Organizacja Ort-Med osiągnęła 2 015 235 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 005 856 zł. Pozostałe przychody to 9378 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 795 649 zł.
Zysk netto wyniósł 210 207 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 265 046 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 015 235 zł w 2024 roku. • 777 397 zł w 2023 roku. • 240 244 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 39 683 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 210 207 zł w 2024 roku. • 104 533 zł w 2023 roku. • -27 845 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Ort-Med wynosi 2 491 382 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
307 064 zł a 5 038 086 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 337 627 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 491 382 zł w 2024 roku. • 1 085 805 zł w 2023 roku. • 231 172 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Ort-Med wynosi 239 tys. zł.
EBITDA Ort-Med wynosi 263 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
43 676 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 239 156 zł w
2024 roku. • 125 281 zł w
2023 roku. • -27 844 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
47 129 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 263 330 zł w
2024 roku. • 135 930 zł w
2023 roku. • -23 023 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Ort-Med wynosi 7 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 7 os. w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Ort-Med wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Ort-Med wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku. • 0,05% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Ort-Med charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Ort-Med wynosi 69 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 36 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 112 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 36 tys. zł a 112 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
10 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 69 tys. zł w 2024 roku. • 29 tys. zł w 2023 roku. • 6 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 36 tys. zł w 2024 roku. • 19 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 112 tys. zł w 2024 roku. • 41 tys. zł w 2023 roku. • 19 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
292 586
zł.
Koszty operacyjne Ort-Med wyniosły
1 766 700
zł.
Wynagrodzenia stanowią
17%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
26 914 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 292 586 zł w 2024 roku • 119 277 zł w 2023 roku • 44 339 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
4.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
17% w 2024 roku •
18% w 2023 roku •
17% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Ort-Med wyniosła 900 913 zł.
a
ktywa obrotowe to 810 078 zł.
a
ktywa trwałe to 90 835 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 900 913 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 491 494 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 409 419 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 106 629 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 900 913 zł w 2024 roku. • 581 788 zł w 2023 roku. • 128 264 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 23%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 51%.
Marża operacyjna wyniosła 12%.
Marża netto wyniosła 10%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 41.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Ort-Med wyniosły 491 494 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 900 913 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 55%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 52 215 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 491 494 zł w 2024 roku • 382 576 zł w 2023 roku • 33 585 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 55% w 2024 roku • 66% w 2023 roku • 26% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Ort-Med wykazała przychody na poziomie 2 015 235 zł.
Organizacja zarobiła 234 262 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 24 055 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 210 207 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 24 055 zł w 2024 roku • 10 268 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Ort-Med wykazała zysk netto większy niż 71% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna wyrobów medycznych, włączając ortopedyczne, prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 75% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.04%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 71% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 63% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 61% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 58% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 75% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.04%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 37 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 40 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-37
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−1 mies. 10 dni05-06-2025
2023
−1 mies. 5 dni10-06-2024
2022
−21 dni24-06-2023
2021
−2 mies. 6 dni10-08-2022
2020
−2 mies. 14 dni02-08-2021
2019
−1 mies. 7 dni08-09-2020
2018
−12 dni03-07-2019
2017
−9 dni06-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kustra Izabela posiada 1400
udziałów,
które stanowią
70.0% firmy.