Organizacja Potamia osiągnęła 2 223 146 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 213 933 zł. Pozostałe przychody to 9213 zł.
Całkowite koszty wyniosły 949 660 zł.
Zysk netto wyniósł 1 264 273 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 312 031 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 223 146 zł w 2021 roku. • 2 056 051 zł w 2020 roku. • 1 982 348 zł w 2019 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 423 489 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 264 273 zł w 2021 roku. • 1 071 953 zł w 2020 roku. • 988 532 zł w 2019 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Potamia wynosi 8 859 236 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 320 044 zł a 17 699 828 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 052 305 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 859 236 zł w 2021 roku. • 7 030 351 zł w 2020 roku. • 5 843 569 zł w 2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Potamia wynosi 1,42 mln zł.
EBITDA Potamia wynosi 1,43 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
463 406 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 423 940 zł w
2021 roku. • 1 187 136 zł w
2020 roku. • 1 086 921 zł w
2019 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
462 695 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 428 626 zł w
2021 roku. • 1 187 136 zł w
2020 roku. • 1 087 521 zł w
2019 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Potamia mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2021 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2020 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2019 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Potamia wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2021 roku. • 2,90% w 2020 roku. • 2,90% w 2019 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Potamia wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,278% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2021 roku. • 0,06% w 2020 roku. • 0,07% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Potamia charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Potamia wynosi 387 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 67 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,08 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 67 tys. zł a 1,08 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
97 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 387 tys. zł w 2021 roku. • 256 tys. zł w 2020 roku. • 152 tys. zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 67 tys. zł w 2021 roku. • 62 tys. zł w 2020 roku. • 59 tys. zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,08 mln zł w 2021 roku. • 637 tys. zł w 2020 roku. • 260 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
221 374
zł.
Koszty operacyjne Potamia wyniosły
789 993
zł.
Wynagrodzenia stanowią
28%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
42 647 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 221 374 zł w 2021 roku • 360 903 zł w 2020 roku • 174 764 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
6.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
28% w 2021 roku •
43% w 2020 roku •
20% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Potamia wyniosła 4 068 622 zł.
a
ktywa obrotowe to 4 064 404 zł.
a
ktywa trwałe to 4218 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 068 622 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 975 229 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 093 393 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 945 821 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 068 622 zł w 2021 roku. • 2 717 368 zł w 2020 roku. • 1 752 732 zł w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 31%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 41%.
Marża operacyjna wyniosła 64%.
Marża netto wyniosła 57%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 45.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -15 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 27 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 25.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Potamia wyniosły 975 229 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 068 622 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 24%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 66 302 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 975 229 zł w 2021 roku • 888 249 zł w 2020 roku • 995 566 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 56.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 24% w 2021 roku • 33% w 2020 roku • 57% w 2019 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Potamia wykazała przychody na poziomie 2 223 146 zł.
Organizacja zarobiła 1 396 539 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 132 266 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 264 273 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 33 067 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 132 266 zł w 2021 roku • 110 013 zł w 2020 roku • 80 481 zł w 2019 roku
Organizacja Potamia wykazała zysk netto większy niż 97% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 90% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 89% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 71% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 96% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 97% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2021 były wyższe niż 90% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była ona wyższa niż 91% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 był wyższy niż 44% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 89% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 71% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2021 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 5 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 120 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 135 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-120
dni względem terminu
5
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
−4 mies. 15 dni02-06-2022
2020
−5 mies. 6 dni12-05-2021
2019
−6 mies. 15 dni03-04-2020
2018
−3 mies. 14 dni02-04-2019
2017
−12 dni03-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Panasiuk Taras posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 12.12.2022 jest Panasiuk Taras kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 10.10.2016 do 12.12.2022
był Depo Krzysztof kontrolując 98% udziałów.
W okresie od 05.07.2016 do 10.10.2016 najwięcej udziałów posiadał Nobel Spv. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.