Kompleksowe systemy przeciwpożarowe|Instalacje hydrantowe, tryskaczowe, zraszaczowe, gaszenia gazem|Projektowanie, nadzór, montaż, serwis, szkolenia, audyty|Obsługa klientów indywidualnych i firm
ATR ENGINEERING to firma prowadzona przez Tomasza Rechnio, zlokalizowana w Warszawie. Specjalizuje się w projektowaniu i realizacji kompleksowych systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych, które są dostosowane do specyficznych wymagań i potrzeb klientów. Oferta firmy obejmuje instalacje hydrantowe, tryskaczowe, zraszaczowe oraz systemy gaszenia gazem. ATR ENGINEERING zapewnia nie tylko najwyższą jakość materiałów, ale także terminową realizację zleceń oraz pełne wsparcie na każdym etapie projektu od projektowania, poprzez nadzór, aż po montaż.Firma oferuje również szeroki zakres usług dodatkowych takich jak serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, szkolenia dla personelu oraz audyty instalacji przeciwpożarowych. ATR ENGINEERING obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa. Rozwiązania oferowane przez firmę cechują się indywidualnym podejściem do klienta oraz krótkim czasem realizacji zleceń. Zachęta do współpracy opiera się na profesjonalizmie, doświadczeniu oraz gwarancji najwyższej jakości świadczonych usług.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja ATR Engineering osiągnęła 5 669 230 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 669 230 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 283 054 zł.
Zysk netto wyniósł 386 176 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
1 848 181 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 669 230 zł w 2024 roku. • 3 821 049 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
9232 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 386 176 zł w 2024 roku. • 395 408 zł w 2023 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji ATR Engineering wynosi 5 842 027 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
582 746 zł a 14 000 286 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
1 578 702 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 842 027 zł w
2024 roku. • 4 263 325 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT ATR Engineering wynosi 388 tys. zł.
EBITDA ATR Engineering wynosi 388 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
28 362 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 388 354 zł w
2024 roku. • 416 717 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
28 362 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 388 354 zł w
2024 roku. • 416 717 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie ATR Engineering mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 6 obwieszczeń
dotyczących organizacji ATR Engineering.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 12 listopada 2025 (MSiG nr 219/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
6
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
6 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1401625. ATR ENGINEERING SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001029374. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARi CZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 04.04.2023.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/47617/25/276]
MSiG 219/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 23.10.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 04.09.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024 1 3. OD 01.01.2024 DO
31.12.2024 1 4. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 865288. ATR ENGINEERING SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001029374. SYSTEM, wpis do rejestru: 04.04.2023.
[RDF/644330/24/444]
MSiG 146/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 06.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 06.07.2024 okres OD
04.04.2023 DO 31.12.2023
Poz. 865287. ATR ENGINEERING SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001029374. SYSTEM, wpis do rejestru: 04.04.2023.
[RDF/644329/24/435]
MSiG 146/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
W dniu 06.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 04.04.2023 DO 31.12.2023
Poz. 1110643. ATR ENGINEERING SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001029374. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 04.04.2023.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/33660/23/777]
Rzuć okiemMSiG 173/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić: 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE
powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość WARSZAWA wpisać: 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE powiat PRUSZKOWSKI
gmina MICHAŁOWICE miejscowość REGUŁY
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
wykreślić: 2. miejscowość WARSZAWA ulica UL.
SZYSZKOWA nr domu 34 kod pocztowy 02-285
poczta WARSZAWA kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość REGUŁY ulica UL. ELIZY ORZESZKOWEJ
nr domu 12 kod pocztowy 05-816 poczta REGUŁY
kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 16.07.202
R. - ZMIANA § 3.
Poz. 285303. ATR ENGINEERING SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001029374. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 04.04.2023.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/16860/23/178]
Rzuć okiemMSiG 83/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.04.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 8. Kapitał spółki wykreślić: 2. Kapitał nie
został pokryty
Poz. 243074. ATR ENGINEERING SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001029374. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 04.04.2023.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/15922/23/726]
MSiG 79/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 04.04.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. ATR ENGINEERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adre
podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA
miejscowość WARSZAWA 2. miejscowość WARSZAWA ulica UL. SZYSZKOWA nr domu 34 kod
pocztowy 02-285 poczta WARSZAWA kraj POLSKA
3. Adres poczty elektronicznej BIURO@ATR-ENGINEERING.PL 4. Adres strony internetowej WWW.
ATR-ENGINEERING.PL Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 03.04.2023 R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. RECHNIO 2. TOMASZ 3. [ukryto]
5. 1 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5.000,00
PLN 6. TAK Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
2. Kapitał nie został pokryty
tu Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. RECHNIO 2. TOMASZ 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 43 22
Z WYKONYWANIE INSTALACJI WODNO-KANALIZACYJNYCH, CIEPLNYCH, GAZOWYCH I KLIMATYZACYJNYCH 1 2. 71 12 DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE INŻYNIERII I ZWIĄZANE Z NIĄ DORADZTWO
TECHNICZNE 2 2. 74 1 DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE
SPECJALISTYCZNEGO PROJEKTOWANIA 3 2. 74
2 DZIAŁALNOŚĆ FOTOGRAFICZNA 4 2. 43 21
WYKONYWANIE INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH
5 2. 43 29 WYKONYWANIE POZOSTAŁYCH INSTALACJI BUDOWLANYCH 6 2. 41 10 REALIZACJA
PROJEKTÓW BUDOWLANYCH ZWIĄZANYCH ZE
WZNOSZENIEM BUDYNKÓW 7 2. 46 74 SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW METALOWYCH ORAZ
SPRZĘTU I DODATKOWEGO WYPOSAŻENIA
HYDRAULICZNEGO I GRZEJNEGO 8 2. 43 3 WYKONYWANIE ROBÓT BUDOWLANYCH WYKOŃCZENIOWYCH 9 2. 74 9 POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ
PROFESJONALNA, NAUKOWA I TECHNICZNA,
GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
ATR Engineering nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji ATR Engineering wynosi 0,29%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,070% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,29% w 2024 roku. • 0,90% w 2023 roku. • 0,15% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
ATR Engineering charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla ATR Engineering wynosi 161 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 58 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 275 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 58 tys. zł a 275 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2023 a 2024 rokiem. Zmiana wynosi 56 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 161 tys. zł w 2024 roku. • 105 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 58 tys. zł w 2024 roku. • 63 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 275 tys. zł w 2024 roku. • 153 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
316 875 zł.
