Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Zarzecki I Surma wynosi 158 552 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
58 350 zł a 311 200 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
31 413 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 158 552 zł w
2021 roku. • 89 277 zł w
2020 roku. • 95 726 zł w
2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zarzecki I Surma wynosi 20 tys. zł.
EBITDA Zarzecki I Surma wynosi 20 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
7526 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 19 835 zł w
2021 roku. • 6104 zł w
2020 roku. • 4784 zł w
2019 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
7526 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 19 835 zł w
2021 roku. • 6104 zł w
2020 roku. • 4784 zł w
2019 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Zarzecki I Surma mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 12 obwieszczeń
dotyczących organizacji Zarzecki I Surma.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 24 lutego 2022 (MSiG nr 38/2022).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
12
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
12 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 82297. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SYSTEM, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[RDF/368440/22/272]
MSiG 38/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.02.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Ł Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 82296. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SYSTEM, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[RDF/368439/22/669]
MSiG 38/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.02.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.02.2022 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 82295. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SYSTEM, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[RDF/368439/22/268]
MSiG 38/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.02.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 82294. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SYSTEM, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[RDF/368439/22/867]
MSiG 38/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.02.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.02.2022 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 698882. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE
MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[PO.VIII NS-REJ.KRS/17724/20/459]
Rzuć okiemMSiG 185/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić
2. miejscowość POZNAŃ ulica UL. ŚWIĘTY MARCIN nr domu 29 nr lokalu 8 kod pocztowy 61-806
poczta POZNAŃ kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość POZNAŃ ulica UL. MIKOŁAJA KOPERNIKA
nr domu 6 nr lokalu L2 kod pocztowy 61-880 poczta
POZNAŃ kraj POLSKA wykreślić: 3. Adres poczty
elektronicznej BIURO@ZARZECKISURMA.PL wpisać: 3. Adres poczty elektronicznej BARTOSZ.BIEDRON@ZARZECKISURMA.PL
Poz. 749983. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SYSTEM, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[RDF/152680/19/732]
MSiG 138/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 749982. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SYSTEM, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[RDF/152680/19/331]
MSiG 138/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 10.07.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
D
Poz. 53221. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SĄD REJONOWY POZNAŃ-NOWE
MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[PO.VIII NS-REJ.KRS/32849/18/889]
Rzuć okiemMSiG 24/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.01.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić:
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
2. miejscowość POZNAŃ ulica UL. STANISŁAWA
PRZYBYSZEWSKIEGO nr domu 64 nr lokalu 2 kod
pocztowy 60-357 poczta POZNAŃ kraj POLSKA
wpisać: 2. miejscowość POZNAŃ ulica UL. ŚWIĘTY
MARCIN nr domu 29 nr lokalu 8 kod pocztowy
61-806 poczta POZNAŃ kraj POLSKA 3. Adres
poczty elektronicznej BIURO@ZARZECKISURMA.PL
Poz. 570099. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SYSTEM, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[RDF/397783/18/273]
MSiG 195/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
D
Poz. 570098. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SYSTEM, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[RDF/397782/18/872]
MSiG 195/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
: W dniu 12.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 11.07.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 329904. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SĄD REJONOWY POZNAŃ-NOWE
MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 29.01.2015.
[PO.VIII NS-REJ.KRS/29721/17/425]
Rzuć okiemMSiG 186/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.09.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić
2. miejscowość POZNAŃ ulica UL. WOJSKOWA
nr domu 1C nr lokalu 29 kod pocztowy 60-792
poczta POZNAŃ kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość POZNAŃ ulica UL. STANISŁAWA PRZYBYSZEWSKIEGO nr domu 64 nr lokalu 2 kod pocztowy
60-357 poczta POZNAŃ kraj POLSKA
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. SURMA 2. MICHAŁ 3. [ukryto] 5. CZŁONEK
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 09.08.2017 okres
OD 14.11.2014 DO 31.12.2015 1 1. data złożenia
09.08.2017 okres OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
1 3. OD 14.11.2014 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.201
DO 31.12.2016
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 35167. ZARZECKI I SURMA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540728. SĄD REJONOWY POZNAŃ-NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 29.01.2015.
[PO.VIII NS-REJ.KRS/2066/16/493]
Rzuć okiemMSiG 32/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.02.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić
2. miejscowość POZNAŃ ulica UL. PRĄDNICKA
nr domu 4 kod pocztowy 60-401 poczta POZNAŃ
kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość POZNAŃ ulica
UL. WOJSKOWA nr domu 1C nr lokalu 29 kod pocztowy 60-792 poczta POZNAŃ kraj POLSKA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Zarzecki I Surma nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zarzecki I Surma wynosi 0,08%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,025% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2021 roku. • 0,26% w 2020 roku. • 0,13% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Zarzecki I Surma charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zarzecki I Surma wynosi 7 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 16 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1 tys. zł a 16 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
727 zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 7 tys. zł w 2021 roku. • 6 tys. zł w 2020 roku. • 5 tys. zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1 tys. zł w 2021 roku. • 916 zł w 2020 roku. • 718 zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 16 tys. zł w 2021 roku. • 17 tys. zł w 2020 roku. • 15 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Zarzecki I Surma wyniosły
24 746 zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
1489 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3580 zł w 2019 roku • 603 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2,3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6,8% w 2019 roku •
2,1% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zarzecki I Surma wyniosła 80 709 zł.
