Organizacja Gastro-Concept osiągnęła 2 915 473 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 915 473 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 001 370 zł.
Strata netto wyniosła 85 897 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -181 725 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 915 473 zł w 2024 roku. • 3 424 280 zł w 2023 roku. • 3 842 860 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 35 636 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -85 897 zł w 2024 roku. • -351 692 zł w 2023 roku. • -919 994 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Gastro-Concept wynosi 1 995 401 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 7 288 682 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 113 757 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 995 401 zł w 2024 roku. • 2 399 029 zł w 2023 roku. • 2 941 850 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Gastro-Concept wynosi -61 tys. zł.
EBITDA Gastro-Concept wynosi -58 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
13 392 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -60 883 zł w
2024 roku. • -312 486 zł w
2023 roku. • -838 961 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
7243 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -57 756 zł w
2024 roku. • -263 465 zł w
2023 roku. • -766 635 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Gastro-Concept wynosi 6 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 6 os. w 2024 roku. • 8 os. w 2023 roku. • 8 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Gastro-Concept wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Gastro-Concept wynosi 0,36%. To oznacza, że firma ma szansę 0,36% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,127% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,36% w 2024 roku. • 0,64% w 2023 roku. • 1,46% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Gastro-Concept charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Gastro-Concept wynosi 31 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 117 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 117 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 31 tys. zł w 2024 roku. • 31 tys. zł w 2023 roku. • 28 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 117 tys. zł w 2024 roku. • 137 tys. zł w 2023 roku. • 154 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 009 846
zł.
Koszty operacyjne Gastro-Concept wyniosły
2 976 356
zł.
Wynagrodzenia stanowią
34%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
92 000 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 009 846 zł w 2024 roku • 959 928 zł w 2023 roku • 542 767 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
34% w 2024 roku •
26% w 2023 roku •
12% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Gastro-Concept wyniosła 657 731 zł.
a
ktywa obrotowe to 569 722 zł.
a
ktywa trwałe to 88 009 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 657 731 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 588 728 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 69 003 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -52 255 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 657 731 zł w 2024 roku. • 710 161 zł w 2023 roku. • 1 259 736 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -13%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -124%.
Marża operacyjna wyniosła -2%.
Marża netto wyniosła -3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -234.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Gastro-Concept wyniosły 588 728 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 657 731 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 90%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -65 265 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 588 728 zł w 2024 roku • 555 261 zł w 2023 roku • 753 144 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 90% w 2024 roku • 78% w 2023 roku • 60% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Gastro-Concept wykazała przychody na poziomie 2 915 473 zł.
Organizacja zarobiła -85 897 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -85 897 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -22 352 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 32 268 zł w 2023 roku • 79 362 zł w 2022 roku