SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁACZNIE Z PROKURENETM.
Rejestracja samolotów Yakovlev i Antonov|Obsługa techniczna samolotów radzieckiej produkcji|Wsparcie formalne i techniczne dla właścicieli samolotów|Specjalizacja w niszowym segmencie lotnictwa
RAFCORE AVIATION SP. Z O.O. to przedsiębiorstwo działające w branży lotniczej, specjalizujące się w rejestracji oraz obsłudze technicznej samolotów marek Yakovlev i Antonov. Firma koncentruje się na zapewnieniu kompleksowych usług związanych z formalnościami rejestracyjnymi oraz bieżącym utrzymaniem sprawności technicznej tych maszyn. Dzięki specjalistycznej wiedzy oraz doświadczeniu w zakresie konstrukcji i eksploatacji samolotów radzieckiej produkcji, RAFCORE AVIATION wspiera właścicieli i operatorów w spełnianiu wymogów prawnych oraz technicznych niezbędnych do bezpiecznego użytkowania statków powietrznych. Oferta firmy obejmuje zarówno doradztwo w zakresie rejestracji samolotów, jak i realizację przeglądów technicznych, napraw oraz konserwacji. RAFCORE AVIATION współpracuje z klientami indywidualnymi oraz instytucjonalnymi, którzy posiadają lub zamierzają nabyć samoloty Yakovlev lub Antonov, zapewniając im wsparcie na każdym etapie eksploatacji maszyny. Firma kładzie nacisk na wysoką jakość świadczonych usług oraz bezpieczeństwo lotnicze, dostosowując zakres działań do indywidualnych potrzeb klientów. Dzięki specjalizacji w wąskim segmencie rynku lotniczego, RAFCORE AVIATION buduje pozycję eksperta w zakresie obsługi technicznej i formalnej samolotów określonych typów, co pozwala jej skutecznie odpowiadać na specyficzne wymagania tej grupy użytkowników.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Rafcore Aviation osiągnęła 178 672 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 178 607 zł. Pozostałe przychody to 65 zł.
Całkowite koszty wyniosły 178 687 zł.
Strata netto wyniosła 80 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 22 334 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 178 672 zł w 2025 roku. • 168 929 zł w 2024 roku. • 135 383 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -4 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -80 zł w 2025 roku. • 19 175 zł w 2024 roku. • -2564 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Rafcore Aviation wynosi 184 723 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 446 679 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 22 626 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 184 723 zł w 2025 roku. • 254 988 zł w 2024 roku. • 141 542 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Rafcore Aviation wynosi 0 tys. zł.
EBITDA Rafcore Aviation wynosi 4 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
7 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 8 zł w
2025 roku. • 19 179 zł w
2024 roku. • -2576 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
518 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 4097 zł w
2025 roku. • 21 905 zł w
2024 roku. • -2576 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Rafcore Aviation.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 1 os. w 2024 roku. • 1 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Rafcore Aviation wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,180% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Rafcore Aviation wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Rafcore Aviation charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Rafcore Aviation wynosi 9 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 26 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 26 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 9 tys. zł w 2025 roku. • 10 tys. zł w 2024 roku. • 8 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 3 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 26 tys. zł w 2025 roku. • 24 tys. zł w 2024 roku. • 24 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
101 620
zł.
Koszty operacyjne Rafcore Aviation wyniosły
178 599
zł.
Wynagrodzenia stanowią
57%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
12 703 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 101 620 zł w 2025 roku • 59 274 zł w 2024 roku • 42 099 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
7.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
57% w 2025 roku •
40% w 2024 roku •
31% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Rafcore Aviation wyniosła 89 077 zł.
a
ktywa obrotowe to 75 426 zł.
a
ktywa trwałe to 13 651 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 89 077 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1599 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 87 478 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 10 516 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 89 077 zł w 2025 roku. • 88 907 zł w 2024 roku. • 70 977 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -0%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła -0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Rafcore Aviation wyniosły 1599 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 89 077 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 2%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 200 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1599 zł w 2025 roku • 1349 zł w 2024 roku • 2594 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 2% w 2025 roku • 2% w 2024 roku • 4% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Rafcore Aviation wykazała przychody na poziomie 178 672 zł.
Organizacja zarobiła 73 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 153 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -80 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 211% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 19 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 153 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Rafcore Aviation wykazała zysk netto większy niż 33% organizacji z branży "Naprawa i konserwacja statków powietrznych i statków kosmicznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 58% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 36% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 50% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 33% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 58% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 42% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 45% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 36% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 36% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 50% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 86 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-86
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
−1 mies. 5 dni10-06-2025
2023
−2 mies. 17 dni29-04-2024
2022
−1 mies.15-06-2023
2021
−2 mies. 29 dni18-07-2022
2020
−3 mies. 18 dni29-06-2021
2019
−6 mies. 18 dni31-03-2020
2018
−3 mies. 22 dni25-03-2019
2017
−15 dni30-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Rafiński Jerzy posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 18.09.2024 jest Rafiński Jerzy kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 16.03.2018 do 18.09.2024
był Rafiński Jerzy kontrolując 99% udziałów.
W okresie od 13.05.2017 do 16.03.2018 najwięcej udziałów posiadał Rafiński Jerzy. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.