Organizacja Colorstab osiągnęła 5 034 567 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 978 113 zł. Pozostałe przychody to 56 453 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 052 670 zł.
Zysk netto wyniósł 1 925 443 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 301 282 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 034 567 zł w 2020 roku. • 3 445 391 zł w 2019 roku. • 4 179 971 zł w 2018 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 495 963 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 925 443 zł w 2020 roku. • 1 236 138 zł w 2019 roku. • 2 155 104 zł w 2018 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Colorstab wynosi 12 532 234 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 474 083 zł a 26 956 207 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3 223 345 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 12 532 234 zł w 2020 roku. • 8 198 584 zł w 2019 roku. • 13 053 392 zł w 2018 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Colorstab wynosi 1,92 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
493 926 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 921 424 zł w
2020 roku. • 1 235 333 zł w
2019 roku. • 2 161 740 zł w
2018 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Colorstab mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2020 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2019 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2018 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Colorstab wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2020 roku. • 2,90% w 2019 roku. • 2,90% w 2018 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Colorstab wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2020 roku. • 0,03% w 2019 roku. • 0,02% w 2018 roku.
Wiarygodność firmy
Colorstab charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Colorstab wynosi 351 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 151 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 688 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 151 tys. zł a 688 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
89 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 351 tys. zł w 2020 roku. • 229 tys. zł w 2019 roku. • 376 tys. zł w 2018 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 151 tys. zł w 2020 roku. • 103 tys. zł w 2019 roku. • 125 tys. zł w 2018 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 688 tys. zł w 2020 roku. • 447 tys. zł w 2019 roku. • 768 tys. zł w 2018 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
258 179
zł.
Koszty operacyjne Colorstab wyniosły
3 056 690
zł.
Wynagrodzenia stanowią
8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
51 001 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 258 179 zł w 2020 roku • 266 736 zł w 2019 roku • 268 726 zł w 2018 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
2.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
8% w 2020 roku •
12% w 2019 roku •
13% w 2018 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Colorstab wyniosła 2 110 619 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 110 619 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 110 619 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 145 176 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 965 443 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 508 465 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 110 619 zł w 2020 roku. • 1 599 864 zł w 2019 roku. • 2 297 050 zł w 2018 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 91%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 98%.
Marża operacyjna wyniosła 39%.
Marża netto wyniosła 38%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Colorstab wyniosły 145 176 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 110 619 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 7%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 12 502 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 145 176 zł w 2020 roku • 323 725 zł w 2019 roku • 101 946 zł w 2018 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 7% w 2020 roku • 20% w 2019 roku • 4% w 2018 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Colorstab wykazała przychody na poziomie 5 034 567 zł.