WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z BRAKIEM PRZEWAGI KTÓREGOKOLWIEK RODZAJU WŁASNOŚCI PRYWATNEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY WRAZ Z PROKURENTEM.
Organizacja Apteka Przy Szembeka osiągnęła 11 742 817 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 11 675 253 zł. Pozostałe przychody to 67 564 zł.
Całkowite koszty wyniosły 11 543 420 zł.
Zysk netto wyniósł 131 833 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 598 072 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 11 742 817 zł w 2025 roku. • 9 973 229 zł w 2024 roku. • 8 162 513 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -2263 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 131 833 zł w 2025 roku. • 322 157 zł w 2024 roku. • 116 264 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Apteka Przy Szembeka wynosi 8 803 335 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
447 460 zł a 29 357 042 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 440 883 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 803 335 zł w 2025 roku. • 8 527 651 zł w 2024 roku. • 6 342 513 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Apteka Przy Szembeka wynosi 125 tys. zł.
EBITDA Apteka Przy Szembeka wynosi 183 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
2429 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 125 381 zł w
2025 roku. • 306 150 zł w
2024 roku. • 81 441 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
881 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 183 340 zł w
2025 roku. • 314 514 zł w
2024 roku. • 103 793 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Apteka Przy Szembeka wynosi 10 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 os. w 2025 roku. • 9 os. w 2024 roku. • 10 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Apteka Przy Szembeka wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Apteka Przy Szembeka wynosi 0,25%. To oznacza, że firma ma szansę 0,25% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,25% w 2025 roku. • 0,19% w 2024 roku. • 0,17% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Apteka Przy Szembeka charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Apteka Przy Szembeka wynosi 167 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 19 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 467 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 19 tys. zł a 467 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
11 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 167 tys. zł w 2025 roku. • 190 tys. zł w 2024 roku. • 151 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 19 tys. zł w 2025 roku. • 46 tys. zł w 2024 roku. • 12 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 467 tys. zł w 2025 roku. • 395 tys. zł w 2024 roku. • 324 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 580 723
zł.
Koszty operacyjne Apteka Przy Szembeka wyniosły
11 549 872
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
98 902 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 580 723 zł w 2025 roku • 1 241 958 zł w 2024 roku • 1 053 718 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14% w 2025 roku •
13% w 2024 roku •
13% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Apteka Przy Szembeka wyniosła 3 117 564 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 578 979 zł.
a
ktywa trwałe to 538 585 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 117 564 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 520 950 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 596 614 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 154 046 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 117 564 zł w 2025 roku. • 3 047 699 zł w 2024 roku. • 2 107 788 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 22%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -34.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Apteka Przy Szembeka wyniosły 2 520 950 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 117 564 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 81%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 85 753 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 520 950 zł w 2025 roku • 2 260 760 zł w 2024 roku • 1 526 744 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 81% w 2025 roku • 74% w 2024 roku • 72% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Apteka Przy Szembeka wykazała przychody na poziomie 11 742 817 zł.
Organizacja zarobiła 174 598 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 42 765 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 131 833 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 24% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 5346 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 42 765 zł w 2025 roku • 65 063 zł w 2024 roku • 12 012 zł w 2023 roku
Organizacja Apteka Przy Szembeka wykazała zysk netto większy niż 46% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna wyrobów farmaceutycznych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 60% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 47% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 73% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.5%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 46% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 60% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 68% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 72% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 26% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 47% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 73% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.5%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 74 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 76 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-74
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 16 dni30-04-2026
2024
−1 mies. 24 dni22-05-2025
2023
−2 mies. 3 dni13-05-2024
2022
−1 mies. 16 dni30-05-2023
2021
−2 mies. 28 dni19-07-2022
2020
−4 mies. 17 dni31-05-2021
2019
−3 mies. 16 dni01-07-2020
2018
−2 mies. 20 dni26-04-2019
2017
−17 dni28-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Doz posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 27.02.2014 jest Doz kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 28.01.2002 do 27.02.2014
była Ilach Jadwiga kontrolująca 60% udziałów.