SĄD REJONOWY W OPOLU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIENI SĄ: W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE, W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO - DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE BĄDŹ CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja Fermapol Zalesie osiągnęła 84 424 837 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 83 076 364 zł. Pozostałe przychody to 1 348 473 zł.
Całkowite koszty wyniosły 64 160 716 zł.
Zysk netto wyniósł 18 915 647 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 7 608 760 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 84 424 837 zł w 2025 roku. • 96 605 124 zł w 2024 roku. • 108 006 592 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 2 323 929 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 18 915 647 zł w 2025 roku. • 33 875 311 zł w 2024 roku. • 39 555 220 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Fermapol Zalesie wynosi 182 693 742 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
50 747 927 zł a 270 655 613 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 18 750 625 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 182 693 742 zł w 2025 roku. • 244 987 729 zł w 2024 roku. • 271 259 829 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Fermapol Zalesie wynosi 21,78 mln zł.
EBITDA Fermapol Zalesie wynosi 25,46 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
2 674 647 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 21 776 668 zł w
2025 roku. • 37 224 217 zł w
2024 roku. • 44 709 190 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
2 991 193 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 25 462 728 zł w
2025 roku. • 41 824 145 zł w
2024 roku. • 51 273 248 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Fermapol Zalesie wynosi 42 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 42 os. w 2025 roku. • 41 os. w 2024 roku. • 41 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Fermapol Zalesie wynosi 2,59%. To oznacza, że firma ma szansę 2,59% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,029% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,59% w 2025 roku. • 2,55% w 2024 roku. • 2,54% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Fermapol Zalesie wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,014% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Fermapol Zalesie charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Fermapol Zalesie wynosi 4 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 13,53 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 13,53 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
293 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 4 mln zł w 2025 roku. • 4,08 mln zł w 2024 roku. • 4,1 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 13,53 mln zł w 2025 roku. • 12,02 mln zł w 2024 roku. • 10,94 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Fermapol Zalesie wyniosły
61 299 696
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Fermapol Zalesie wyniosła 103 839 331 zł.
a
ktywa obrotowe to 29 236 496 zł.
a
ktywa trwałe to 74 602 835 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 103 839 331 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 36 175 427 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 67 663 903 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 8 937 510 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 103 839 331 zł w 2025 roku. • 112 344 602 zł w 2024 roku. • 108 912 813 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 18%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 28%.
Marża operacyjna wyniosła 26%.
Marża netto wyniosła 22%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Fermapol Zalesie wyniosły 36 175 427 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 103 839 331 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 35%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 3 094 304 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 36 175 427 zł w 2025 roku • 52 233 840 zł w 2024 roku • 54 200 073 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 35% w 2025 roku • 46% w 2024 roku • 50% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Fermapol Zalesie wykazała przychody na poziomie 84 424 837 zł.
Organizacja zarobiła 20 394 156 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1 478 509 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 18 915 647 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 7% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 184 814 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1 478 509 zł w 2025 roku • 1 285 668 zł w 2024 roku • 1 545 093 zł w 2023 roku