Organizacja Hermes osiągnęła 935 211 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 934 361 zł. Pozostałe przychody to 850 zł.
Całkowite koszty wyniosły 912 824 zł.
Zysk netto wyniósł 21 537 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 252 514 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 935 211 zł w 2019 roku. • 464 606 zł w 2018 roku. • 430 184 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 10 025 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 21 537 zł w 2019 roku. • -17 072 zł w 2018 roku. • 1487 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Hermes wynosi 717 837 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
8214 zł a 2 338 028 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 210 118 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 717 837 zł w 2019 roku. • 309 737 zł w 2018 roku. • 297 602 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Hermes wynosi 23 tys. zł.
EBITDA Hermes wynosi 23 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
10 636 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 23 107 zł w
2019 roku. • -17 068 zł w
2018 roku. • 1836 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
10 636 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 23 107 zł w
2019 roku. • -13 778 zł w
2018 roku. • 1836 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Hermes mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2019 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2018 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Hermes wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2019 roku. • 2,91% w 2018 roku. • 2,91% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Hermes wynosi 0,13%. To oznacza, że firma ma szansę 0,13% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,060% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,13% w 2019 roku. • 0,06% w 2018 roku. • 0,01% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Hermes charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Hermes wynosi 13 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 37 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 37 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
4 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 13 tys. zł w 2019 roku. • 3 tys. zł w 2018 roku. • 6 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 tys. zł w 2019 roku. • 0 zł w 2018 roku. • 0 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 37 tys. zł w 2019 roku. • 19 tys. zł w 2018 roku. • 17 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
8794
zł.
Koszty operacyjne Hermes wyniosły
911 254
zł.
Wynagrodzenia stanowią
1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
4397 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 8794 zł w 2019 roku • 465 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1% w 2019 roku •
0% w 2018 roku •
0% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Hermes wyniosła 935 800 zł.
a
ktywa obrotowe to 935 800 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 935 800 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 924 847 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 10 952 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 463 780 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 935 800 zł w 2019 roku. • 152 626 zł w 2018 roku. • 8240 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 197%.
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 87 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Hermes wyniosły 924 847 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 935 800 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 99%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 461 547 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 924 847 zł w 2019 roku • 163 211 zł w 2018 roku • 1753 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 39 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 99% w 2019 roku • 107% w 2018 roku • 21% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Hermes wykazała przychody na poziomie 935 211 zł.
Organizacja zarobiła 23 957 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 2420 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 21 537 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1036 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2420 zł w 2019 roku • 0 zł w 2018 roku • 349 zł w 2017 roku
Organizacja Hermes wykazała zysk netto większy niż 81% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 82% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 84% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 81% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2019 były wyższe niż 82% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 88% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był wyższy niż 70% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 84% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2019 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 223 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 6 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+223
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
−6 dni09-10-2020
2018
+15 mies. 2 dni09-10-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kykta Arsenii posiada 45
udziałów,
które stanowią
90.0% firmy.