Organ reprezentujący (stan przed wykreśleniem z KRS 19.03.2021)
ZARZĄD SPÓŁKI
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji (stan przed wykreśleniem z KRS 19.03.2021)
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI W STOSUNKACH ZEWNĘTRZNYCH, A WIĘC DO SKŁADANIA W JEJ IMIENIU OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA PISM WYWOŁUJĄCYCH SKUTKI PRAWNE UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Farmex wynosiła 1001 zł.
Wartość organizacji powiększała się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosił
500 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1001 zł w
2019 roku. • 19 248 zł w
2018 roku. • 0,97 zł w
2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Farmex wynosił -73 tys. zł.
EBITDA Farmex wynosiła -73 tys. zł.
EBIT powiększał się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosił
51 786 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -72 822 zł w
2019 roku. • -144 628 zł w
2018 roku. • -176 393 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększała się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosił
48 255 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -72 822 zł w
2019 roku. • -144 502 zł w
2018 roku. • -169 331 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Farmex mieściło się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie nie zmieniało się w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 - 2 os. (szac.) w 2019 roku. • 1 os. w 2018 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 15 obwieszczeń
dotyczących organizacji Farmex. W tym 3 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 30 marca 2021.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 30 marca 2021 (MSiG nr 61/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
15
obwieszczeń w MSiG, w tym 3 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 154897. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI. KRS
0000257216. SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 18.05.2006.
[SZ.XIII NS-REJ.KRS/5630/21/929]
UWAGAMSiG 61/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 19.03.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 29 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Poz. 29822. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI w Świnoujściu.
KRS 0000257216. SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM
W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO
REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 18 maja 2006 r.
[BMSiG-29911/2020]
UWAGAMSiG 122/2020I. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH/2. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Zgromadzenie Wspólników Spółki „FARMEX” Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu uchwałą z dnia 26.05.2020 r. postanowiło
rozwiązać Spółkę i postawić ją w stan likwidacji.
W związku z powyższym wzywa się wierzycieli Spółki, aby
zgłosili swe wierzytelności w terminie 3 miesięcy od daty
ogłoszenia. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem Likwidatora: 72-123 Kliniska Wielkie, ul. Lazurowa 17.
Poz. 339344. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI. KRS
0000257216. SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 18.05.2006.
[SZ.XIII NS-REJ.KRS/8691/20/466]
UWAGAMSiG 121/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 27 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisać: 3. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu wykreślić: 1 1. ZARZĄD SPÓŁKI 2. DO
REPREZENTOWANIA SPÓŁKI W STOSUNKACH
ZEWNĘTRZNYCH, A WIĘC DO SKŁADANIA W JEJ
IMIENIU OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA
PISM WYWOŁUJĄCYCH SKUTKI PRAWNE UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. PRub. Dane osób wchodzących w skład
organu 1 1. HOŁOWIECKI 2. RAFAŁ ANDRZEJ
3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE 2 1. SŁAWICKI 2. JERZY ALEKSANDER 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 6. Rub. 1. Likwidacja wpisać: 1 1. AKT NOTARIALNY Z DNIA 26 MAJA 2020 R., REP. A NR
1484/2020, NOTARIUSZ DANIEL BANASZKIEWICZ, KANCELARIA NOTARIALNA W SZCZECINIE. UCHWAŁA NR 1 NADZWYCZAJNEGO
ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW O ROZWIĄZANIU „FARMEX” SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W ŚWINOUJŚCIU
I OTWARCIU JEJ LIKWIDACJI, 26.05.2020 3. DO
REPREZENTOWANIA SPÓŁKI W STOSUNKACH
ZEWNĘTRZNYCH, A WIĘC DO SKŁADANIA W JEJ
IMIENIU OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA
PISM WYWOŁUJĄCYCH SKUTKI PRAWNE UPRAWNIONY JEST LIKWIDATOR SAMODZIELNIE. PRub.
Dane likwidatorów 1 1. SŁAWICKI 2. JERZY ALEKSANDER 3. [ukryto]
Rub. 2. Informacje o rozwiązaniu lub unieważnieniu spółki wpisać: 1. AKT NOTARIALNY Z DNIA 26
MAJA 2020 R., REP. A NR 1484/2020, NOTARIUSZ
DANIEL BANASZKIEWICZ, KANCELARIA NOTARIALNA W SZCZECINIE. UCHWAŁA NR 1 NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW
O ROZWIĄZANIU „FARMEX” SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ
W ŚWINOUJŚCIU I OTWARCIU JEJ LIKWIDACJI,
26.05.2020 2. ROZWIĄZANIE
Pozostałe obwieszczenia (12) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 1066941. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI.
