Organizacja Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach osiągnęła 6 832 894 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 6 797 363 zł. Pozostałe przychody to 35 532 zł.
Całkowite koszty wyniosły 6 691 259 zł.
Zysk netto wyniósł 106 103 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 414 674 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 6 832 894 zł w 2025 roku. • 6 738 456 zł w 2024 roku. • 5 020 702 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 2773 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 106 103 zł w 2025 roku. • 180 686 zł w 2024 roku. • 135 800 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wynosi 6 226 709 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 061 035 zł a 17 082 236 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 348 555 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 6 226 709 zł w 2025 roku. • 6 390 566 zł w 2024 roku. • 4 933 862 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wynosi 83 tys. zł.
EBITDA Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wynosi 108 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
68 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 83 005 zł w
2025 roku. • 160 734 zł w
2024 roku. • 100 583 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
1858 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 107 605 zł w
2025 roku. • 184 322 zł w
2024 roku. • 124 252 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wynosi 42 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 42 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 43 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wynosi 225 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 12 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 505 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 12 tys. zł a 505 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
11 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 225 tys. zł w 2025 roku. • 219 tys. zł w 2024 roku. • 186 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 12 tys. zł w 2025 roku. • 24 tys. zł w 2024 roku. • 15 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 505 tys. zł w 2025 roku. • 468 tys. zł w 2024 roku. • 449 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
5 817 161
zł.
Koszty operacyjne Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wyniosły
6 714 358
zł.
Wynagrodzenia stanowią
87%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
357 727 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 5 817 161 zł w 2025 roku • 5 842 344 zł w 2024 roku • 4 234 777 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
87% w 2025 roku •
89% w 2024 roku •
87% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wyniosła 2 726 617 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 508 119 zł.
a
ktywa trwałe to 218 498 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 726 617 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 063 908 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 662 709 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 165 209 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 726 617 zł w 2025 roku. • 2 636 196 zł w 2024 roku. • 2 258 856 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 6%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wyniosły 1 063 908 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 726 617 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 39%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 83 858 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 063 908 zł w 2025 roku • 1 068 837 zł w 2024 roku • 867 488 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 39% w 2025 roku • 41% w 2024 roku • 38% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wykazała przychody na poziomie 6 832 894 zł.
Organizacja zarobiła 118 536 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 12 433 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 106 103 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 44 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 12 433 zł w 2025 roku • 19 681 zł w 2024 roku • 14 834 zł w 2023 roku
Organizacja Spółdzielnia Pracy Kominiarzy W Wadowicach wykazała zysk netto większy niż 66% organizacji z branży "Specjalistyczne sprzątanie budynków i obiektów przemysłowych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 82% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 82% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 37% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 57% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 3%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 66% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 82% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 82% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 58% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 37% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 57% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 95 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 78 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-95
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 18 dni28-04-2026
2024
−2 mies. 17 dni29-04-2025
2023
−2 mies. 29 dni17-04-2024
2022
−2 mies. 8 dni08-05-2023
2021
−5 mies. 21 dni27-04-2022
2020
−3 mies. 15 dni02-07-2021
2019
−3 mies. 14 dni03-07-2020
2018
−3 mies. 4 dni12-04-2019
2017
−2 mies. 7 dni09-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki