SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH ORAZ PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI SĄ UPOWAŻNIENI SAMODZIELNIE PREZES ZARZĄDU- DYREKTOR GENERALNY SPÓŁKI LUB ŁĄCZNIE DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU, ALBO JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU I PROKURENT, ALBO JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU I PEŁNOMOCNIK DZIAŁAJĄCY W GRANICACH UMOCOWANIA, ALBO DWAJ PROKURENCI, ALBO PROKURENT I PEŁNOMOCNIK DZIAŁAJĄCY W GRANICACH UMOCOWANIA.
Produkcja termostatów do samochodów osobowych i ciężarowych|Specjalizacja w termostatach do maszyn i urządzeń|Zalecana wymiana termostatów co 2 lata lub po 50 tys. km|Dbałość o jakość i niezawodność produktów|Bogata oferta różnych modeli termostatów
MERA Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe to znana firma z siedzibą w Białymstoku, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości termostatów dla różnorodnych pojazdów, takich jak samochody osobowe, ciężarowe oraz maszyny rolnicze. Firma stawia na niezawodność swoich produktów, co jest niezwykle istotne w branży motoryzacyjnej, ponieważ to sprawność termostatu ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania silników. MERA zaleca regularną wymianę termostatów co dwa lata lub po przejechaniu 50 tys. km, co świadczy o dbałości o jakości serwis oraz dłuższą eksploatację części. Dodatkowo, firma oferuje różnorodne modele termostatów, dbając zarówno o standardowe potrzeby rynku, jak i o specyfikacje dostosowane do pojazdów użytkowych. Dzięki długoterminowej obecności na rynku i zaangażowaniu w rozwój technologii, MERA zyskała zaufanie licznych klientów oraz kontrahentów, co przekłada się na solidną pozycję firmy w branży produkcyjnej.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Mera osiągnęła 2 292 620 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 292 620 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 284 144 zł.
Zysk netto wyniósł 8477 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 119 726 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 292 620 zł w 2025 roku. • 2 025 489 zł w 2024 roku. • 1 940 767 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 984 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 8477 zł w 2025 roku. • 8695 zł w 2024 roku. • 18 376 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Mera wynosi 2 337 148 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
84 766 zł a 5 731 550 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 91 529 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 337 148 zł w 2025 roku. • 2 153 575 zł w 2024 roku. • 2 129 299 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Mera wynosi 12 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
910 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 11 916 zł w
2025 roku. • 7501 zł w
2024 roku. • 20 682 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Mera wynosi 18 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 18 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Mera wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Mera wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Mera charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Mera wynosi 114 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 315 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 315 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
2 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 114 tys. zł w 2025 roku. • 111 tys. zł w 2024 roku. • 110 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 tys. zł w 2025 roku. • 1 tys. zł w 2024 roku. • 3 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 315 tys. zł w 2025 roku. • 317 tys. zł w 2024 roku. • 313 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Mera wyniosły
-2 281 349
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Mera wyniosła 1 180 357 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 048 142 zł.
a
ktywa trwałe to 132 215 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 180 357 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 147 253 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 033 104 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1757 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 180 357 zł w 2025 roku. • 1 227 593 zł w 2024 roku. • 1 217 610 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Mera wyniosły 147 253 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 180 357 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 12%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -8608 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 147 253 zł w 2025 roku • 202 965 zł w 2024 roku • 201 677 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 12% w 2025 roku • 17% w 2024 roku • 17% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Mera wykazała przychody na poziomie 2 292 620 zł.
Organizacja zarobiła 9315 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 838 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 8477 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 89 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 838 zł w 2025 roku • 864 zł w 2024 roku • 1820 zł w 2023 roku
Organizacja Mera wykazała zysk netto większy niż 37% organizacji z branży "Produkcja pozostałych części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 23% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 37% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 37% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 34% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.03%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 37% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 23% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 23% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 12% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 26% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 37% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 37% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 34% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.03%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 94 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 96 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-94
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 6 dni10-04-2026
2024
−3 mies. 5 dni11-04-2025
2023
−2 mies. 22 dni24-04-2024
2022
−1 mies. 29 dni17-05-2023
2021
−3 mies. 5 dni12-07-2022
2020
−3 mies. 24 dni23-06-2021
2019
−3 mies. 10 dni07-07-2020
2018
−3 mies. 7 dni09-04-2019
2017
−3 mies. 20 dni27-03-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kiebała Adam posiada 38
udziałów,
które stanowią
28.4% firmy.
Jakuć Zbigniew posiada 24
udziałów,
które stanowią
17.9% firmy.
Choiński Witold posiada 14
udziałów,
które stanowią
10.4% firmy.
Największym udziałowcem od 13.08.2018 jest Kiebała Adam kontrolujący 28% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 06.04.2009 do 13.08.2018
był Kiebała Adam kontrolując 28% udziałów.
W okresie od 26.06.2001 do 06.04.2009 najwięcej udziałów posiadał Kiebała Adam. Jego udziały w tym czasie wynosiły 25%.