Organizacja Scaff-Mont Group osiągnęła 38 301 223 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 38 274 408 zł. Pozostałe przychody to 26 815 zł.
Całkowite koszty wyniosły 31 476 516 zł.
Zysk netto wyniósł 6 797 892 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 4 787 653 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 38 301 223 zł w 2025 roku. • 7 381 670 zł w 2024 roku. • 15 884 748 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 849 737 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 6 797 892 zł w 2025 roku. • -514 907 zł w 2024 roku. • 117 332 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Scaff-Mont Group wynosi 59 156 113 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
6 430 395 zł a 95 753 058 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 7 394 514 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 59 156 113 zł w 2025 roku. • 6 563 089 zł w 2024 roku. • 13 282 315 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Scaff-Mont Group wynosi 6,88 mln zł.
EBITDA Scaff-Mont Group wynosi 6,94 mln zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Scaff-Mont Group wynosi 114 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 114 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Scaff-Mont Group wynosi 2,79%. To oznacza, że firma ma szansę 2,79% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,195% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,79% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Scaff-Mont Group wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,51% w 2024 roku. • 0,09% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Scaff-Mont Group charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Scaff-Mont Group wynosi 1,6 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1,03 mln zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,83 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1,03 mln zł a 2,83 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
200 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,6 mln zł w 2025 roku. • 204 tys. zł w 2024 roku. • 437 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1,03 mln zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 23 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,83 mln zł w 2025 roku. • 443 tys. zł w 2024 roku. • 778 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
22 377 207
zł.
Koszty operacyjne Scaff-Mont Group wyniosły
31 398 447
zł.
Wynagrodzenia stanowią
71%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
2 797 151 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 22 377 207 zł w 2025 roku • 3 220 352 zł w 2024 roku • 5 458 075 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
8.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
71% w 2025 roku •
41% w 2024 roku •
36% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Scaff-Mont Group wyniosła 10 746 225 zł.
a
ktywa obrotowe to 10 256 362 zł.
a
ktywa trwałe to 489 863 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 10 746 225 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 172 365 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 8 573 860 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 343 278 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 10 746 225 zł w 2025 roku. • 3 879 590 zł w 2024 roku. • 4 913 365 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 63%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 79%.
Marża operacyjna wyniosła 18%.
Marża netto wyniosła 18%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Scaff-Mont Group wyniosły 2 172 365 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 10 746 225 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 20%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 271 546 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 172 365 zł w 2025 roku • 1 690 289 zł w 2024 roku • 1 949 157 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 20% w 2025 roku • 44% w 2024 roku • 40% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Scaff-Mont Group wykazała przychody na poziomie 38 301 223 zł.
Organizacja zarobiła 6 886 272 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 88 380 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 6 797 892 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 1% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 11 048 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 88 380 zł w 2025 roku • 28 456 zł w 2024 roku • 210 046 zł w 2023 roku
Organizacja Scaff-Mont Group wykazała zysk netto większy niż 99% organizacji z branży "Pozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Organizacja wykazała przychód większy niż 98% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 88% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 99% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 98% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 96% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 33% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 91% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 33 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-33
dni względem terminu
7
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 19 dni27-04-2026
2024
−1 mies. 3 dni12-06-2025
2023
−17 dni28-06-2024
2022
−2 dni13-07-2023
2021
−23 dni22-09-2022
2020
−6 mies. 6 dni12-04-2021
2019
+5 mies. 29 dni12-04-2021
2018
−3 mies. 11 dni05-04-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Żyła Dawid posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Setla Adrian posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Setla Adrian (50% udziałów) • Żyła Dawid (50% udziałów)
Największym udziałowcem w okresie od 26.07.2023 do 16.12.2025
był Setla Adrian kontrolując 34% udziałów.
W okresie od 09.09.2019 do 26.07.2023 najwięcej udziałów posiadał Setla Adrian. Jego udziały w tym czasie wynosiły 34%.