WŁASNOŚĆ MIESZANA MIĘDZY SEKTORAMI Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI SEKTORA PUBLICZNEGO, W TYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO LUB SAMORZĄDOWYCH OSÓB PRAWNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W WYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE, ZAŚ W WYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ: PREZES ZARZĄDU DZIAŁAJACY SAMODZIELNIE, DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organizacja Olszyna PS Energetyka Odnawialna osiągnęła 4 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 22 837 zł.
Strata netto wyniosła 22 833 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -7195 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 4 zł w 2025 roku. • 10 zł w 2024 roku. • 4542 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -2669 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -22 833 zł w 2025 roku. • -20 389 zł w 2024 roku. • -55 178 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Olszyna PS Energetyka Odnawialna wynosi 3 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 10 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 10 742 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 zł w 2025 roku. • 7 zł w 2024 roku. • 12 976 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Olszyna PS Energetyka Odnawialna wynosi -22 tys. zł.
EBITDA Olszyna PS Energetyka Odnawialna wynosi -22 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
2626 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -22 488 zł w
2025 roku. • -19 865 zł w
2024 roku. • -32 206 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Olszyna PS Energetyka Odnawialna.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Olszyna PS Energetyka Odnawialna wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Olszyna PS Energetyka Odnawialna wynosi 0,13%. To oznacza, że firma ma szansę 0,13% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,011% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,13% w 2025 roku. • 0,18% w 2024 roku. • 0,41% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Olszyna PS Energetyka Odnawialna charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Olszyna PS Energetyka Odnawialna wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 0 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 0 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 0 tys. zł w 2025 roku. • 0 tys. zł w 2024 roku. • 3 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Olszyna PS Energetyka Odnawialna wyniosły
22 492
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Olszyna PS Energetyka Odnawialna wyniosła 492 920 zł.
a
ktywa obrotowe to 181 395 zł.
a
ktywa trwałe to 311 525 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 492 920 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 522 879 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -29 959 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 52 983 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 492 920 zł w 2025 roku. • 508 024 zł w 2024 roku. • 528 413 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 76%.
Marża operacyjna wyniosła -585,629%.
Marża netto wyniosła -594,615%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -73203.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -74326.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Olszyna PS Energetyka Odnawialna wyniosły 522 879 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 492 920 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 106%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 64 655 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 522 879 zł w 2025 roku • 515 150 zł w 2024 roku • 515 150 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 12.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 106% w 2025 roku • 101% w 2024 roku • 97% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Olszyna PS Energetyka Odnawialna wykazała przychody na poziomie 4 zł.
Organizacja zarobiła -22 833 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -22 833 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Olszyna PS Energetyka Odnawialna wykazała zysk netto większy niż 14% organizacji z branży "Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 17% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 14% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 17% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 85% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 85% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 0% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 0% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 19% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 84% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 33 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 89 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+33
dni względem terminu
6
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 29 dni17-04-2026
2024
−3 mies. 15 dni01-04-2025
2023
−3 mies. 6 dni10-04-2024
2022
+1 mies. 18 dni01-09-2023
2021
+10 mies. 26 dni06-09-2023
2020
−1 mies. 29 dni17-08-2021
2019
+10 mies. 6 dni17-08-2021
2018
−17 dni28-06-2019
2017
−16 dni29-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Eko Future posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 01.07.2022 jest Eko Future kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 07.06.2021 do 01.07.2022
była Gmina Olszyna kontrolująca 51% udziałów.
W okresie od 19.10.2016 do 07.06.2021 najwięcej udziałów posiadała Gmina Olszyna. Jej udziały w tym czasie wynosiły 51%.