Produkcja stropów gęstożebrowych systemu TERIVA|Oferowanie kostek brukowych i płyt ażurowych|Realizacja projektów w ramach regionalnych programów operacyjnych|Wdrożenie zakładowej kontroli produkcji zgodnie z normami jakości|Szeroka oferta materiałów budowlanych dla klientów
BETAX LUBARTÓW Spółka z o.o. to renomowany producent materiałów budowlanych, który rozpoczął swoją działalność w 1992 roku. Firma z siedzibą w Lubartowie zdobła silną pozycję na rynku, stając się wiodącym producentem stropów gęstożebrowych systemu TERIVA w regionie Lubelszczyzny. Dzięki ustawicznemu podnoszeniu jakości produkcji oraz reagowaniu na potrzeby klientów, BETAX zyskał uznanie na rynku budowlanym. W 2008 roku przedsiębiorstwo wprowadziło zakładową kontrolę produkcji, co przyczyniło się do uzyskania certyfikatów jakości wydanych przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Betonów 'CEBET'. Oferta firmy obejmuje szeroką gamę produktów budowlanych, w tym kostki brukowe, płyty ażurowe, krawężniki drogowe oraz różnorodne elementy systemów stropowych. BETAX stale rozwija swoje portfolio, wprowadzając nowości takie jak kostki Nostalit i płyty tarasowe. Dzięki konkurencyjnym cenom i wysokiej jakości, firma efektywnie zaspokaja rosnące potrzeby rynku budowlanego w Polsce.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Betax Lubartów osiągnęła 22 700 934 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 22 700 934 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 22 561 854 zł.
Zysk netto wyniósł 139 080 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 7 566 978 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 22 700 934 zł w 2025 roku. • 24 916 800 zł w 2024 roku. • 12 082 039 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 46 360 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 139 080 zł w 2025 roku. • 1 688 666 zł w 2024 roku. • 973 796 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Betax Lubartów wynosi 19 983 339 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 390 797 zł a 56 752 335 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 5 930 477 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 19 983 339 zł w 2025 roku. • 27 554 618 zł w 2024 roku. • 14 872 133 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Betax Lubartów wynosi 219 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Betax Lubartów wynosi 32 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
1 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 32 os. w 2025 roku. • 33 os. w 2024 roku.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Betax Lubartów wynosi 2,83%. To oznacza, że firma ma szansę 2,83% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,503% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,83% w 2025 roku. • 2,82% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Betax Lubartów wynosi 0,16%. To oznacza, że firma ma szansę 0,16% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,327% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,16% w 2025 roku. • 0,07% w 2024 roku. • 0,14% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Betax Lubartów charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Betax Lubartów wynosi 500 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 28 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,14 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 28 tys. zł a 1,14 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
167 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 500 tys. zł w 2025 roku. • 572 tys. zł w 2024 roku. • 240 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 28 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,14 mln zł w 2025 roku. • 1,12 mln zł w 2024 roku. • 779 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Betax Lubartów wyniosły
22 481 494
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 3 253 099 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
14% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Betax Lubartów wyniosła 11 889 553 zł.
a
ktywa obrotowe to 6 751 188 zł.
a
ktywa trwałe to 5 138 365 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 11 889 553 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 165 468 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5 724 085 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 178 122 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 11 889 553 zł w 2025 roku. • 12 350 028 zł w 2024 roku. • 10 884 238 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Betax Lubartów wyniosły 6 165 468 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 11 889 553 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 52%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -755 725 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 165 468 zł w 2025 roku • 6 765 023 zł w 2024 roku • 6 987 899 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 7.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 52% w 2025 roku • 55% w 2024 roku • 64% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Betax Lubartów wykazała przychody na poziomie 22 700 934 zł.
Organizacja zarobiła 141 151 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 2071 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 139 080 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 1% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 690 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2071 zł w 2025 roku • 1232 zł w 2024 roku • 782 zł w 2023 roku