Koszty operacyjne ATR Engineering wyniosły
5 280 875 zł.
Wynagrodzenia stanowią
6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
65 852 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 316 875 zł w 2024 roku • 251 023 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1,4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6% w 2024 roku •
7,4% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów ATR Engineering wyniosła 1 184 104 zł.
Aktywa obrotowe to 1 184 104 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 184 104 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 786 584 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 397 520 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 765 772 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 386 176 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 184 104 zł sumy bilansowej i 786 584 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 1 949 876 zł sumy bilansowej i 400 408 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 49,1%.
Marża operacyjna wyniosła 6,85%.
Marża netto wyniosła 6,81%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
13 punktów procentowych rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
50 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
4 punkty procentowe rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
3 punkty procentowe rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania ATR Engineering wyniosły 397 520 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 184 104 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 33,6%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1 151 948 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 397 520 zł w 2024 roku • 1 549 468 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
45 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 34% w 2024 roku • 79% w 2023 roku
Wierzyciele
Organizacja ATR Engineering ma 397 520 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 286 638 zł (72%).
Dalej: bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej 61 513 zł (15%), państwu 8375 zł (2%).
Pozostali, 40 994 zł (10%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
398 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
72%
15%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
287 tys. zł
72%
Państwo
podatki, cła i ZUS
8 tys. zł
2%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
62 tys. zł
15%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
41 tys. zł
10%
W roku 2024 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 72% (w 2023: 93%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej wzrósł z 3% (2023) do 15% (2024).
W roku 2022 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji ATR Engineering wynosi 2,98 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 2,98.
Płynność gotówkowa wynosi 0,59, czyli same środki pieniężne pokrywają 59% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,53 miesiąca.
gotówka od ręki: 234 tys. zł należności i inne: 950 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 2,98 zł, z czego 0,59 zł w gotówce.
2,98
płynność bieżąca
0,59
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 2,98 w 2024 roku • 1,26 w 2023 roku
Obsługa długu
Dług organizacji ATR Engineering wobec banków i pożyczkodawców: 61 513 zł, gotówka: 234 154 zł. Gotówka przewyższa dług o 172 641 zł - ujemny dług netto, sytuacja korzystna.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 678 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 573 razy - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 397 520 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkagotówka większa niż dług
nadwyżka gotówki 173 tys. zł
0 zł234 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców62 tys. zł
gotówka234 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 678 zł. Zysk operacyjny pokrywa je 573 razy.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2024: nadwyżka gotówki 173 tys. zł • 2023: 24 tys. zł • 2022: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2024: 573 razy • 2023: ponad 1000 razy • 2022: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji ATR Engineering wynosi 58 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 20 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 38 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 895 219 zł, z czego 895 219 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza38 dni
firma płaci dostawcom 38 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
58 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 58 dni
20 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 20 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 58 dni w 2024 roku • 135 dni w 2023 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji ATR Engineering wynoszą 5 280 049 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 3 692 684 zł, czyli 70% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 1 189 072 zł, czyli 23% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 254 603 zł, czyli 5% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej5,3 mln zł
Usługi obce3,7 mln zł · 70%
Zużycie materiałów i energii1,2 mln zł · 23%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)255 tys. zł · 5%
Pozostałe koszty rodzajowe81 tys. zł · 2%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia62 tys. zł · 1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 5,3 mln zł w 2024 roku • 3,4 mln zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2024 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja ATR Engineering wykazała przychody na poziomie 5 669 230 zł.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 20 287 zł w 2023 roku
Organizacja ATR Engineering wykazała zysk netto większy niż 81% organizacji z branży "Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 81% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,03%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 81% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 81% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 63% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 42% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 68% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0,03%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:5 644 080,50
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów5 644 080,50
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej5 280 049,36
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii1 189 072,09
III. Usługi obce3 692 684,06
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia254 602,97
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)62 272,14
VII. Pozostałe koszty rodzajowe81 418,10
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)364 031,14
D. Pozostałe przychody operacyjne25 149,02
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne25 149,02
E. Pozostałe koszty operacyjne825,70
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne825,70
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)388 354,46
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe2 178,44
I. Odsetki, w tym: (+1)677,75
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne1 500,69
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)386 176,02
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)386 176,02
Pełne sprawozdania finansowe organizacji ATR Engineering składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 48 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 105 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+48
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+3 mies. 15 dni28-10-2025
2023
−9 dni06-07-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Rechnio Tomasz posiada 1 udział, który stanowi 100% firmy.
Największym udziałowcem od 04.04.2023 jest Rechnio Tomasz kontrolujący
100% udziałów.