Sprzedaż narzędzi medycznych od renomowanych producentów|Serwis sprzętu medycznego|Program wymiany optyk dla placówek medycznych|Specjalizacja w dziedzinach takich jak ortopedia, ginekologia, neurochirurgia|Wsparcie techniczne i doradztwo dla profesjonalistów medycznych
IMS Innovative Medical Solutions to firma specjalizująca się w sprzedaży oraz serwisie narzędzi medycznych z najwyższej półki. Współpracuje z renomowanymi producentami takimi jak Rudolf Medical, MAHE Medical, EBERLE oraz TONTARRA, co pozwala na oferowanie klientom sprzętu o sprawdzonej jakości. Specjalnością firmy jest program wymiany optyk, uznawany za najlepszy w Polsce, który przyciąga uwagę placówek medycznych poszukujących efektywnych rozwiązań. IMS skupia się na różnorodnych dziedzinach medycyny, w tym chirurgii ortopedycznej, ginekologii, neurochirurgii, okulistyce, urologii, kardiochirurgii oraz laryngologii. Dzięki wyspecjalizowanej ofercie oraz solidnemu zapleczu serwisowemu, IMS zyskuje uznanie wśród profesjonalistów z branży medycznej, zapewniając im wsparcie na każdym etapie współpracy. Działania firmy są ukierunkowane na poprawę jakości usług medycznych poprzez dostarczanie sprawdzonego sprzętu oraz innowacyjnych rozwiązań, co czyni ją liderem w swojej dziedzinie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja IMS Innovative Medical Solutions Plus osiągnęła 0 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 0 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 694 437 zł.
Strata netto wyniosła 694 437 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -824 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 0 zł w 2025 roku. • 6383 zł w 2024 roku. • 234 327 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -87 278 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -694 437 zł w 2025 roku. • 2861 zł w 2024 roku. • 189 805 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji IMS Innovative Medical Solutions Plus wynosi 6920 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 36 907 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 35 255 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 6920 zł w 2025 roku. • 543 445 zł w 2024 roku. • 1 441 041 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT IMS Innovative Medical Solutions Plus wynosi -6 tys. zł.
EBITDA IMS Innovative Medical Solutions Plus wynosi -6 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
1321 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -5529 zł w
2025 roku. • 4502 zł w
2024 roku. • 234 327 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
1321 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -5529 zł w
2025 roku. • 4502 zł w
2024 roku. • 234 327 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w IMS Innovative Medical Solutions Plus.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji IMS Innovative Medical Solutions Plus wynosi 4,35%. To oznacza, że firma ma szansę 4,35% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,180% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 4,35% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji IMS Innovative Medical Solutions Plus wynosi 0,37%. To oznacza, że firma ma szansę 0,37% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,041% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,37% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
IMS Innovative Medical Solutions Plus charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla IMS Innovative Medical Solutions Plus wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 3 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
2 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 45 tys. zł w 2024 roku. • 59 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 tys. zł w 2024 roku. • 7 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3 tys. zł w 2025 roku. • 141 tys. zł w 2024 roku. • 140 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne IMS Innovative Medical Solutions Plus wyniosły
5529
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów IMS Innovative Medical Solutions Plus wyniosła 9233 zł.
a
ktywa obrotowe to 9233 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 9233 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 9227 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -44 617 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 9233 zł w 2025 roku. • 704 908 zł w 2024 roku. • 745 325 zł w 2023 roku.
Organizacja IMS Innovative Medical Solutions Plus wykazała zysk netto większy niż 3% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 11% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 3% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 0% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 11% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 0% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż NaN% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż NaN% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 0% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 0% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 11 sprawozdań finansowych, 9 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 683 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 72 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+683
dni względem terminu
2
w terminie
9
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 12 dni04-05-2026
2024
−1 mies. 5 dni10-06-2025
2023
+1 mies. 19 dni02-09-2024
2022
+13 mies. 25 dni02-09-2024
2021
+22 mies. 28 dni02-09-2024
2020
+37 mies. 7 dni05-11-2024
2019
+49 mies. 11 dni04-11-2024
2018
+26 mies. 14 dni16-09-2021
2017
+22 mies. 2 dni07-05-2020
2016
+34 mies. 7 dni07-05-2020
2015
+46 mies. 12 dni07-05-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Bernaczyk Marcin posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Nowak Adam posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Nowak Adam (50% udziałów) • Bernaczyk Marcin (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 15.03.2013 do 07.01.2015: • Nowak Adam (50% udziałów) • Bernaczyk Marcin (50% udziałów)