SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W ZAKRESIE ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ I ROZPORZĄDZANIA PRAWAMI, DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SPÓŁKI, KTÓRY MA PRAWO DZIAŁAĆ SAMODZIELNIE.
Organizacja Buma-Lubań osiągnęła 546 601 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 693 zł. Pozostałe przychody to 545 908 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 252 943 zł.
Strata netto wyniosła 2 252 250 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -1 041 104 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 546 601 zł w 2023 roku. • 59 987 263 zł w 2022 roku. • 13 260 702 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -728 146 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -2 252 250 zł w 2023 roku. • 37 105 927 zł w 2022 roku. • 4 808 046 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Buma-Lubań wynosi 1 127 615 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 4 070 479 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 3 704 323 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 127 615 zł w 2023 roku. • 212 890 028 zł w 2022 roku. • 44 309 302 zł w 2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Buma-Lubań wynosi -2,8 mln zł.
EBITDA Buma-Lubań wynosi -2,8 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
890 516 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -2 797 626 zł w
2023 roku. • 43 628 660 zł w
2022 roku. • 4 920 387 zł w
2021 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
896 034 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -2 797 359 zł w
2023 roku. • 46 285 333 zł w
2022 roku. • 4 929 236 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Buma-Lubań mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2022 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Buma-Lubań wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2023 roku. • 2,72% w 2022 roku. • 2,84% w 2021 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Buma-Lubań wynosi 0,54%. To oznacza, że firma ma szansę 0,54% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,078% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,54% w 2023 roku. • 0,24% w 2022 roku. • 0,26% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
Buma-Lubań charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Buma-Lubań wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 356 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 356 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2023 roku. • 6,01 mln zł w 2022 roku. • 440 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2023 roku. • 1,8 mln zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 356 tys. zł w 2023 roku. • 11,42 mln zł w 2022 roku. • 4,33 mln zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 574 444
zł.
Koszty operacyjne Buma-Lubań wyniosły
2 798 319
zł.
Wynagrodzenia stanowią
92%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
274 772 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 574 444 zł w 2023 roku • 3 953 394 zł w 2022 roku • 4 191 820 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
11.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
92% w 2023 roku •
25% w 2022 roku •
50% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Buma-Lubań wyniosła 1 312 191 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 312 191 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 312 191 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 294 572 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 017 620 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -5 671 453 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 312 191 zł w 2023 roku. • 32 772 217 zł w 2022 roku. • 35 955 591 zł w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -172%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -221%.
Marża operacyjna wyniosła -403,867%.
Marża netto wyniosła -412%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -29.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -39.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -67317.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -73.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Buma-Lubań wyniosły 294 572 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 312 191 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 22%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -3 539 225 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 294 572 zł w 2023 roku • 139 132 zł w 2022 roku • 14 306 722 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 6.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 22% w 2023 roku • 0% w 2022 roku • 40% w 2021 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Buma-Lubań wykazała przychody na poziomie 546 601 zł.
Organizacja zarobiła -2 252 250 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -2 252 250 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -60 863 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2023 roku • 7 219 809 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku