SĄD REJONOWY W KIELCACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
JEŻELI ZARZĄD SPÓŁKI JEST WIELOOSOBOWY, DO SKŁADANIA W IMIENIU SPÓŁKI OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW DO WARTOŚCI 125.000,00 ZŁ (STO DWADZIEŚCIA PIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH) UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE. CZŁONKOWIE ZARZĄDU SKŁADAJĄCY JEDNOOSOBOWO OŚWIADCZENIA W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW SPÓŁKI ZOBOWIĄZANI SĄ O KAŻDEJ TAKIEJ CZYNNOŚCI POINFORMOWAĆ POZOSTAŁYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU. NATOMIAST DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW O WARTOŚCI PRZEWYŻSZAJĄCEJ KWOTĘ 125.000,00 ZŁ (STO DWADZIEŚCIA PIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH) UPOWAŻNIENI SĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU ŁĄCZNIE.
Organizacja Silo-Trans Nowiny osiągnęła 7 481 038 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 7 464 485 zł. Pozostałe przychody to 16 554 zł.
Całkowite koszty wyniosły 6 637 345 zł.
Zysk netto wyniósł 827 139 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 361 822 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 7 481 038 zł w 2025 roku. • 5 856 075 zł w 2024 roku. • 6 342 708 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 50 904 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 827 139 zł w 2025 roku. • 382 731 zł w 2024 roku. • 591 118 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Silo-Trans Nowiny wynosi 9 870 333 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 574 416 zł a 18 702 596 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 483 007 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 9 870 333 zł w 2025 roku. • 6 676 082 zł w 2024 roku. • 7 990 345 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Silo-Trans Nowiny wynosi 888 tys. zł.
EBITDA Silo-Trans Nowiny wynosi 951 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
48 223 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 888 175 zł w
2025 roku. • 403 332 zł w
2024 roku. • 629 774 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
27 845 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 951 119 zł w
2025 roku. • 539 105 zł w
2024 roku. • 796 611 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Silo-Trans Nowiny wynosi 25 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 25 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Silo-Trans Nowiny wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Silo-Trans Nowiny wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Silo-Trans Nowiny charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Silo-Trans Nowiny wynosi 319 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 133 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 675 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 133 tys. zł a 675 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
13 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 319 tys. zł w 2025 roku. • 234 tys. zł w 2024 roku. • 271 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 133 tys. zł w 2025 roku. • 60 tys. zł w 2024 roku. • 94 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 675 tys. zł w 2025 roku. • 526 tys. zł w 2024 roku. • 598 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 735 480
zł.
Koszty operacyjne Silo-Trans Nowiny wyniosły
6 576 310
zł.
Wynagrodzenia stanowią
42%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
173 833 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 735 480 zł w 2025 roku • 2 394 610 zł w 2024 roku • 2 128 744 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
42% w 2025 roku •
44% w 2024 roku •
37% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Silo-Trans Nowiny wyniosła 2 797 899 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 627 537 zł.
a
ktywa trwałe to 170 362 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 797 899 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 698 677 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 099 222 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 95 588 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 797 899 zł w 2025 roku. • 2 373 588 zł w 2024 roku. • 2 236 269 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 30%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 39%.
Marża operacyjna wyniosła 12%.
Marża netto wyniosła 11%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Silo-Trans Nowiny wyniosły 698 677 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 797 899 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 25%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 44 684 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 698 677 zł w 2025 roku • 718 776 zł w 2024 roku • 373 069 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 25% w 2025 roku • 30% w 2024 roku • 17% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Silo-Trans Nowiny wykazała przychody na poziomie 7 481 038 zł.
Organizacja zarobiła 904 620 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 77 481 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 827 139 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -2340 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 77 481 zł w 2025 roku • 43 956 zł w 2024 roku • 58 088 zł w 2023 roku
Organizacja Silo-Trans Nowiny wykazała zysk netto większy niż 93% organizacji z branży "Transport drogowy towarów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 82% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 91% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.09%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 82% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 81% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 31% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.09%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 44 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 97 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-44
dni względem terminu
7
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 7 dni09-04-2026
2024
−3 mies. 20 dni27-03-2025
2023
−3 mies. 20 dni27-03-2024
2022
−3 mies. 13 dni03-04-2023
2021
−1 mies. 23 dni23-08-2022
2020
−2 mies. 20 dni27-07-2021
2019
+9 mies. 15 dni27-07-2021
2018
−2 mies. 28 dni18-04-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Werner Ruploh Kommanditgesellschaft posiada 640
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 30.06.2015 jest Werner Ruploh Kommanditgesellschaft kontrolujący 100% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 31.03.2011 do 30.06.2015: • Werner Ruploh Kommanditgesellschaft (50% udziałów) • Sievert Handel Transporte Gmbh (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 31.07.2007 do 31.03.2011: • Werner Ruploh Kommanditgesellschaft (50% udziałów) • Sievert Ag & Co. Kg [sp. K.] (50% udziałów)