Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Remedia wynosiła 670 138 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieściła się pomiędzy
68 332 zł a 1 721 220 zł.
Wartość organizacji zmniejszała się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosił
3 052 785 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 670 138 zł w
2018 roku. • 3 722 923 zł w
2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Remedia wynosił 262 tys. zł.
EBITDA Remedia wynosiła 264 tys. zł.
EBIT zmniejszał się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosił
45 218 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 262 134 zł w
2018 roku. • 307 352 zł w
2017 roku.
EBITDA zmniejszała się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosił
45 258 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 263 994 zł w
2018 roku. • 309 252 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Remedia wynosiło 8 osób.
Zatrudnienie rosło w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 8 os. w 2018 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 16 obwieszczeń
dotyczących organizacji Remedia. W tym 4 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 8 kwietnia 2024.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 8 kwietnia 2024 (MSiG nr 69/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
16
obwieszczeń w MSiG, w tym 4 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 231301. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SĄD
REJONOWY LUBLIN WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 15.06.2012.
[LU.VI NS-REJ.KRS/26934/23/927]
UWAGAMSiG 69/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.03.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Poz. 58504. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Lublinie. KRS 0000424147. SĄD REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU
SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15 czerwca 2012 r., sygn. akt
VI Ns-Rej. KRS 26934/23/927.
[BMSiG-58317/2023]
UWAGAMSiG 237/2023IV. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ USTAWĘ O KRAJOWYM REJESTRZE SĄDOWYM
Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, ogłasza o wszczęciu z urzędu postępowania w przedmiocie wykreślenia z Krajowego Rejestru Sądowego bez
przeprowadzania likwidacji „Remedia” Spółki z ograniczoną
odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ostatni adres:
ul. Daszyńskiego nr 2, 20-250 Lublin, REGON 061425226,
NIP 9462639528, nr KRS 0000424147.
Wzywa się wszystkie osoby, których uzasadniony interes
mógłby sprzeciwiać się rozwiązaniu ww. Spółki bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego i jej wykreśleniu z Rejestru, do zgłoszenia okoliczności przemawiających
przeciwko rozwiązaniu w terminie 3 (trzech) miesięcy od dnia
ogłoszenia.
Sąd informuje, że w przypadku stwierdzenia, że podmiot wpisany do Rejestru nie posiada zbywalnego majątku i faktycznie
nie prowadzi działalności, Sąd Rejestrowy może orzec o roz65 –
wiązaniu tego podmiotu bez przeprowadzania postępowania
likwidacyjnego i wykreśleniu go z Rejestru.
Poz. 40731. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Lublinie. KRS 0000424147. SĄD REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU
SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15 czerwca 2012 r., sygn. akt
IX GU 12/20.
[BMSiG-40878/2020]
UWAGAMSiG 158/2020III. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ PRAWO UPADŁOŚCIOWE/9. Inne
Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych
i Restrukturyzacyjnych, zawiadamia, iż postanowieniem
z dnia 12 czerwca 2020 r., sygn. akt IX GU 12/20, w sprawie z wniosku „Remedia” Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Lublinie o ogłoszenie upadłości „Remedia”
Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Lublinie, sąd
postanowił:
I. oddalić wniosek na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy Prawo
upadłościowe;
II. ustalić, ze materiał dowodowy zgromadzony w sprawie nie
daje podstawy do rozwiązania dłużnika „Remedia” Spółki
z ograniczoną odpowiedzialnością w Lublinie, jako podmiotu wpisanego do Krajowego Rejestru Sądowego bez
przeprowadzania postępowania likwidacyjnego.
Poz. 17364. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Lublinie. KRS 0000424147. SĄD REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU
SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15 czerwca 2012 r., sygn. akt
IX GU 12/20.
[BMSiG-16830/2020]
UWAGAMSiG 65/2020III. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ PRAWO UPADŁOŚCIOWE/9. Inne
OBWIESZCZENIE
Postanowieniem z dnia 28 lutego 2020 r., sygn. akt IX GU 12/20
Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych
i Restrukturyzacyjnych, w toku postępowania o ogłoszenie
upadłości „Remedia” Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Lublinie, dokonał zabezpieczenia majątku dłużnika,
poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego
w osobie Rafała Fabisiaka, nr licencji doradcy restrukturyzacyjnego 1113.
Pozostałe obwieszczenia (12) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 528107. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.06.2012.
[RDF/130618/19/33]
MSiG 127/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 528106. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.06.2012.
[RDF/130617/19/321]
MSiG 127/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 528105. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.06.2012.
