Organizacja Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim osiągnęła 19 065 270 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 19 016 226 zł. Pozostałe przychody to 49 045 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 329 776 zł.
Zysk netto wyniósł 13 686 449 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 248 721 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 19 065 270 zł w 2025 roku. • 1 858 334 zł w 2024 roku. • 1 566 970 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 1 703 504 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 13 686 449 zł w 2025 roku. • 521 164 zł w 2024 roku. • 410 116 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wynosi 78 627 650 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
11 171 672 zł a 191 610 290 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 9 649 783 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 78 627 650 zł w 2025 roku. • 4 230 350 zł w 2024 roku. • 3 508 150 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wynosi 16,68 mln zł.
EBITDA Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wynosi 16,7 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
2 076 582 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 16 683 482 zł w
2025 roku. • 560 420 zł w
2024 roku. • 445 651 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
2 069 363 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 16 698 426 zł w
2025 roku. • 589 962 zł w
2024 roku. • 475 620 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wynosi 2 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wynosi 0,17%. To oznacza, że firma ma szansę 0,17% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,017% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,17% w 2025 roku. • 0,15% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wynosi 2,46 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 572 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 5,21 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 572 tys. zł a 5,21 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
303 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,46 mln zł w 2025 roku. • 143 tys. zł w 2024 roku. • 119 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 572 tys. zł w 2025 roku. • 56 tys. zł w 2024 roku. • 47 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 5,21 mln zł w 2025 roku. • 296 tys. zł w 2024 roku. • 239 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
288 563
zł.
Koszty operacyjne Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wyniosły
2 332 744
zł.
Wynagrodzenia stanowią
12%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
75 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 288 563 zł w 2025 roku • 429 641 zł w 2024 roku • 367 829 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
12% w 2025 roku •
33% w 2024 roku •
33% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wyniosła 14 909 930 zł.
a
ktywa obrotowe to 14 909 930 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 14 909 930 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 14 367 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 14 895 563 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 747 377 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 14 909 930 zł w 2025 roku. • 3 792 318 zł w 2024 roku. • 1 190 004 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 92%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 92%.
Marża operacyjna wyniosła 88%.
Marża netto wyniosła 72%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 10.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 10.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 10.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wyniosły 14 367 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 14 909 930 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 0%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -34 783 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 14 367 zł w 2025 roku • 2 583 245 zł w 2024 roku • 92 618 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 0% w 2025 roku • 68% w 2024 roku • 8% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wykazała przychody na poziomie 19 065 270 zł.
Organizacja zarobiła 16 732 363 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 3 045 914 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 13 686 449 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 18% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 379 451 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 3 045 914 zł w 2025 roku • 51 479 zł w 2024 roku • 41 137 zł w 2023 roku
Organizacja Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Ożarowie Mazowieckim wykazała zysk netto większy niż 100% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 98% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 100% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 100% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 98% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 84% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 0% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 94% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 97% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 98% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 100% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 109 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 93 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-109
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 3 dni13-04-2026
2024
−3 mies. 21 dni26-03-2025
2023
−1 mies. 18 dni28-05-2024
2022
−3 mies. 20 dni27-03-2023
2021
−6 mies. 25 dni24-03-2022
2020
−4 mies. 3 dni14-06-2021
2019
−3 mies. 22 dni25-06-2020
2018
−3 mies.16-04-2019
2017
−3 mies. 3 dni13-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki