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 12 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 219 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Tatrafin wyniosły
829 246 zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Tatrafin wyniosła 644 294 zł.
Aktywa obrotowe to 644 294 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 644 294 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 624 829 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 19 465 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 644 294 zł sumy bilansowej i 624 829 zł kapitału własnego w 2020 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 10,38%.
Marża operacyjna wyniosła 8,89%.
Marża netto wyniosła 7,09%.
Zadłużenie
Zobowiązania Tatrafin wyniosły 19 465 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 644 294 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 3%.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 19 465 zł w 2020 roku
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 3% w 2020 roku
Wierzyciele
Organizacja Tatrafin ma 19 465 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Największa część, 16 550 zł (85%), to pozostali - wierzyciele, których sprawozdanie nie rozbija.
Poza tym: dostawcom 2915 zł (15%).
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, pracownikom, bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
19 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
15%
85%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
3 tys. zł
15%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
17 tys. zł
85%
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Tatrafin wynosi 33,1 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 33,1.
Płynność gotówkowa wynosi 1,24 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,18 miesiąca.
gotówka od ręki: 24 tys. zł należności i inne: 620 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 33,10 zł, z czego 1,24 zł w gotówce.
33,1
płynność bieżąca
1,24
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 33,1 w 2020 roku
Obsługa długu
Organizacja Tatrafin nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 24 163 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 19 465 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł24 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka24 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
W latach 2019, 2020 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2020: bez długu, gotówka 24 tys. zł • 2019: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2020: bez kosztów odsetek • 2019: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Tatrafin wynosi 6 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 0,7 dnia - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 5 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 29 073 zł, z czego 29 073 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza5 dni
firma płaci dostawcom 5 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
6 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 6 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 0,7 dnia
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 6 dni w 2020 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Tatrafin wynoszą 829 245 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 810 892 zł, czyli 98% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to podatki i opłaty: 18 353 zł, czyli 2% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej829 tys. zł
Usługi obce811 tys. zł · 98%
Podatki i opłaty18 tys. zł · 2%
Amortyzacja0 zł · 0%
Zużycie materiałów i energii0 zł · 0%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 829 tys. zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2020 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, podatki i opłaty. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Tatrafin wykazała przychody na poziomie 913 808 zł.
Organizacja zarobiła 70 968 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 6139 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 64 829 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 8,7% zysku brutto.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 6139 zł w 2020 roku
Organizacja Tatrafin wykazała zysk netto większy niż 86% organizacji z branży "Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 86% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 20% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 86% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,05%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:910 185,08
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów910 185,08
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej829 245,42
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii0,00
III. Usługi obce810 892,02
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)18 353,40
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)80 939,66
D. Pozostałe przychody operacyjne1,45
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne1,45
E. Pozostałe koszty operacyjne0,44
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,44
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)80 940,67
G. Przychody finansowe3 621,25
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne3 621,25
H. Koszty finansowe13 593,91
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne13 593,91
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)70 968,01
J. Podatek dochodowy6 139,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)64 829,01
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Tatrafin składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono 860 dni po terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 860 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+860
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2020
+28 mies. 20 dni22-02-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Zoltovski Tamir posiada 2800 udziałów, które stanowią 50% firmy.
Nachum Eyal posiada 2800 udziałów, które stanowią 50% firmy.
Największymi udziałowcami (od 18.09.2020) są: • Nachum Eyal (50% udziałów) • Zoltovski Tamir (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 24.06.2020 do 18.09.2020: • Nachum Eyal (50% udziałów) • Zoltovski Tamir (50% udziałów)