LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0000677716 NIP 6751592263 REGON 367267500

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
22 tys.
zł
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
85 tys.
zł
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
42 tys.
zł
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
216 tys.
zł
Info
Województwo
MAŁOPOLSKIE
Miejscowość
KRAKÓW
Adres
UL. MASARSKA, 13
Kod pocztowy
31-534
Rejestracja
2017-05-11
Kapitał zakładowy
5000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ltava - IT osiągnęła 84 970 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 84 970 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 42 938 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 42 032 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 32 371 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 84 970 zł w 2022 roku.
• 41 754 zł w 2021 roku.
• 20 229 zł w 2020 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 27 077 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 42 032 zł w 2022 roku.
• 8292 zł w 2021 roku.
• -12 122 zł w 2020 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Ltava - IT wynosi 216 354 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 101 747 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 216 354 zł w 2022 roku.
• 58 676 zł w 2021 roku.
• 12 859 zł w 2020 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Ltava - IT wynosi 46 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA Ltava - IT wynosi 46 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 46 189 zł w 2022 roku.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 46 189 zł w 2022 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Szacowane zatrudnienie Ltava - IT mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 13 obwieszczeń dotyczących organizacji Ltava - IT.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 7 września 2023 (MSiG nr 173/2023).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
13 obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
13 mniej istotnych obwieszczeń Zwiń obwieszczenia
  1. Poz. 1116309. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/555767/23/850]
    MSiG 173/2023 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/555767/23/850 Nr ogłoszenia: 1116309
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 03.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 15 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
  2. Poz. 1116308. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/555767/23/449]
    MSiG 173/2023 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/555767/23/449 Nr ogłoszenia: 1116308
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 03.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 14 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 03.08.2023 okres OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
  3. Poz. 1205561. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/457895/22/294]
    MSiG 229/2022 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/457895/22/294 Nr ogłoszenia: 1205561
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 15.11.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 13 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
  4. Poz. 1205560. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/457895/22/893]
    MSiG 229/2022 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/457895/22/893 Nr ogłoszenia: 1205560
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 15.11.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 12 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 15.11.2022 okres OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
  5. Poz. 374455. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/209689/20/796]
    MSiG 128/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/209689/20/796 Nr ogłoszenia: 374455
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 23.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 11 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 4. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  6. Poz. 374454. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/209689/20/395]
    MSiG 128/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/209689/20/395 Nr ogłoszenia: 374454
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 23.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 10 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  7. Poz. 374453. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/209689/20/994]
    MSiG 128/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/209689/20/994 Nr ogłoszenia: 374453
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 23.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 9 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 23.06.2020 okres OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  8. Poz. 374452. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/209684/20/983]
    MSiG 128/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/209684/20/983 Nr ogłoszenia: 374452
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 23.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 8 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
  9. Poz. 369301. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/209683/20/271]
    MSiG 127/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/209683/20/271 Nr ogłoszenia: 369301
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 23.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 7 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 23.06.2020 okres OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
  10. Poz. 291815. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/203228/20/543]
    MSiG 112/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/203228/20/543 Nr ogłoszenia: 291815
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 29.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 6 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 2. OD 11.05.2017 DO 31.12.2017
  11. Poz. 291814. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SYSTEM, wpis do rejestru: 11.05.2017. [RDF/203228/20/142]
    MSiG 112/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/203228/20/142 Nr ogłoszenia: 291814
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 29.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 5 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 29.05.2020 okres OD 11.05.2017 DO 31.12.2017
  12. Poz. 144794. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 11.05.2017. [KR.XI NS-REJ.KRS/9128/20/592]
    Rzuć okiem MSiG 64/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KR.XI NS-REJ.KRS/9128/20/592 Nr ogłoszenia: 144794
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 20.03.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 4 następującej treści: Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 (dla pozycji: 1. VORONOVA 2. IRYNA) wpisać: 3. [ukryto]
  13. Poz. 130561. LTAVA - IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000677716. SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 11.05.2017. [KR.XI NS-REJ.KRS/13949/17/44]
    MSiG 95/2017 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
    Sygn. sprawy: KR.XI NS-REJ.KRS/13949/17/44 Nr ogłoszenia: 130561
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 11.05.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 1 następującej treści: Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. LTAVA - IT tał SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAŁOPOLSKIE powiat KRAKÓW gmina KRAKÓW miejscowość KRAKÓW 2. miejscowość KRAKÓW ulica UL. MASARSKA nr domu 13 nr lokalu B4 kod pocztowy 31-534 poczta KRAKÓW kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 10.05.2017 R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. VORONOVA 2. IRYNA 5. 93 UDZIAŁY O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4.650,00 ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. VORONOVA 2. IRYNA 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 62 01 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OPROGRAMOWANIEM 1 ——- 58 2 DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA W ZAKRESIE OPROGRAMOWANIA 2 ——- 62 01 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OPROGRAMOWANIEM 3 ——- 63 9 POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA W ZAKRESIE INFORMACJI 4 ——- 62 02 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z DORADZTWEM W ZAKRESIE INFORMATYKI 5 ——- 62 03 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z ZARZĄDZANIEM URZĄDZENIAMI INFORMATYCZNYMI 6 ——- 62 09 POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA W ZAKRESIE TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH I KOMPUTEROWYCH 7 ——- 63 1 PRZETWARZANIE DANYCH; ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI (HOSTING) I PODOBNA DZIAŁALNOŚĆ; DZIAŁALNOŚĆ PORTALI INTERNETOWYCH

