SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
NIEZALEŻNIE OD TEGO, CZY ZARZĄD JEST JEDNOOSOBOWY, CZY WIELOOSOBOWY, SPÓŁKĘ REPREZENTUJE KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE, ZARÓWNO W ZAKRESIE CZYNNOŚCI SĄDOWYCH, JAK I POZASĄDOWYCH.
Organizacja Gros Kapitał Invest osiągnęła 442 034 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 19 zł. Pozostałe przychody to 442 015 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 146 762 zł.
Strata netto wyniosła 8 146 744 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -1 980 859 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 442 034 zł w 2025 roku. • 493 547 zł w 2024 roku. • 6 702 931 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 10 947 859 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -8 146 744 zł w 2025 roku. • -8 390 913 zł w 2024 roku. • -1 998 685 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Gros Kapitał Invest wynosi 294 689 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 1 105 084 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 1 320 573 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 294 689 zł w 2025 roku. • 329 032 zł w 2024 roku. • 4 468 620 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Gros Kapitał Invest wynosi -299 tys. zł.
EBITDA Gros Kapitał Invest wynosi -299 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
145 968 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -299 231 zł w
2025 roku. • -260 613 zł w
2024 roku. • -223 361 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Gros Kapitał Invest wynosi 3 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 3 os. w 2025 roku. • 3 os. w 2024 roku. • 3 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Gros Kapitał Invest wynosi 2,70%. To oznacza, że firma ma szansę 2,70% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,70% w 2025 roku. • 2,72% w 2024 roku. • 2,71% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Gros Kapitał Invest wynosi 4,85%. To oznacza, że firma ma szansę 4,85% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 1,680% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 4,85% w 2025 roku. • 7,1% w 2024 roku. • 7,3% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Gros Kapitał Invest charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Gros Kapitał Invest wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 13 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 13 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 13 tys. zł w 2025 roku. • 15 tys. zł w 2024 roku. • 201 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
252 023
zł.
Koszty operacyjne Gros Kapitał Invest wyniosły
299 250
zł.
Wynagrodzenia stanowią
84%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
42 004 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 252 023 zł w 2025 roku • 235 297 zł w 2024 roku • 135 779 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
14 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
84% w 2025 roku •
90% w 2024 roku •
61% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Gros Kapitał Invest wyniosła 14 444 792 zł.
a
ktywa obrotowe to 35 759 zł.
a
ktywa trwałe to 14 409 033 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 14 444 792 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 119 094 590 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -104 649 798 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -1 737 066 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 14 444 792 zł w 2025 roku. • 14 302 386 zł w 2024 roku. • 17 238 883 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -56%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 8%.
Marża operacyjna wyniosła -1,613,106%.
Marża netto wyniosła -1,843%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 40.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -16.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -268742.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -207.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Gros Kapitał Invest wyniosły 119 094 590 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 14 444 792 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 824%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4 329 696 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 119 094 590 zł w 2025 roku • 110 805 440 zł w 2024 roku • 105 351 024 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 75 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 824% w 2025 roku • 775% w 2024 roku • 611% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Gros Kapitał Invest wykazała przychody na poziomie 442 034 zł.
Organizacja zarobiła -8 146 744 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -8 146 744 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Gros Kapitał Invest wykazała zysk netto większy niż 0% organizacji z branży "Pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 58% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 6% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 9% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 49% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.02%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 58% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 92% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 95% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 6% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 0% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 9% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 49% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0.02%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 72 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 6 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+72
dni względem terminu
5
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−6 dni08-04-2026
2024
−10 dni04-04-2025
2023
−11 dni03-04-2024
2022
−10 dni04-04-2023
2021
−2 dni13-07-2022
2020
+3 mies.13-10-2021
2019
+15 mies. 5 dni13-10-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kalisz Grzegorz posiada 20302
udziałów,
które stanowią
49.1% firmy.
Smolarek Edyta posiada 12370
udziałów,
które stanowią
29.9% firmy.
Największym udziałowcem od 27.12.2017 jest Kalisz Grzegorz kontrolujący 49% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 13.08.2014 do 27.12.2017
był Kalisz Grzegorz kontrolując 97% udziałów.
W okresie od 29.10.2013 do 13.08.2014 najwięcej udziałów posiadał Lavinia Trust. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.