SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI NA ZEWNĄTRZ I SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST JEDNOOSOBOWO PREZES ZARZĄDU LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE
Zarządzanie i wynajem nieruchomości mieszkalnych oraz komercyjnych|Usługi budowlane: budowa, remonty, wykończenia pod klucz|Instalacje OZE, klimatyzacja, alarmy, monitoring|Przeglądy instalacji elektrycznych, gazowych i wentylacyjnych|Skupienie na bezpieczeństwie i zadowoleniu klienta
Refugium sp. z o.o. to firma z siedzibą w Tarnowie, która specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami oraz świadczeniu różnorodnych usług budowlanych i instalacyjnych. Organizacja oferuje wynajem oraz zarządzanie zarówno własnymi, jak i powierzonymi nieruchomościami, co zapewnia optymalne wsparcie dla właścicieli nieruchomości. W obszarze budownictwa Refugium realizuje projekty mieszkań, znaczące remonty oraz wykończenia pod klucz, a także prace ziemne oraz usługi brukarskie, dostosowując ofertę do indywidualnych potrzeb klientów. Dodatkowo, firma proponuje nowoczesne instalacje, w tym systemy odnawialnych źródeł energii (OZE), klimatyzacji oraz zabezpieczeń, takich jak alarmy i monitoring. Refugium stawia na jakość swoich usług, co potwierdza przeprowadzanie regularnych przeglądów instalacji elektrycznych, gazowych i wentylacyjnych, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i zgodność z obowiązującymi normami. Misją organizacji jest rzetelność oraz zaufanie w relacjach z klientami, co sprawia, że stają się oni integralną częścią procesu obsługi i realizacji projektów budowlanych. Refugium stawia na rozwój oraz innowacyjne podejście do zarządzania nieruchomościami.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Refugium osiągnęła 5 783 328 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 776 946 zł. Pozostałe przychody to 6382 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 258 796 zł.
Zysk netto wyniósł 518 150 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 826 190 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 783 328 zł w 2025 roku. • 3 209 534 zł w 2024 roku. • 2 193 316 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 74 021 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 518 150 zł w 2025 roku. • 283 203 zł w 2024 roku. • 204 960 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Refugium wynosi 12 034 587 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
5 181 503 zł a 32 567 648 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 719 227 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 12 034 587 zł w 2025 roku. • 8 990 323 zł w 2024 roku. • 7 787 470 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Refugium mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Refugium wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,209% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Refugium wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Refugium charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Refugium wynosi 456 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 81 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,63 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 81 tys. zł a 1,63 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
65 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 456 tys. zł w 2025 roku. • 363 tys. zł w 2024 roku. • 312 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 81 tys. zł w 2025 roku. • 41 tys. zł w 2024 roku. • 21 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,63 mln zł w 2025 roku. • 1,52 mln zł w 2024 roku. • 1,47 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
827 587
zł.
Koszty operacyjne Refugium wyniosły
5 235 277
zł.
Wynagrodzenia stanowią
16%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
118 227 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 827 587 zł w 2025 roku • 783 323 zł w 2024 roku • 652 880 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
16% w 2025 roku •
27% w 2024 roku •
33% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Refugium wyniosła 8 239 300 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 577 991 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 6 661 309 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 8 239 300 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 8 141 912 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 97 388 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 177 043 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 8 239 300 zł w 2025 roku. • 7 702 732 zł w 2024 roku. • 7 619 040 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 6%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 6%.
Marża operacyjna wyniosła 9%.
Marża netto wyniosła 9%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Refugium wyniosły 97 388 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 8 239 300 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 1%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 13 913 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 97 388 zł w 2025 roku • 78 970 zł w 2024 roku • 278 481 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 1% w 2025 roku • 1% w 2024 roku • 4% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Refugium wykazała przychody na poziomie 5 783 328 zł.
Organizacja zarobiła 518 150 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 518 150 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Refugium wykazała zysk netto większy niż 80% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 88% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 14% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.07%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 80% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 88% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 77% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 14% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 68% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.07%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 131 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 89 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-131
dni względem terminu
7
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 29 dni17-04-2026
2024
−3 mies. 8 dni08-04-2025
2023
−3 mies. 12 dni04-04-2024
2022
−3 mies. 24 dni23-03-2023
2021
−4 mies. 8 dni09-06-2022
2020
−6 mies. 9 dni09-04-2021
2019
−6 mies. 18 dni31-03-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Diecezja Tarnowska Kościoła Rzymskokatolickiego W Tarnowie posiada 7060
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 30.06.2023 jest Diecezja Tarnowska Kościoła Rzymskokatolickiego W Tarnowie kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 12.09.2019 do 30.06.2023
był Diecezja Tarnowska Kościoła Rzymskokatolickiego W Tarnowie kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 25.02.2019 do 12.09.2019 najwięcej udziałów posiadał Diecezja Tarnowska Kościoła Rzymskokatolickiego W Tarnowie. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.