Budowa funkcjonalnych mieszkań i domów jednorodzinnych.|Generalny wykonawca osiedla Klonowego z planowanym zakończeniem w 2025 roku.|Wysokiej jakości materiały budowlane i nowoczesne technologie.|Duże przeszklenia i ogrzewanie podłogowe w ofertowanych lokalach.|Każdy lokal z ogródkiem i miejscem parkingowym.
ELITE GROUP CONSTRUCTION to uznana firma budowlana z siedzibą w Łodzi, charakteryzująca się długoletnim doświadczeniem w branży budownictwa mieszkaniowego. Oferuje szeroki wachlarz usług związanych z budową oraz zarządzaniem projektami mieszkań i domów jednorodzinnych. Obecnie firma jest generalnym wykonawcą nowo powstającego osiedla Klonowego, które wyróżnia się nowoczesnym designem, funkcjonalnością oraz wysoką jakością zastosowanych materiałów. Klonowy Park to projekt, który przewiduje budowę 12 przestronnych mieszkań oraz 6 domów, w tym 4 bliźniacze i 2 wolnostojące. Inwestycja oparta jest na nowoczesnych technologiach budowlanych, z zastosowaniem materiałów o podwyższonych parametrach izolacyjnych. W domach znajdują się duże przeszklenia, zapewniające doskonałe doświetlenie wnętrz, oraz ogrzewanie podłogowe, co przyczynia się do komfortu mieszkańców. Osiedle będzie dostępne dla klientów od maja 2024 roku, a jego zakończenie zaplanowano na maj 2025. Ze względu na lokalizację blisko natury i centrum Łodzi, Klonowy Park jest atrakcyjną propozycją dla osób poszukujących komfortowego miejsca do życia. ELITE GROUP CONSTRUCTION stawia na profesjonalizm, terminowość i dbałość o detale, co przekłada się na zadowolenie ich klientów. Dodatkowym atutem inwestycji są przypisane do każdego lokalu ogródki oraz dwa miejsca parkingowe, co sprzyja aktywnemu trybowi życia i kontaktowi z naturą.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Elite Group Construction osiągnęła 310 036 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 310 035 zł. Pozostałe przychody to 1 zł.
Całkowite koszty wyniosły 292 128 zł.
Zysk netto wyniósł 17 907 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 62 007 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 310 036 zł w 2021 roku. • 6 730 165 zł w 2020 roku. • 40 zł w 2019 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 3581 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 17 907 zł w 2021 roku. • 363 712 zł w 2020 roku. • -54 650 zł w 2019 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Elite Group Construction wynosi 960 509 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
179 068 zł a 3 638 355 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 188 952 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 960 509 zł w 2021 roku. • 6 835 387 zł w 2020 roku. • 41 907 620 zł w 2019 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Elite Group Construction mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Elite Group Construction wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,582% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2021 roku. • 2,95% w 2020 roku. • 2,91% w 2019 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Elite Group Construction wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2021 roku. • 0,03% w 2020 roku. • 0,06% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Elite Group Construction charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Elite Group Construction wynosi 88 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 316 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3 tys. zł a 316 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
17 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 88 tys. zł w 2021 roku. • 209 tys. zł w 2020 roku. • 2,25 mln zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 3 tys. zł w 2021 roku. • 55 tys. zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 316 tys. zł w 2021 roku. • 415 tys. zł w 2020 roku. • 11,18 mln zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Elite Group Construction wyniosły
290 004
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2021 roku •
0% w 2020 roku •
0% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Elite Group Construction wyniosła 1 020 035 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 014 035 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 6000 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 020 035 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 909 589 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 110 446 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 199 807 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 020 035 zł w 2021 roku. • 1 327 357 zł w 2020 roku. • 55 887 159 zł w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła 6%.
Marża netto wyniosła 6%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Elite Group Construction wyniosły 110 446 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 020 035 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 11%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 22 089 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 110 446 zł w 2021 roku • 135 675 zł w 2020 roku • 10 369 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 11% w 2021 roku • 10% w 2020 roku • 0% w 2019 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Elite Group Construction wykazała przychody na poziomie 310 036 zł.
Organizacja zarobiła 20 009 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 2102 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 17 907 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 11% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 420 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2102 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku
Organizacja Elite Group Construction wykazała zysk netto większy niż 73% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 65% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 74% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 73% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2021 były wyższe niż 65% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była ona wyższa niż 58% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był wyższy niż 23% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 68% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 74% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2021 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 103 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 5 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+103
dni względem terminu
1
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
+5 dni20-10-2022
2020
+1 mies. 19 dni03-12-2021
2019
−8 dni07-10-2020
2018
+1 mies. 23 dni06-09-2019
2017
+13 mies. 28 dni06-09-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki