SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH SPÓŁKI ORAZ PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE
Opracowanie kompleksowych dokumentacji budowlanych|Projekty mieszkań i obiektów użyteczności publicznej|Współpraca z deweloperami w rejonie warszawskim|Realizacja projektów domów energooszczędnych|Zarządzanie procesem projektowo-inwestycyjnym
BLOKUS to pracownia architektoniczna z siedzibą w Piasecznie, która została założona w 2013 roku jako kontynuacja działalności studia projektowego LOCUS, prowadzonego przez architekta Michała Pietrzaka od 2004 roku. Pracownia specjalizuje się w kompleksowym opracowywaniu dokumentacji budynków, obejmując zarówno obiekty mieszkalne, usługowe, jak i przemysłowe. W ich portfolio znajdują się różnorodne projekty, w tym wielorodzinne budynki mieszkalne na terenach objętych ochroną konserwatorską oraz nowoczesne obiekty jednorodzinne, które wyróżniają się nietypowymi rozwiązaniami architektonicznymi. BLOKUS ściśle współpracuje z deweloperami działającymi na obszarze aglomeracji warszawskiej, oferując realizację projektów domów energooszczędnych w technologii szkieletowej. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i sprawnemu zarządzaniu procesem projektowo-inwestycyjnym, pracownia zapewnia klientom kompleksową obsługę, od wstępnych koncepcji po uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, co czyni ją uznaną w branży architektonicznej.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Blokus osiągnęła 645 339 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 645 339 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 678 814 zł.
Strata netto wyniosła 33 476 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 377 369 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 645 339 zł w 2018 roku. • 267 970 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -2750 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -33 476 zł w 2018 roku. • -30 726 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Blokus wynosi 430 226 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 1 613 347 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 250 518 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 430 226 zł w 2018 roku. • 179 708 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Blokus wynosi -33 tys. zł.
EBITDA Blokus wynosi -33 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
2750 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -33 476 zł w
2018 roku. • -30 726 zł w
2017 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
2750 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -33 476 zł w
2018 roku. • -30 726 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Blokus.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2018 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Blokus wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2018 roku. • 2,91% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Blokus wynosi 0,07%. To oznacza, że firma ma szansę 0,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2018 roku. • 0,07% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Blokus charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Blokus wynosi 3 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 26 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 26 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosi 1 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 3 tys. zł w 2018 roku. • 1 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 26 tys. zł w 2018 roku. • 11 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
142 207
zł.
Koszty operacyjne Blokus wyniosły
678 814
zł.
Wynagrodzenia stanowią
21%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
64 972 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 142 207 zł w 2018 roku • 77 235 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
4.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
21% w 2018 roku •
26% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Blokus wyniosła 67 490 zł.
a
ktywa obrotowe to 67 490 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 67 490 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 99 550 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -32 061 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 22 786 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 67 490 zł w 2018 roku. • 44 704 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -50%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 104%.
Marża operacyjna wyniosła -5%.
Marża netto wyniosła -5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 19 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2275 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Blokus wyniosły 99 550 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 67 490 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 148%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 56 261 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 99 550 zł w 2018 roku • 43 289 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 51 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 148% w 2018 roku • 97% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Blokus wykazała przychody na poziomie 645 339 zł.
Organizacja zarobiła -33 476 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -33 476 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Organizacja Blokus wykazała zysk netto większy niż 14% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 66% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 37% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 8% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 90% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 14% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2018 były wyższe niż 66% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była ona wyższa niż 37% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był wyższy niż 88% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 29% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 8% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2018 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 905 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone 3 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+905
dni względem terminu
0
w terminie
6
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2018
+3 dni18-07-2019
2017
+11 mies. 25 dni05-07-2019
2016
+24 mies.05-07-2019
2015
+36 mies. 5 dni05-07-2019
2014
+48 mies. 11 dni05-07-2019
2013
+60 mies. 16 dni05-07-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Pietrzak Michał posiada 198
udziałów,
które stanowią
99.0% firmy.
Największym udziałowcem od 26.09.2014 jest Pietrzak Michał kontrolujący 99% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 21.02.2013 do 26.09.2014
był Przywódzki Ryszard kontrolując 60% udziałów.