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Ltava - IT w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Ltava - IT wynosi 0,90%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,110% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,90% w 2022 roku.
• 0,92% w 2021 roku.
• 1,12% w 2020 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Ltava - IT charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 2 lat.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku.
• Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2020 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Ltava - IT wynosi 3 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 8 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 8 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi 525 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 3 tys. zł w 2022 roku.
• 0,62 zł w 2017 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 8 tys. zł w 2022 roku.
• 2 tys. zł w 2021 roku.
• 807 zł w 2020 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 4102 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Ltava - IT wyniosły 38 781 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wynagrodzenia stanowią 10,6% kosztów operacyjnych.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 4102 zł w 2022 roku
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 10,6% w 2022 roku

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Ltava - IT wyniosła 22 246 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe to 22 246 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 22 246 zł.
icon custom:bullet-chevron
Kapitał (fundusz) własny to -10 074 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 32 320 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 5386 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 25 029 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 22 246 zł sumy bilansowej i -10 074 zł kapitału własnego w 2022 roku.
• 26 681 zł sumy bilansowej i -52 106 zł kapitału własnego w 2021 roku.
• 11 474 zł sumy bilansowej i -60 132 zł kapitału własnego w 2020 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 188,94%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 54,36%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 49,47%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 147,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 218,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 56,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 54,5 punktu procentowego rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Ltava - IT wyniosły 32 320 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 22 246 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 145,3%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 19 643 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 32 320 zł w 2022 roku
• 78 787 zł w 2021 roku
• 71 605 zł w 2020 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi 239,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 145% w 2022 roku
• 295% w 2021 roku
• 624% w 2020 roku

Wierzyciele

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ltava - IT ma 32 320 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
icon custom:bullet-chevron
Największa część, 29 698 zł (92%), to pozostali - wierzyciele, których sprawozdanie nie rozbija.
icon custom:bullet-chevron
Poza tym: dostawcom 2622 zł (8%).
icon custom:bullet-chevron
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom.
icon custom:bullet-chevron
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
icon custom:bullet-chevron
W roku 2022 92% zobowiązań to „pozostali”, część, której sprawozdanie nie dzieli na wierzycieli (w 2017: 100%).
icon custom:bullet-chevron
Udział banków i pożyczkodawców nie zmienił się: 0% w 2017 i w 2022.

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Ltava - IT wynosi 0,69 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 0,69.
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi <0,01, czyli same środki pieniężne pokrywają poniżej 1% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
icon custom:bullet-chevron
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,01 miesiąca.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (22 246 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (32 320 zł) o 10 074 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 0,69 w 2022 roku

Obsługa długu

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ltava - IT nie wykazała kredytów ani pożyczek (0 zł); gotówka (tylko kasa i rachunki): 34 zł. Druk uproszczony nie wydziela innych zobowiązań finansowych (np. leasingu), więc długu netto nie podajemy.

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Ltava - IT wynosi 93 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 25 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 69 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 21 711 zł, z czego 21 711 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 93 dni w 2022 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Ltava - IT wynoszą 38 781 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 26 879 zł, czyli 69% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 7800 zł, czyli 20% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 4016 zł, czyli 10% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły:
• 39 tys. zł w 2022 roku
• 33 tys. zł w 2021 roku
• 32 tys. zł w 2020 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2022 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
icon custom:bullet-chevron
W latach 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 suma kosztów to łączne koszty wykazane w druku mikro, a w pozostałych latach pozycja B rachunku zysków i strat. Wartości i zestaw kategorii po obu stronach tej granicy nie są wprost porównywalne - to zmiana druku sprawozdania, nie zdarzenie w firmie.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ltava - IT wykazała przychody na poziomie 84 970 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zarobiła 46 189 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wyniósł 4157 zł.
icon custom:bullet-chevron
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 42 032 zł.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 3936 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 4157 zł w 2022 roku
• 221 zł w 2021 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ltava - IT wykazała zysk netto większy niż 66% organizacji z branży "Działalność związana z oprogramowaniem".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 37% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 26% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 88% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 93% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 93% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 99% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 2% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 67% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł poniżej 0,01%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 66% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 37% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 26% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był wyższy niż 88% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 99% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 2% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 67% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku w 2022 wynosił poniżej 0,01%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 17 z 19 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi 84 970,00
I. Przychody netto ze sprzedaży 84 970,00
B. Koszty działalności operacyjnej 38 780,55
I. Amortyzacja 0,00
II. Zużycie materiałów i energii 7 800,00
III. Usługi obce 26 879,01
IV. Wynagrodzenia 4 015,95
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1) 85,59
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1) 0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 46 189,45
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym: 0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym: 0,00
F. Przychody finansowe, w tym: 0,00
G. Koszty finansowe, w tym: 0,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G) 46 189,45
I. Podatek dochodowy 4 157,00
J. Zysk (strata) netto (H - I) 42 032,45

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Ltava - IT składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 1 w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 193 dni po ustawowym terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 19 dni po terminie.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2022
+19 dni
2021
+1 mies. 1 dzień
2019
−3 mies. 24 dni
2018
+11 mies. 14 dni
2017
+22 mies. 24 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Udziałowcy

icon custom:bullet-chevron
Voronova Iryna posiada 93 udziały, które stanowią 93% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Pozostałe 7% udziałów nie zostało przypisane do ujawnionych udziałowców.
icon custom:bullet-chevron
Największym udziałowcem od 11.05.2017 jest Voronova Iryna kontrolująca 93% udziałów.

Reprezentacja