WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ KRAJOWEJ POZOSTAŁEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W OLSZTYNIE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM, A W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I DZIAŁANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST SAMODZIELNIE PREZES ZARZĄDU.
Organizacja Lundar osiągnęła 444 220 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 188 384 zł. Pozostałe przychody to 255 836 zł.
Całkowite koszty wyniosły 113 363 zł.
Zysk netto wyniósł 75 021 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 63 460 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 444 220 zł w 2024 roku. • 969 723 zł w 2023 roku. • 1 164 993 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 10 717 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 75 021 zł w 2024 roku. • 171 688 zł w 2023 roku. • 224 429 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Lundar wynosi 1 275 742 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
666 329 zł a 3 624 073 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 182 249 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 275 742 zł w 2024 roku. • 3 007 441 zł w 2023 roku. • 3 216 822 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Lundar.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Lundar wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,206% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Lundar wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku. • 0,04% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Lundar charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Lundar wynosi 51 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 181 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 181 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
7 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 51 tys. zł w 2024 roku. • 179 tys. zł w 2023 roku. • 156 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 20 tys. zł w 2023 roku. • 18 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 181 tys. zł w 2024 roku. • 511 tys. zł w 2023 roku. • 411 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2171
zł.
Koszty operacyjne Lundar wyniosły
329 228
zł.
Wynagrodzenia stanowią
1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
310 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2171 zł w 2024 roku • 1777 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Lundar wyniosła 1 687 414 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 095 589 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 591 825 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 687 414 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 906 018 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 781 396 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 241 059 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 687 414 zł w 2024 roku. • 2 916 317 zł w 2023 roku. • 2 806 404 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 8%.
Marża operacyjna wyniosła -75%.
Marża netto wyniosła 17%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -10.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Lundar wyniosły 781 396 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 687 414 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 46%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 111 628 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 781 396 zł w 2024 roku • 684 039 zł w 2023 roku • 749 814 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 46% w 2024 roku • 23% w 2023 roku • 27% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Lundar wykazała przychody na poziomie 444 220 zł.
Organizacja zarobiła 88 118 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 13 097 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 75 021 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 15% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1871 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 13 097 zł w 2024 roku • 20 106 zł w 2023 roku • 22 360 zł w 2022 roku