[RDF/130617/19/920]
MSiG 127/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 26.06.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 370821. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.06.2012.
[RDF/117153/19/594]
MSiG 110/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 31.05.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 370820. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.06.2012.
[RDF/117153/19/193]
MSiG 110/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 31.05.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 370819. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.06.2012.
[RDF/117153/19/792]
MSiG 110/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 31.05.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 31.05.2019 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 65649. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SĄD
REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 15.06.2012.
[LU.VI NS-REJ.KRS/19469/18/610]
Rzuć okiemMSiG 30/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.02.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników wykreślić:
1 1. KOZIŃSKA 2. EWA 3. [ukryto] 5. 90 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4500,00 ZŁ. 6.TAK wpisać: 2 1. KRYSKA 2. MAGDALENA 3. [ukryto]
5. 90 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4500,00
ZŁ. 6. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. KOZIŃSKA 2. EWA 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE wpisać: 2 1. KRYSKA 2. JACEK
PIOTR 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Poz. 63045. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SĄD
REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 15.06.2012.
[LU.VI NS-REJ.KRS/15361/18/17]
Rzuć okiemMSiG 29/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.02.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji:
1. KOZIŃSKA 2. EWA 3. [ukryto]) wykreślić:
5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5.000
ZŁ wpisać: 5. 90 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4500,00 ZŁ. 2 1. KRYSKA 2. JADWIGA
3. [ukryto] 5. 10 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 500 ZŁ. 6. NIE
Poz. 196741. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SĄD
REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15.06.2012.
[LU.VI NS-REJ.KRS/10215/17/557]
MSiG 130/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.06.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.06.2017 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016 1 4. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
Poz. 294398. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SĄD
REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 15.06.2012.
[LU.VI NS-REJ.KRS/16369/16/290]
MSiG 182/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.09.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 27.07.2016 okres OD
01.01.2014 DO 31.12.2014 1 3. OD 01.01.2014 DO
31.12.2014 1 4. OD 01.01.2014 DO 31.12.2014
Poz. 207533. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SĄD
REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 15.06.2012.
[LU.VI NS-REJ.KRS/13878/16/502]
MSiG 142/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 11.07.2016 okres OD
01.01.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO
31.12.2015 1 4. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015
Poz. 106070. „REMEDIA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000424147. SĄD
REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 15.06.2012.
[LU.VI NS-REJ.KRS/6652/16/458]
Rzuć okiemMSiG 86/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 23.04.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. KRYSKA 2. JACEK 3. [ukryto] 5. 100 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5000 ZŁ. 6. TAK wpisać:
2 1. KOZIŃSKA 2. EWA 3. [ukryto] 5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5.000 ZŁ 6. TAK
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Remedia w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Remedia wynosiło 50,0%. Oznaczało to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma mogła trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rosło w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosił 48,98% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 50,0% w 2018 roku. • 1,02% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Organizacja Remedia miała niską wiarygodność płatniczą (ocena: E).
Poziom wiarygodności organizacji pozostawał bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Remedia wynosił 100 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego wynosił 39 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki wynosił 156 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieścił się między 39 tys. zł a 156 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrastał między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosiła 9 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 100 tys. zł w 2018 roku. • 91 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 39 tys. zł w 2018 roku. • 46 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 156 tys. zł w 2018 roku. • 160 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
318 898 zł.
Koszty operacyjne Remedia wyniosły
3 637 267 zł.
Wynagrodzenia stanowiły
8,8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadały w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosił
12 376 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 318 898 zł w 2018 roku • 331 274 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniżał się w czasie. Średni spadek udziału wynosił
0,2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
8,8% w 2018 roku •
9% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Remedia wyniosła 1 297 652 zł.
Aktywa trwałe to 108 987 zł.
Aktywa obrotowe to 1 188 664 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 297 652 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 516 016 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 781 636 zł.
Organizacja powiększała całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosił 227 594 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększała kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosił 202 215 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 297 652 zł sumy bilansowej i 516 016 zł kapitału własnego w 2018 roku. • 1 070 058 zł sumy bilansowej i 313 801 zł kapitału własnego w 2017 roku.
Pozostali, 121 384 zł (16%), stanowili część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie była winna nic (0 zł): pracownikom.
