Organizacja Bartex Kluza osiągnęła 30 158 819 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 30 072 361 zł. Pozostałe przychody to 86 457 zł.
Całkowite koszty wyniosły 27 476 797 zł.
Zysk netto wyniósł 2 595 564 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 625 288 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 30 158 819 zł w 2025 roku. • 29 741 797 zł w 2024 roku. • 32 602 258 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 129 074 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2 595 564 zł w 2025 roku. • 2 968 979 zł w 2024 roku. • 3 337 438 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Bartex Kluza wynosi 37 357 830 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
6 869 694 zł a 75 397 047 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 260 845 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 37 357 830 zł w 2025 roku. • 39 650 644 zł w 2024 roku. • 42 448 532 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Bartex Kluza wynosi 2,51 mln zł.
EBITDA Bartex Kluza wynosi 2,68 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
119 253 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 509 652 zł w
2025 roku. • 2 833 211 zł w
2024 roku. • 3 220 677 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
104 289 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 680 668 zł w
2025 roku. • 3 072 612 zł w
2024 roku. • 3 463 491 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Bartex Kluza wynosi 15 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 15 os. w 2025 roku. • 15 os. w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Bartex Kluza wynosi 2,81%. To oznacza, że firma ma szansę 2,81% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,81% w 2025 roku. • 2,81% w 2024 roku. • 2,80% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Bartex Kluza wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Bartex Kluza charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Bartex Kluza wynosi 1,17 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 376 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,19 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 376 tys. zł a 2,19 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
49 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,17 mln zł w 2025 roku. • 1,31 mln zł w 2024 roku. • 1,4 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 376 tys. zł w 2025 roku. • 425 tys. zł w 2024 roku. • 483 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,19 mln zł w 2025 roku. • 2,64 mln zł w 2024 roku. • 2,99 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 456 459
zł.
Koszty operacyjne Bartex Kluza wyniosły
27 562 710
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
77 355 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 456 459 zł w 2025 roku • 1 266 097 zł w 2024 roku • 1 228 059 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2025 roku •
5% w 2024 roku •
4% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Bartex Kluza wyniosła 12 042 672 zł.
a
ktywa obrotowe to 9 148 448 zł.
a
ktywa trwałe to 2 894 224 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 12 042 672 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 883 079 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 9 159 592 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 540 244 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 12 042 672 zł w 2025 roku. • 12 803 207 zł w 2024 roku. • 11 648 447 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 22%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 28%.
Marża operacyjna wyniosła 8%.
Marża netto wyniosła 9%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Bartex Kluza wyniosły 2 883 079 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 12 042 672 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 24%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 103 324 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 883 079 zł w 2025 roku • 2 207 387 zł w 2024 roku • 1 829 859 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 24% w 2025 roku • 17% w 2024 roku • 16% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Bartex Kluza wykazała przychody na poziomie 30 158 819 zł.
Organizacja zarobiła 2 595 564 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 2 595 564 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Bartex Kluza wykazała zysk netto większy niż 93% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa cukru, czekolady, wyrobów cukierniczych i piekarskich".
Organizacja wykazała przychód większy niż 74% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.7%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 74% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 84% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 29% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.7%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 87 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 89 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-87
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 29 dni17-04-2026
2024
+4 mies. 22 dni04-12-2025
2023
−3 mies.16-04-2024
2022
−2 mies. 22 dni24-04-2023
2021
−4 mies. 2 dni15-06-2022
2020
−5 mies. 20 dni28-04-2021
2019
−6 mies. 16 dni02-04-2020
2018
−3 mies. 7 dni09-04-2019
2017
−2 mies. 19 dni27-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki