Organizacja Maja osiągnęła 3 883 029 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 883 029 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 870 372 zł.
Zysk netto wyniósł 12 657 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -29 361 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 883 029 zł w 2025 roku. • 3 782 976 zł w 2024 roku. • 3 688 748 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -3815 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 12 657 zł w 2025 roku. • 3826 zł w 2024 roku. • -30 753 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Maja wynosi 2 819 267 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
126 566 zł a 9 707 572 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 24 302 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 819 267 zł w 2025 roku. • 2 707 751 zł w 2024 roku. • 2 626 758 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Maja wynosi 13 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
10 750 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 12 657 zł w
2025 roku. • 3831 zł w
2024 roku. • -30 753 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Maja.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Maja wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Maja wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,015% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Maja charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Maja wynosi 68 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 155 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 155 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
7 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 68 tys. zł w 2025 roku. • 65 tys. zł w 2024 roku. • 62 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 tys. zł w 2025 roku. • 1 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 155 tys. zł w 2025 roku. • 151 tys. zł w 2024 roku. • 148 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
805 383
zł.
Koszty operacyjne Maja wyniosły
3 870 372
zł.
Wynagrodzenia stanowią
21%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
27 432 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 805 383 zł w 2025 roku • 747 880 zł w 2024 roku • 703 049 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
21% w 2025 roku •
20% w 2024 roku •
19% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Maja wyniosła 360 126 zł.
a
ktywa obrotowe to 360 126 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 360 126 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 120 186 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 239 940 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -80 282 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 360 126 zł w 2025 roku. • 368 304 zł w 2024 roku. • 356 427 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 5%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Maja wyniosły 120 186 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 360 126 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 33%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -94 326 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 120 186 zł w 2025 roku • 141 020 zł w 2024 roku • 132 970 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 6.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 33% w 2025 roku • 38% w 2024 roku • 37% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Maja wykazała przychody na poziomie 3 883 029 zł.
Organizacja zarobiła 12 657 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 12 657 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -850 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Maja wykazała zysk netto większy niż 57% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna mięsa i wyrobów z mięsa prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 62% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 10%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 57% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 62% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 43% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 31% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 36% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 10%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 95 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 84 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-95
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 24 dni22-04-2026
2024
−2 mies. 23 dni23-04-2025
2023
−2 mies. 23 dni23-04-2024
2022
−1 mies. 8 dni07-06-2023
2021
−5 mies. 1 dni17-05-2022
2020
−5 mies. 27 dni21-04-2021
2019
−6 mies. 8 dni10-04-2020
2018
−1 mies. 9 dni06-06-2019
2017
−10 dni05-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Marcinkowski Ryszard (25% udziałów) • Zwierzchowska Hanna (25% udziałów) • Zwierzchowski Jacek (25% udziałów) • Marcinkowska Mieczysława (25% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 16.12.2005 do 14.02.2020: • Marcinkowski Ryszard (33% udziałów) • Zwierzchowski Jacek (33% udziałów)
W okresie od 27.01.2004 do 16.12.2005 najwięcej udziałów posiadał Marcinkowski Ryszard. Jego udziały w tym czasie wynosiły 50%.