Z całości 461 888 zł (59%) stanowiły zobowiązania z terminem spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
782 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
32%
50%
16%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
248 tys. zł
32%
Państwo
podatki, cła i ZUS
19 tys. zł
2%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
394 tys. zł
50%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
121 tys. zł
16%
W roku 2018 największa część zobowiązań przypadała bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 50% (w 2017: 12%).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Remedia wynosił 3,72 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższały zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa był duży, choć tak wysoka nadpłynność mogła oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosiła 1,44 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywały zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosiła 0,14, czyli same środki pieniężne pokrywały 14% zobowiązań krótkoterminowych - w typowym przedziale referencyjnym (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,14 miesiąca.
gotówka od ręki: 43 tys. zł należności i inne: 418 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 727 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma miała 3,72 zł, z czego 0,14 zł w gotówce.
3,72
płynność bieżąca
1,44
płynność szybka
0,14
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniżała się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 3,72 w 2018 roku • 4,42 w 2017 roku
Obsługa długu
Kredyty i pożyczki organizacji Remedia: 393 655 zł, gotówka: 43 188 zł. Pełnej kwoty długu sprawozdanie nie podaje, więc dług netto jest nieznany.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 50 372 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywał je 5,2 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota kredytów i pożyczek nie obejmuje grupy kapitałowej ani spółek, w których organizacja miała udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) wynosiły 781 636 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówka
0 zł394 tys. zł
kredyty i pożyczki394 tys. zł
gotówka43 tys. zł
Bez pełnej kwoty długu (tylko kredyty i pożyczki) dług netto jest nieznany.
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
0136+
Koszty odsetek: 50 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywał je 5,2 raza.
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Remedia wynosiła 19 dni - tyle średnio organizacja czekała na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosiła 25 dni - tyle średnio mijało, zanim organizacja uregulowała zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosiła -6 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosiła 68 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżały w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynosiły 199 794 zł, z czego 199 794 zł z terminem do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-6 dni
firma płaciła dostawcom 6 dni później, niż sama otrzymywała zapłatę od klientów
19 dni
rotacja należności (DSO) - firma czekała na zapłatę od klientów 19 dni
25 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaciła dostawcom po 25 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rosła w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 19 dni w 2018 roku • 15 dni w 2017 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Remedia wynosiły 3 635 932 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria, wartość sprzedanych towarów i materiałów, wynosiła 3 084 610 zł, czyli 85% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), wynosiła 260 561 zł, czyli 7% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria, usługi obce, wynosiła 200 183 zł, czyli 6% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej3,6 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów3,1 mln zł · 85%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)261 tys. zł · 7%
Usługi obce200 tys. zł · 6%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia58 tys. zł · 2%
Zużycie materiałów i energii19 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe11 tys. zł · <1%
Amortyzacja2 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty797 zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji malały w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 3,6 mln zł w 2018 roku • 3,7 mln zł w 2017 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2018 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Remedia wykazała przychody na poziomie 3 899 401 zł.
Organizacja zarobiła 211 762 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 9547 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 202 215 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 4,5% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniżał się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosił
21 790 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 9547 zł w 2018 roku • 31 337 zł w 2017 roku
Organizacja Remedia wykazała zysk netto większy niż 75% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna wyrobów farmaceutycznych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 53% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 74% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,02%.
Zysk netto na tle rynku zmniejszał się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 75% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszały się w czasie. W 2018 były wyższe niż 53% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększała się w czasie. W 2018 była ona wyższa niż 58% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejszał się w czasie. W 2018 był wyższy niż 35% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejszała się w czasie. W 2018 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejszała się w czasie. W 2018 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejszała się w czasie. W 2018 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejszała się w czasie. W 2018 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejszał się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 74% organizacji w branży.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy42 z 52 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:3 897 400,58
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów3 897 400,58
inne pozycja własna0,00
B. Koszty działalności operacyjnej3 635 931,84
I. Amortyzacja1 860,00
II. Zużycie materiałów i energii18 868,72
III. Usługi obce200 182,70
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)797,00
V. Wynagrodzenia260 560,74
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)58 337,31
VII. Pozostałe koszty rodzajowe10 715,26
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów3 084 610,11
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)261 468,74
D. Pozostałe przychody operacyjne2 000,00
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne2 000,00
E. Pozostałe koszty operacyjne1 334,73
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne1 334,73
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)262 134,01
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe50 372,25
I. Odsetki, w tym: (+1)50 372,25
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)211 761,76
J. Podatek dochodowy9 547,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)202 214,76
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Remedia były składane do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 151 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone 19 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+151
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2018
−19 dni26-06-2019
2017
+10 mies. 20 dni31-05-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Ostatni stan rejestru przed wykreśleniem spółki z KRS (26.03.2024):