Aktywa trwałe to 34 964 zł.
Aktywa obrotowe to 45 745 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 80 709 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 78 078 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2631 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 12 438 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 11 424 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 80 709 zł sumy bilansowej i 78 078 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 61 096 zł sumy bilansowej i 60 368 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 55 833 zł sumy bilansowej i 55 230 zł kapitału własnego w 2019 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 22,68%.
Marża operacyjna wyniosła 44,49%.
Marża netto wyniosła 39,72%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
7,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
8 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
18 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
16,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zarzecki I Surma wyniosły 2631 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 80 709 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 3,3%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1014 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2631 zł w 2021 roku • 728 zł w 2020 roku • 603 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 3% w 2021 roku • 1% w 2020 roku • 1% w 2019 roku
Wierzyciele
Organizacja Zarzecki I Surma ma 2631 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Największa część, 2201 zł (84%), to pozostali - wierzyciele, których sprawozdanie nie rozbija.
Poza tym: dostawcom 430 zł (16%).
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
3 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
16%
84%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
430 zł
16%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
2 tys. zł
84%
W roku 2021 84% zobowiązań to „pozostali”, część, której sprawozdanie nie dzieli na wierzycieli (w 2017: 100%).
Udział banków i pożyczkodawców nie zmienił się: 0% w 2017 i w 2021.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Zarzecki I Surma wynosi 17,39 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 17,39.
Płynność gotówkowa wynosi 16,04 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 20,47 miesiąca.
Aktywa obrotowe (45 745 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (2631 zł) o 43 114 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
46 tys. zł
3 tys. zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Do zapłaty w ciągu roku
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka (tylko kasa i rachunki): 42 tys. zł należności i inne: 4 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 17,39 zł, z czego 16,04 zł w gotówce.
17,39
płynność bieżąca
16,04
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 17,39 w 2021 roku • 67,51 w 2020 roku • 72,1 w 2019 roku
Obsługa długu
Organizacja Zarzecki I Surma nie wykazała kredytów ani pożyczek (0 zł); gotówka (tylko kasa i rachunki): 42 208 zł. Druk uproszczony nie wydziela innych zobowiązań finansowych (np. leasingu), więc długu netto nie podajemy.
Koszty odsetek: 0 zł.
Dług a gotówka
kredyty i pożyczki (wszyscy pożyczkodawcy)0 zł
gotówka (tylko kasa i rachunki)42 tys. zł
Druk uproszczony nie wydziela innych zobowiązań finansowych (np. leasingu) - długu netto nie podajemy.
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
Cykl konwersji gotówki
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 6 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Rotacja zobowiązań
luki płatniczej nie da się policzyć - za ten okres nie ma rotacji należności (DSO)
6 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 6 dniach
Rotacja zapasów0 dni
ile dni zapasy leżą w magazynie
firma nie wykazała zapasów w tym okresie
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 48 dni w 2020 roku • 146 dni w 2019 roku • 51 dni w 2018 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Zarzecki I Surma wynoszą 24 603 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 10 942 zł, czyli 44% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 9529 zł, czyli 39% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej25 tys. zł
Usługi obce11 tys. zł · 44%
Zużycie materiałów i energii10 tys. zł · 39%
Amortyzacja0 zł · 0%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji maleją w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 25 tys. zł w 2021 roku • 10 tys. zł w 2020 roku • 53 tys. zł w 2019 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2021 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Zarzecki I Surma wykazała przychody na poziomie 44 582 zł.
Organizacja zarobiła 19 765 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 2055 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 17 710 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10,4% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
824 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2055 zł w 2021 roku • 941 zł w 2020 roku • 408 zł w 2019 roku
Organizacja Zarzecki I Surma wykazała zysk netto większy niż 71% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 51% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 74% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 71% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2021 były wyższe niż 51% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była ona wyższa niż 52% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był wyższy niż 24% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 74% organizacji w branży.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy28 z 35 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi44 581,36
I. Przychody netto ze sprzedaży44 581,36
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
B. Koszty działalności operacyjnej24 602,61
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii9 529,19
III. Usługi obce10 942,28
IV. Wynagrodzenia0,00
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1)4 131,14
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)19 978,75
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym:0,00
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym:143,26
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
F. Przychody finansowe, w tym:0,31
I. Dywidendy i udziały w zyskach od jednostek, w których jednostka posiada zaangażowanie w kapitale, w tym: (+1)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
G. Koszty finansowe, w tym:71,14
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych71,14
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G)19 764,66
I. Podatek dochodowy2 055,00
J. Zysk (strata) netto (H - I)17 709,66
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Zarzecki I Surma składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 141 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 114 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+141
dni względem terminu
2
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
+3 mies. 24 dni06-02-2023
2020
+3 mies. 27 dni09-02-2022
2019
+16 mies. 2 dni09-02-2022
2018
−5 dni10-07-2019
2017
−4 dni11-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Biedroń Bartosz posiada 90 udziałów, które stanowią 90% firmy.