KRS 0000257216. SĄD REJONOWY SZCZECIN-
-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 18.05.2006.
[SZ.XIII NS-REJ.KRS/19805/20/461]
Rzuć okiemMSiG 218/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 28 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wpisać: 1 1
73 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA WYROBÓW FARMACEUTYCZNYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 1 2. 47 74 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA WYROBÓW MEDYCZNYCH,
WŁĄCZAJĄC ORTOPEDYCZNE, PROWADZONA
W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 2 2. 46 46
Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW FARMACEUTYCZNYCH I MEDYCZNYCH wykreślić: 3 2. 47 73
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA WYROBÓW FARMACEUTYCZNYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 4 2. 47 74 Z SPRZEDAŻ
DETALICZNA WYROBÓW MEDYCZNYCH, WŁĄCZAJĄC ORTOPEDYCZNE, PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 5 2. 47 75 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA KOSMETYKÓW I ARTYKUŁÓW
TOALETOWYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 6 2. 47 78 Z SPRZEDAŻ
DETALICZNA POZOSTAŁYCH NOWYCH WYROBÓW
PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 7 2. 47 25 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH I BEZALKOHOLOWYCH
PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 8 2. 47 29 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA POZOSTAŁEJ ŻYWNOŚCI PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 9 2. 47 91 Z SPRZEDAŻ
DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET 10 2. 73 11
Z DZIAŁALNOŚĆ AGENCJI REKLAMOWYCH 11
2. 73 20 Z BADANIE RYNKU I OPINII PUBLICZNEJ
12 2. 46 33 Z SPRZEDAŻ HURTOWA MLEKA, WYROBÓW MLECZARSKICH, JAJ, OLEJÓW I TŁUSZCZÓW
JADALNYCH 13 2. 46 34 B SPRZEDAŻ HURTOWA
NAPOJÓW BEZALKOHOLOWYCH 14 2. 46 45
Z SPRZEDAŻ HURTOWA PERFUM I KOSMETYKÓW
15 2. 46 46 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW
FARMACEUTYCZNYCH I MEDYCZNYCH
Poz. 266325. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[RDF/201416/20/928]
MSiG 105/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 26 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 266324. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[RDF/201416/20/527]
MSiG 105/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 25 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 266323. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[RDF/201416/20/126]
MSiG 105/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 24 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 20.05.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 521399. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[RDF/131560/19/307]
MSiG 127/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 23 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 521398. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[RDF/131560/19/906]
MSiG 127/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 22 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 521397. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[RDF/131559/19/303]
MSiG 127/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 21 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.06.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 373435. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[RDF/216987/18/882]
MSiG 176/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.06.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 373434. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[RDF/216986/18/481]
MSiG 176/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.06.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 373433. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[RDF/216985/18/80]
MSiG 176/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.06.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 28.06.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 368249. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SĄD
REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE,
XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[SZ.XIII NS-REJ.KRS/22777/17/939]
MSiG 199/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.10.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.07.2017 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016 1 4. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
Poz. 94460. „FARMEX” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000257216. SĄD
REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE,
XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 18.05.2006.
[SZ.XIII NS-REJ.KRS/11789/16/981]
MSiG 71/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.04.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.07.2016 okres OD
01.01.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO
31.12.2015 1 4. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Farmex w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Farmex wynosiło 85,0%. Oznaczało to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma mogła trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rosło w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosił 41,94% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 85,0% w 2019 roku. • 2,77% w 2018 roku. • 1,12% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Organizacja Farmex miała niską wiarygodność płatniczą (ocena: E).
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Farmex wynosił 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego wynosił 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki wynosił 400 zł.
Przedział standardowego kredytu mieścił się między 0 zł a 400 zł.
Maksymalny kredyt wynosił: • 400 zł w 2019 roku. • 1 tys. zł w 2018 roku. • 0,06 zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
11 315 zł.
Koszty operacyjne Farmex wyniosły
82 825 zł.
Wynagrodzenia stanowiły
13,7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadały w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosił
3625 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 11 315 zł w 2019 roku • 12 921 zł w 2018 roku • 18 565 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rósł w czasie. Średni wzrost udziału wynosił
1,6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
13,7% w 2019 roku •
7,3% w 2018 roku •
10,5% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Farmex wyniosła 29 224 zł.
