Organizacja Inter Auto Żendzian osiągnęła 151 097 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 117 571 zł. Pozostałe przychody to 33 527 zł.
Całkowite koszty wyniosły 98 621 zł.
Zysk netto wyniósł 18 950 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -67 438 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 151 097 zł w 2022 roku. • 167 636 zł w 2021 roku. • 618 082 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 18 343 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 18 950 zł w 2022 roku. • -53 671 zł w 2021 roku. • 95 841 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Inter Auto Żendzian wynosi 334 815 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
158 284 zł a 844 183 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 26 321 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 334 815 zł w 2022 roku. • 255 829 zł w 2021 roku. • 979 745 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Inter Auto Żendzian mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Inter Auto Żendzian wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2022 roku. • 2,91% w 2021 roku. • 2,91% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Inter Auto Żendzian wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2022 roku. • 0,16% w 2021 roku. • 0,07% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Inter Auto Żendzian charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Inter Auto Żendzian wynosi 22 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 74 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 74 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 22 tys. zł w 2022 roku. • 10 tys. zł w 2021 roku. • 35 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 tys. zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku. • 15 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 74 tys. zł w 2022 roku. • 67 tys. zł w 2021 roku. • 86 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Inter Auto Żendzian wyniosły
102 133
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2022 roku •
0% w 2021 roku •
0% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Inter Auto Żendzian wyniosła 416 463 zł.
a
ktywa obrotowe to 416 463 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 416 536 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 211 046 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 205 490 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 3848 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 416 536 zł w 2022 roku. • 627 956 zł w 2021 roku. • 670 278 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 9%.
Marża operacyjna wyniosła 13%.
Marża netto wyniosła 13%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Inter Auto Żendzian wyniosły 205 490 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 416 536 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 49%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -789 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 205 490 zł w 2022 roku • 435 860 zł w 2021 roku • 424 511 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 49% w 2022 roku • 69% w 2021 roku • 63% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Inter Auto Żendzian wykazała przychody na poziomie 151 097 zł.
Organizacja zarobiła 18 950 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 18 950 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Organizacja Inter Auto Żendzian wykazała zysk netto większy niż 63% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek".
Organizacja wykazała przychód większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 63% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 44% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 55% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był wyższy niż 39% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 42 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 109 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+42
dni względem terminu
4
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
−3 mies. 19 dni28-03-2023
2021
−2 mies. 14 dni02-08-2022
2020
+19 dni03-11-2021
2019
−17 dni28-09-2020
2018
+14 mies. 21 dni28-09-2020
2017
−9 dni06-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki