Organizacja IBL Engineering osiągnęła 405 477 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 405 475 zł. Pozostałe przychody to 2 zł.
Całkowite koszty wyniosły 374 094 zł.
Zysk netto wyniósł 31 381 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 250 136 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 405 477 zł w 2018 roku. • 155 341 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 62 161 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 31 381 zł w 2018 roku. • -30 780 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji IBL Engineering wynosi 409 534 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
13 690 zł a 1 013 694 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 305 974 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 409 534 zł w 2018 roku. • 103 561 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie IBL Engineering mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji IBL Engineering wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2018 roku. • 2,91% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji IBL Engineering wynosi 0,07%. To oznacza, że firma ma szansę 0,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,020% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2018 roku. • 0,05% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
IBL Engineering charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla IBL Engineering wynosi 9 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 4 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 16 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 4 tys. zł a 16 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosi 9 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 9 tys. zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 4 tys. zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 16 tys. zł w 2018 roku. • 6 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne IBL Engineering wyniosły
326 132
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2018 roku •
0% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów IBL Engineering wyniosła 544 005 zł.
a
ktywa obrotowe to 541 219 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 2787 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 544 005 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 18 254 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 525 752 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 442 656 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 544 005 zł w 2018 roku. • 101 350 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 6%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 172%.
Marża operacyjna wyniosła 20%.
Marża netto wyniosła 8%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 36 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -62 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 40 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 28 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania IBL Engineering wyniosły 525 752 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 544 005 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 97%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 411 274 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 525 752 zł w 2018 roku • 114 477 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 16 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 97% w 2018 roku • 113% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja IBL Engineering wykazała przychody na poziomie 405 477 zł.
Organizacja zarobiła 79 342 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 47 961 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 31 381 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 60% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 47 961 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 47 961 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Organizacja IBL Engineering wykazała zysk netto większy niż 78% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 69% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 91% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 78% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2018 były wyższe niż 69% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była ona wyższa niż 54% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był wyższy niż 68% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2018 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono 640 dni po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 640 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone 640 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+640
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2018
+21 mies. 10 dni15-04-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Siedlecki Marcin posiada 45
udziałów,
które stanowią
90.0% firmy.
Rzucidło Józefa posiada 5
udziałów,
które stanowią
10.0% firmy.