Aktywa obrotowe to 29 224 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 29 224 zł.
Kapitał (fundusz) własny to -613 214 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 642 438 zł.
Organizacja zmniejszała całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosił 120 822 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejszała kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosił 108 725 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 29 224 zł sumy bilansowej i -613 214 zł kapitału własnego w 2019 roku. • 106 296 zł sumy bilansowej i -540 392 zł kapitału własnego w 2018 roku. • 270 868 zł sumy bilansowej i -395 763 zł kapitału własnego w 2017 roku.
Nie była winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Z całości 637 900 zł (99%) stanowiły zobowiązania z terminem spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
642 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
99%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
3 tys. zł
<1%
Państwo
podatki, cła i ZUS
2 tys. zł
<1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
638 tys. zł
99%
W roku 2019 największa część zobowiązań przypadała bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 99% (w 2017: 84%).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Farmex wynosił 6,44 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższały zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa był duży, choć tak wysoka nadpłynność mogła oznaczać niepracujący majątek.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka była równa bieżącej i wynosiła 6,44.
Płynność gotówkowa wynosiła 0,39, czyli same środki pieniężne pokrywały 39% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,26 miesiąca.
Aktywa obrotowe (29 224 zł) przewyższały zobowiązania krótkoterminowe (4538 zł) o 24 686 zł - kapitał obrotowy netto był dodatni.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
29 tys. zł
5 tys. zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Do zapłaty w ciągu roku
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 2 tys. zł należności i inne: 27 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma miała 6,44 zł, z czego 0,39 zł w gotówce.
6,44
płynność bieżąca
0,39
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawiała się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 6,44 w 2019 roku • 5,99 w 2018 roku • 0,54 w 2017 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Farmex wobec banków i pożyczkodawców: 637 900 zł, gotówka: 1772 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 636 128 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
EBITDA (zysk operacyjny przed amortyzacją) była ujemna - nie było z czego spłacać długu netto.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja miała udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) wynosiły 642 438 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 636 tys. zł
0 zł638 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców638 tys. zł
gotówka2 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
Strata EBITDA - nie było z czego spłacać długu netto.
Dług rósł w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2019: 636 tys. zł • 2018: 615 tys. zł • 2017: 558 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywał odsetki: • 2019: bez kosztów odsetek • 2018: bez kosztów odsetek • 2017: strata operacyjna
Cykl konwersji gotówki
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosiła 12 dni - tyle średnio mijało, zanim organizacja uregulowała zobowiązania wobec dostawców.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie (0 zł).
Należności handlowe organizacji wynosiły 25 530 zł, z czego 25 530 zł z terminem do 12 miesięcy.
Rotacja zobowiązań
luki płatniczej nie da się policzyć - za ten okres nie ma rotacji należności (DSO)
12 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaciła dostawcom po 12 dniach
Rotacja zapasów
ile dni zapasy leżą w magazynie
firma nie wykazała zapasów w tym okresie (0 zł)
Należności handlowe26 tys. zł
klienci byli winni firmie 26 tys. zł
do 12 miesięcy26 tys. zł · 100%
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 604 dni w 2018 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Farmex wynosiły 13 124 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), wynosiła 10 125 zł, czyli 77% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria, usługi obce, wynosiła 1809 zł, czyli 14% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, wynosiła 1190 zł, czyli 9% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej13 tys. zł
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)10 tys. zł · 77%
Usługi obce2 tys. zł · 14%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia1 tys. zł · 9%
Amortyzacja0 zł · 0%
Zużycie materiałów i energii0 zł · 0%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji malały w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 13 tys. zł w 2019 roku • 30 tys. zł w 2018 roku • 44 tys. zł w 2017 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2019 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Farmex wykazała przychody na poziomie 10 003 zł.
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:0,00
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej13 124,06
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii0,00
III. Usługi obce1 809,02
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia10 125,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)1 190,04
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-13 124,06
D. Pozostałe przychody operacyjne10 003,00
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne10 003,00
E. Pozostałe koszty operacyjne69 700,97
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne69 700,97
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-72 822,03
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe0,00
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-72 822,03
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-72 822,03
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Farmex były składane do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 61 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 148 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-61
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
−4 mies. 28 dni20-05-2020
2018
−18 dni27-06-2019
2017
−18 dni27-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Ostatni stan rejestru przed wykreśleniem spółki z KRS (19.03.2021):
Sławicki Jerzy - 550 udziałów, które stanowiły 50% firmy.