Lohnfertigung elementów aluminiowych|Produkcja okien, drzwi i elewacji|Współpraca z międzynarodowymi producentami|Zespół z doświadczeniem w metaloplastyce|Efektywne zarządzanie projektami i redukcja czasów realizacji
Aluwerk to renomowany partner w dziedzinie Lohnfertigung, specjalizujący się w produkcji elementów aluminiowych, takich jak okna, drzwi, konstrukcje słupowo-ryglowe oraz elewacje. Firma oferuje kompleksową obsługę, od analizy projektu, przez składanie ofert, planowanie, aż po dokładną kontrolę materiałów i realizację zleceń. Aluwerk przetwarza materiały dostarczone przez klientów, zapewniając szybkie i precyzyjne wykonanie zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Współpracuje z popularnymi międzynarodowymi producentami systemów, takimi jak Schüco, Wicona, Raico i Reynaers, co pozwala jej na dostosowanie się do wysokich standardów w branży. Zespół firmy składa się z wykwalifikowanych pracowników z bogatym doświadczeniem w metaloplastyce oraz projektowaniu konstrukcji aluminiowych. Aluwerk stale inwestuje w rozwój swoich pracowników oraz w nowe technologie, co przekłada się na wysoką jakość usług i satysfakcję klientów. Osiągnięcia firmy obejmują efektywne zarządzanie projektami oraz eliminację strat czasowych, co zwiększa jej konkurencyjność na rynku.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Aluwerk osiągnęła 1 536 768 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 530 761 zł. Pozostałe przychody to 6006 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 590 401 zł.
Strata netto wyniosła 59 639 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 768 384 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 536 768 zł w 2024 roku. • 2 095 771 zł w 2023 roku. • 2 095 771 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -29 820 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -59 639 zł w 2024 roku. • 201 644 zł w 2023 roku. • 201 644 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Aluwerk wynosi 1 143 015 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 3 841 919 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 571 508 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 143 015 zł w 2024 roku. • 2 366 991 zł w 2023 roku. • 2 366 991 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Aluwerk wynosi -55 tys. zł.
EBITDA Aluwerk wynosi -53 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Aluwerk.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Aluwerk wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,720% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Aluwerk wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Aluwerk charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Aluwerk wynosi 28 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 61 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 61 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
14 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 28 tys. zł w 2024 roku. • 57 tys. zł w 2023 roku. • 57 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 36 tys. zł w 2023 roku. • 36 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 61 tys. zł w 2024 roku. • 84 tys. zł w 2023 roku. • 84 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
836 759
zł.
Koszty operacyjne Aluwerk wyniosły
1 585 881
zł.
Wynagrodzenia stanowią
53%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
418 379 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 836 759 zł w 2024 roku • 672 306 zł w 2023 roku • 672 306 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
26.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
53% w 2024 roku •
36% w 2023 roku •
36% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Aluwerk wyniosła 311 699 zł.
a
ktywa obrotowe to 299 420 zł.
a
ktywa trwałe to 12 278 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 311 699 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 153 694 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 158 005 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 155 849 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 311 699 zł w 2024 roku. • 315 453 zł w 2023 roku. • 315 453 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -19%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -38%.
Marża operacyjna wyniosła -4%.
Marża netto wyniosła -4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -9.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -19 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Aluwerk wyniosły 153 694 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 311 699 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 49%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 76 847 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 153 694 zł w 2024 roku • 97 809 zł w 2023 roku • 97 809 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 49% w 2024 roku • 31% w 2023 roku • 31% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Aluwerk wykazała przychody na poziomie 1 536 768 zł.
Organizacja zarobiła -59 639 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -59 639 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 23 217 zł w 2023 roku • 23 217 zł w 2023 roku
Sekuła Patryk posiada 53
udziałów,
które stanowią
33.1% firmy.
Największym udziałowcem od 09.09.2024 jest Kanik Marcin kontrolujący 34% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 07.04.2023 do 09.09.2024: • Kanik Marcin (25% udziałów) • Wojciech Adam (25% udziałów) • Sekuła Patryk (25% udziałów) • Kubica Stec Łucja (25% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 28.12.2022 do 07.04.2023: • Sekuła Patryk (50% udziałów) • Stec Krzysztof (50% udziałów)