Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Staltherm wynosi 703 571 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
41 472 zł a 1 723 706 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 703 571 zł w
2025 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Staltherm wynosi 72 tys. zł.
EBITDA Staltherm wynosi 88 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 71 846 zł w
2025 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 88 171 zł w
2025 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Staltherm.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 2 obwieszczenia
dotyczące organizacji Staltherm.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 5 lutego 2026 (MSiG nr 24/2026).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
2
obwieszczenia w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
2 mniej istotne obwieszczeniaZwiń obwieszczenia
Poz. 3958. STALTHERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001147945. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
09.01.2025.
[WA.XII NS-REJ.KRS/2088/26/938]
Rzuć okiemMSiG 24/2026XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.02.2026 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji:
1. BLUM 2. DANIEL 3. [ukryto]) wykreślić:
5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5000,00
ZŁ wpisać: 5. 95 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
4.750,00 ZŁ wykreślić: 6. TAK wpisać: 6. NIE
Poz. 32208. STALTHERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001147945. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
09.01.2025.
[WA.XII NS-REJ.KRS/310/25/641]
MSiG 11/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 09.01.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. STALTHERM
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE
powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość WARSZAWA 2. miejscowość WARSZAWA
ulica UL. NOWY ŚWIAT nr domu 33 nr lokalu 13
kod pocztowy 00-029 poczta WARSZAWA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 04.01.2025
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników
1 1. BLUM 2. DANIEL 3. [ukryto] 5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5000,00 ZŁ 6. TAK
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. BLUM 2. DANIEL 3. [ukryto] 5. PREZES
es ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 43 99
Z POZOSTAŁE SPECJALISTYCZNE ROBOTY
BUDOWLANE, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE 1 2. 25 PRODUKCJA METALOWYCH WYROBÓW GOTOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MASZYN
I URZĄDZEŃ 2 2. 41 ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW MIESZKALNYCH I NIEMIESZKALNYCH 3 2. 42 ROBOTY
ZWIĄZANE Z BUDOWĄ OBIEKTÓW INŻYNIERII
LĄDOWEJ I WODNEJ 4 2. 43 23 Z MONTAŻ IZOLACJI 5 2. 43 22 Z WYKONYWANIE INSTALACJI
WODNO-KANALIZACYJNYCH, CIEPLNYCH I KLIMATYZACYJNYCH 6 2. 43 24 Z WYKONYWANIE
POZOSTAŁYCH INSTALACJI BUDOWLANYCH
7 2. 46 HANDEL HURTOWY 8 2. 77 WYNAJEM
I DZIERŻAWA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Staltherm w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Staltherm wynosi 1,53%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 1,300% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,53% w 2025 roku. • 0,23% w 2024 roku.
Wiarygodność firmy
Staltherm charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Staltherm wynosi 15 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 7 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 29 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 7 tys. zł a 29 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 15 tys. zł w 2025 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 7 tys. zł w 2025 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 29 tys. zł w 2025 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
205 093 zł.
Koszty operacyjne Staltherm wyniosły
663 801 zł.
Wynagrodzenia stanowią
30,9%
kosztów operacyjnych.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 205 093 zł w 2025 roku
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
30,9% w 2025 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Staltherm wyniosła 577 709 zł.
Aktywa trwałe to 37 647 zł.
Aktywa obrotowe to 540 061 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 577 709 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 59 007 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 518 702 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 577 709 zł sumy bilansowej i 59 007 zł kapitału własnego w 2025 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 9,35%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 91,53%.
Marża operacyjna wyniosła 9,77%.
Marża netto wyniosła 7,34%.
Zadłużenie
Zobowiązania Staltherm wyniosły 518 702 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 577 709 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 89,8%.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 518 702 zł w 2025 roku
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 90% w 2025 roku
Wierzyciele
Organizacja Staltherm ma 518 702 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
519 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
33%
32%
32%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
172 tys. zł
33%
Państwo
podatki, cła i ZUS
166 tys. zł
32%
Pracownicy
wynagrodzenia
14 tys. zł
3%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
166 tys. zł
32%
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Staltherm wynosi 1,53 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,52 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,36, czyli same środki pieniężne pokrywają 36% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 2,26 miesiąca.
gotówka od ręki: 128 tys. zł należności i inne: 408 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 5 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,53 zł, z czego 0,36 zł w gotówce.
1,53
płynność bieżąca
1,52
płynność szybka
0,36
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,53 w 2025 roku
Obsługa długu
Organizacja Staltherm nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 127 810 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 518 702 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł128 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka128 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
W latach 2024, 2025 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: bez długu, gotówka 128 tys. zł • 2024: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: bez kosztów odsetek • 2024: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Staltherm wynosi 146 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 93 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 95 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 53 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi 51 dni.
Rotacja zapasów wynosi 2 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 280 555 zł, z czego 280 555 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza53 dni
firma płaci dostawcom 53 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
146 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 146 dni
93 dni
bez amortyzacji95 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 93 dniach
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 146 dni w 2025 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Staltherm wynoszą 619 151 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 363 313 zł, czyli 59% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 173 962 zł, czyli 28% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia: 31 131 zł, czyli 5% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej619 tys. zł
Usługi obce363 tys. zł · 59%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)174 tys. zł · 28%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia31 tys. zł · 5%
Zużycie materiałów i energii27 tys. zł · 4%
Amortyzacja16 tys. zł · 3%
Pozostałe koszty rodzajowe8 tys. zł · 1%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 619 tys. zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Staltherm wykazała przychody na poziomie 735 749 zł.
Organizacja zarobiła 67 431 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 13 424 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 54 007 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 19,9% zysku brutto.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 13 424 zł w 2025 roku
Organizacja Staltherm wykazała zysk netto większy niż 56% organizacji z branży "Pozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Organizacja wykazała przychód większy niż 46% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 82% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 66% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:685 988,54
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów685 988,54
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej619 151,09
I. Amortyzacja16 324,63
II. Zużycie materiałów i energii26 589,99
III. Usługi obce363 313,06
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia173 962,34
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)31 130,55
VII. Pozostałe koszty rodzajowe7 830,52
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)66 837,45
D. Pozostałe przychody operacyjne49 658,54
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne44 650,01
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)71 845,98
G. Przychody finansowe101,81
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne101,81
H. Koszty finansowe4 516,85
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)67 430,94
J. Podatek dochodowy13 424,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)54 006,94
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Staltherm składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 12 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-12
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−12 dni03-07-2026
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Blum Daniel posiada 95 udziałów, które stanowią 95% firmy.
Pozostałe 5% udziałów nie zostało przypisane do ujawnionych udziałowców.
Największym udziałowcem od 02.02.2026 jest Blum Daniel kontrolujący
95% udziałów.
W okresie od 09.01.2025 do 02.02.2026 najwięcej udziałów posiadał
Blum Daniel (100%).