WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z BRAKIEM PRZEWAGI KTÓREGOKOLWIEK RODZAJU WŁASNOŚCI PRYWATNEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU JEST UPOWAŻNIONY DO SAMODZIELNEGO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI I MOŻE W SZCZEGÓLNOŚCI SKŁADAĆ OŚWIADCZENIA WOLI, DOKONYWAĆ CZYNNOŚCI PRAWNYCH I PODPISYWAĆ DOKUMENTY W IMIENIU SPÓŁKI
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Mtas Recycling wynosi 2 789 701 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
128 998 zł a 7 544 373 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 789 701 zł w
2025 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Mtas Recycling wynosi 199 tys. zł.
EBITDA Mtas Recycling wynosi 225 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 199 080 zł w
2025 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 224 943 zł w
2025 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 1 obwieszczenie
dotyczące organizacji Mtas Recycling.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 6 maja 2025 (MSiG nr 86/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
1
obwieszczenie w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
1 mniej istotne obwieszczenieZwiń obwieszczenia
Poz. 341378. MTAS RECYCLING SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001168942. SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 23.04.2025.
[ZG.VIII NS-REJ.KRS/2726/25/914]
MSiG 86/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 23.04.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRAO K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
NICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. MTAS
RECYCLING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
LUBUSKIE powiat KROŚNIEŃSKI gmina GUBIN
miejscowość GUBIN 2. miejscowość GUBIN ulica
UL. SPOKOJNA nr domu 5 kod pocztowy 66-620
poczta GUBIN kraj POLSKA Rub. 4. Informacje
o umowie 1 1. 04.03.2025 R.- NOTARIUSZ MARCIN
HAŃSKI, KANCELARIA NOTARIALNA W ZIELONEJ GÓRZE, REP. A NR 2457/2025 Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. SCHÖNBORN 2. ANKE
5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5.000,00
ZŁ 6. NIE 2 1. TOMASZEWSKI 2. MARCIN MATEUSZ 3. [ukryto] 5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 5.000,00 ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki
1. 10000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. KAŻDY CZŁONEK
ZARZĄDU JEST UPOWAŻNIONY DO SAMODZIELNEGO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI I MOŻE
W SZCZEGÓLNOŚCI SKŁADAĆ OŚWIADCZENIA WOLI, DOKONYWAĆ CZYNNOŚCI PRAWNYCH I PODPISYWAĆ DOKUMENTY W IMIENIU
SPÓŁKI PRub. Dane osób wchodzących w skład
organu 1 1. TOMASZEWSKI 2. MARCIN MATEUSZ
3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 38 11 Z Z
RANIE ODPADÓW INNYCH NIŻ NIEBEZPIECZNE
1 2. 38 12 Z ZBIERANIE ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH 2 2. 39 00 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA
Z REKULTYWACJĄ I POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ
USŁUGOWA ZWIĄZANA Z GOSPODARKĄ ODPADAMI 3 2. 49 41 Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW 4 2. 25 53 Z OBRÓBKA MECHANICZNA ELEMENTÓW METALOWYCH 5 2. 52 21 A POMOC
DROGOWA 6 2. 52 24 C PRZEŁADUNEK TOWARÓW
s W POZOSTAŁYCH PUNKTACH PRZEŁADUNKOWYCH 7 2. 52 25 Z DZIAŁALNOŚĆ LOGISTYCZNA
8 2. 52 26 Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT 9 2. 52 31
Z POŚREDNICTWO W TRANSPORCIE TOWARÓW
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Mtas Recycling nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Mtas Recycling wynosi 0,52%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,370% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,52% w 2025 roku. • 0,15% w 2024 roku.
Wiarygodność firmy
Mtas Recycling charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Mtas Recycling wynosi 63 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 30 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 123 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 30 tys. zł a 123 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 63 tys. zł w 2025 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 30 tys. zł w 2025 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 123 tys. zł w 2025 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Mtas Recycling wyniosły
2 881 337 zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Mtas Recycling wyniosła 601 760 zł.
Aktywa obrotowe to 601 760 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 601 760 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 175 869 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 425 891 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 601 760 zł sumy bilansowej i 175 869 zł kapitału własnego w 2025 roku.
Pozostali, 6424 zł (2%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
426 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
49%
50%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
207 tys. zł
49%
Państwo
podatki, cła i ZUS
898 zł
<1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
211 tys. zł
50%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
6 tys. zł
2%
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Mtas Recycling wynosi 1,41 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 1,41.
Płynność gotówkowa wynosi 0,38, czyli same środki pieniężne pokrywają 38% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,47 miesiąca.
gotówka od ręki: 163 tys. zł należności i inne: 439 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,41 zł, z czego 0,38 zł w gotówce.
1,41
płynność bieżąca
0,38
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,41 w 2025 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Mtas Recycling wobec banków i pożyczkodawców: 211 335 zł, gotówka: 162 576 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 48 759 zł.
W tym kredyty i pożyczki: 0 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Dług netto to 0,2-krotność EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) z tego niepełnego okresu.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 425 891 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 49 tys. zł
0 zł211 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców211 tys. zł
gotówka163 tys. zł
w tym kredyty i pożyczki: 0 zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
Dług netto to 0,2-krotność EBITDA z tego niepełnego okresu.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: 49 tys. zł • 2024: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: bez kosztów odsetek • 2024: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Mtas Recycling wynosi 15 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 18 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -3 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -4 dni.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 179 407 zł, z czego 179 407 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-3 dni
firma płaci dostawcom 3 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
15 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 15 dni
18 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 18 dniach
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 15 dni w 2025 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Mtas Recycling wynoszą 2 881 337 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 2 815 564 zł, czyli 98% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 37 373 zł, czyli 1% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to amortyzacja: 25 863 zł, czyli poniżej 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej2,9 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów2,8 mln zł · 98%
Usługi obce37 tys. zł · 1%
Amortyzacja26 tys. zł · <1%
Zużycie materiałów i energii3 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty18 zł · <1%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 2,9 mln zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, amortyzacja. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Mtas Recycling wykazała przychody na poziomie 3 085 673 zł.
Organizacja zarobiła 182 046 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 16 177 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 165 869 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 8,9% zysku brutto.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 16 177 zł w 2025 roku
Organizacja Mtas Recycling wykazała zysk netto większy niż 55% organizacji z branży "Zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne".
Organizacja wykazała przychód większy niż 43% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 51% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:3 080 379,05
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów13 558,88
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów3 066 820,17
B. Koszty działalności operacyjnej2 881 337,39
I. Amortyzacja25 863,21
II. Zużycie materiałów i energii2 519,21
III. Usługi obce37 372,64
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)18,12
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów2 815 564,21
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)199 041,66
D. Pozostałe przychody operacyjne38,41
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne0,00
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)199 080,07
G. Przychody finansowe5 255,96
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne5 255,96
H. Koszty finansowe22 290,16
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne22 290,16
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)182 045,87
J. Podatek dochodowy16 177,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)165 868,87
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Mtas Recycling składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 15 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-15
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−15 dni30-06-2026
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Schönborn Anke posiada 50 udziałów, które stanowią 50% firmy.