Specjalizacja w zarządzaniu środowiskiem druku i digitalizacji.|Oferowanie usług, które redukują koszty druku poprzez MPS.|Realizacja audytów dla optymalizacji procesów druku.|Dostarczanie innowacyjnych rozwiązań digital signage do prezentacji treści.|Współpraca z renomowanymi producentami urządzeń, m.in. HP, Xerox, Samsung.
RQUALITY to firma zajmująca się zarządzaniem środowiskiem druku oraz digitalizacją, dysponująca ponad 15-letnim doświadczeniem w dostosowywaniu usług do potrzeb przedsiębiorstw różnej wielkości. Specjalizując się w Managed Print Services (MPS), RQUALITY oferuje kompleksowe rozwiązania, które pozwalają klientom płacić jedynie za wydrukowane strony oraz optymalizować flotę urządzeń. Dodatkowo, poprzez audyty środowiska druku, pomagają w identyfikacji obszarów do poprawy oraz redukcji kosztów operacyjnych. W obszarze digital signage RQUALITY oferuje innowacyjne narzędzia do prezentacji treści wizualnych, rzeczowych oraz interaktywnych w różnych środowiskach, takich jak biura, sklepy oraz sale konferencyjne. Dodatkowo, firma wdraża nowoczesne systemy zarządzania nimi, zapewniając nie tylko wysoką jakość wydruków, ale także ochronę danych klientów. Dzięki współpracy z czołowymi producentami sprzętu, takimi jak HP, Xerox czy Samsung, RQUALITY gwarantuje wyspecjalizowaną obsługę oraz certyfikacje, co potwierdza ich status jako liderów w branży.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Rquality osiągnęła 5 516 286 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 508 613 zł. Pozostałe przychody to 7673 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 520 502 zł.
Strata netto wyniosła 11 888 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 773 469 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 516 286 zł w 2024 roku. • 6 018 313 zł w 2023 roku. • 3 605 412 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -3274 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -11 888 zł w 2024 roku. • 85 895 zł w 2023 roku. • 24 479 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Rquality wynosi 3 844 527 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 13 790 715 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 528 041 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 844 527 zł w 2024 roku. • 4 531 708 zł w 2023 roku. • 2 613 020 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Rquality mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Rquality wynosi 2,76%. To oznacza, że firma ma szansę 2,76% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,76% w 2024 roku. • 2,76% w 2023 roku. • 2,77% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Rquality wynosi 0,32%. To oznacza, że firma ma szansę 0,32% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,043% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,32% w 2024 roku. • 0,12% w 2023 roku. • 0,10% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Rquality charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Rquality wynosi 85 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 220 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 220 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
11 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 85 tys. zł w 2024 roku. • 97 tys. zł w 2023 roku. • 57 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 16 tys. zł w 2023 roku. • 4 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 220 tys. zł w 2024 roku. • 240 tys. zł w 2023 roku. • 144 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
110 798
zł.
Koszty operacyjne Rquality wyniosły
5 493 429
zł.
Wynagrodzenia stanowią
2%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
3423 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 110 798 zł w 2024 roku • 78 394 zł w 2023 roku • 135 037 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
13.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
2% w 2024 roku •
1% w 2023 roku •
4% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Rquality wyniosła 841 086 zł.
a
ktywa obrotowe to 841 086 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 841 086 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 222 670 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 618 415 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 112 049 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 841 086 zł w 2024 roku. • 1 122 916 zł w 2023 roku. • 570 135 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -5%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła -0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Rquality wyniosły 618 415 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 841 086 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 74%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 87 121 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 618 415 zł w 2024 roku • 888 358 zł w 2023 roku • 421 471 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 8.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 74% w 2024 roku • 79% w 2023 roku • 74% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Rquality wykazała przychody na poziomie 5 516 286 zł.
Organizacja zarobiła -7535 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 4353 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -11 888 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -58% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 252 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 4353 zł w 2024 roku • 10 289 zł w 2023 roku • 3592 zł w 2022 roku