Organizacja Spółdzielnia Producentów Osiek osiągnęła 2 700 224 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 700 224 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 520 253 zł.
Zysk netto wyniósł 179 971 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 385 746 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 700 224 zł w 2024 roku. • 5 012 582 zł w 2023 roku. • 5 012 582 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 25 710 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 179 971 zł w 2024 roku. • 169 196 zł w 2023 roku. • 169 196 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Producentów Osiek wynosi 2 527 384 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
7351 zł a 6 750 560 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 361 055 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 527 384 zł w 2024 roku. • 4 268 108 zł w 2023 roku. • 4 268 108 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Producentów Osiek wynosi 180 tys. zł.
EBITDA Spółdzielnia Producentów Osiek wynosi 200 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Spółdzielnia Producentów Osiek.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Osiek wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,207% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku. • 2,89% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Osiek wynosi 0,18%. To oznacza, że firma ma szansę 0,18% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,017% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,18% w 2024 roku. • 0,13% w 2023 roku. • 0,13% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Producentów Osiek charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Producentów Osiek wynosi 34 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 108 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 108 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
5 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 34 tys. zł w 2024 roku. • 87 tys. zł w 2023 roku. • 87 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 25 tys. zł w 2023 roku. • 25 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 108 tys. zł w 2024 roku. • 201 tys. zł w 2023 roku. • 201 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Spółdzielnia Producentów Osiek wyniosły
2 520 253
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Producentów Osiek wyniosła 738 405 zł.
a
ktywa obrotowe to 580 519 zł.
a
ktywa trwałe to 154 386 zł.
n
ależne wpłaty na kapitał (fundusz) podstawowy to 3500 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 738 405 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 728 603 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 9802 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 105 486 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 738 405 zł w 2024 roku. • 1 273 809 zł w 2023 roku. • 1 273 809 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 24%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1,836%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 262.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Spółdzielnia Producentów Osiek wyniosły 728 603 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 738 405 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 99%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 104 086 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 728 603 zł w 2024 roku • 941 008 zł w 2023 roku • 941 008 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 99% w 2024 roku • 74% w 2023 roku • 74% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Spółdzielnia Producentów Osiek wykazała przychody na poziomie 2 700 224 zł.
Organizacja Spółdzielnia Producentów Osiek wykazała zysk netto większy niż 70% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa zboża, nieprzetworzonego tytoniu, nasion i pasz dla zwierząt".
Organizacja wykazała przychód większy niż 45% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 89% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 100% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 70% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 45% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 40% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 79% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 89% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 100% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 86 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 281 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+86
dni względem terminu
3
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 11 dni22-04-2026
2023
+10 mies. 23 dni03-06-2025
2022
+11 dni26-07-2023
2021
+3 dni18-10-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−3 dni12-10-2020
2018
−10 dni05-07-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki