Zarządzanie organizacjami w modelu interim|Programy rozwojowe i wdrożeniowe dla dealerów|Budowa grup dealerskich i fuzji w branży motoryzacyjnej|Rekrutacja menedżerów z branży automotive|Dostosowane projekty do potrzeb klientów
Interim Management Solution (IMS) specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań biznesowych dla branży motoryzacyjnej. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie, zespół ekspertów łączenie perspektyw dealerów i importerów, koncentrując się na poprawie efektywności operacyjnej oraz rentowności klientów. Oferta IMS obejmuje m.in. zarządzanie organizacjami w modelu interim, programy rozwojowe i wdrożeniowe, budowę grup dealerskich, a także przygotowanie sukcesorów do przejęcia zarządzania. Klientami IMS są zarówno importerzy, jak i grupy dealerskie oraz indywidualni dealerzy, którym firma oferuje unikalne podejście skoncentrowane na zindywidualizowanych projektach dostosowanych do konkretnych potrzeb. Zespół składa się z vysokiej klasy menedżerów, specjalizujących się w różnych obszarach, takich jak marketing, sprzedaż, zarządzanie zmianą czy rozwój procesów biznesowych. Dzięki platformie "Znajdź Menedżera", IMS wspiera także skuteczną rekrutację menedżerów dla branży automotive. Przykład realizacji projektów i zadowolenie klientów stanowią dla IMS miarę sukcesu.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Interim Management Solution osiągnęła 3 691 651 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 691 268 zł. Pozostałe przychody to 384 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 250 572 zł.
Zysk netto wyniósł 440 696 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 922 913 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 691 651 zł w 2024 roku. • 3 867 397 zł w 2023 roku. • 2 513 660 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 110 174 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 440 696 zł w 2024 roku. • 563 495 zł w 2023 roku. • 978 610 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Interim Management Solution wynosi 4 973 995 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
750 110 zł a 9 229 129 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 243 499 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 973 995 zł w 2024 roku. • 5 251 833 zł w 2023 roku. • 6 022 365 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Interim Management Solution wynosi 501 tys. zł.
EBITDA Interim Management Solution wynosi 539 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Interim Management Solution mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Interim Management Solution wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,362% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Interim Management Solution wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku. • 0,14% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Interim Management Solution charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Interim Management Solution wynosi 135 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 75 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 200 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 75 tys. zł a 200 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
34 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 135 tys. zł w 2024 roku. • 101 tys. zł w 2023 roku. • 117 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 75 tys. zł w 2024 roku. • 16 tys. zł w 2023 roku. • 49 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 200 tys. zł w 2024 roku. • 155 tys. zł w 2023 roku. • 196 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
340 199
zł.
Koszty operacyjne Interim Management Solution wyniosły
3 190 095
zł.
Wynagrodzenia stanowią
11%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
85 050 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 340 199 zł w 2024 roku • 396 396 zł w 2023 roku • 603 729 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11% w 2024 roku •
12% w 2023 roku •
43% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Interim Management Solution wyniosła 1 278 086 zł.
a
ktywa obrotowe to 819 706 zł.
a
ktywa trwałe to 458 380 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 278 086 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 277 940 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 000 146 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 319 521 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 278 086 zł w 2024 roku. • 1 445 695 zł w 2023 roku. • 1 826 833 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 34%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 44%.
Marża operacyjna wyniosła 14%.
Marża netto wyniosła 12%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Interim Management Solution wyniosły 277 940 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 278 086 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 22%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 69 485 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 277 940 zł w 2024 roku • 886 245 zł w 2023 roku • 1 250 630 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 22% w 2024 roku • 61% w 2023 roku • 68% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Interim Management Solution wykazała przychody na poziomie 3 691 651 zł.
Organizacja zarobiła 496 858 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 56 162 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 440 696 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 11% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 14 041 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 56 162 zł w 2024 roku • 70 967 zł w 2023 roku • 114 126 zł w 2022 roku
Organizacja Interim Management Solution wykazała zysk netto większy niż 91% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 84% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 93% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 84% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 29% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 38 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 8 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-38
dni względem terminu
3
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−8 dni07-07-2025
2023
+2 mies. 12 dni25-09-2024
2022
−12 dni03-07-2023
2021
−6 mies. 25 dni24-03-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Słomkowska Maja posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.