Sprzedaż smartfonów i elektroniki - Apple, Samsung, Xiaomi, Motorola.|Darmowa dostawa od 99 zł, opcja rat 0%.|Szeroki asortyment RTV i AGD, w tym sprzęt do smart home.|Angażowanie się w działania na rzecz ochrony środowiska.|Członkostwo w SimplyClub z dodatkowymi korzyściami dla lojalnych klientów.
Simply Buy to dynamicznie rozwijający się sklep internetowy w Polsce, oferujący szeroki asortyment produktów z kategorii RTV i AGD, smartfonów oraz nowoczesnych technologii. Specjalizuje się w sprzedaży najnowszych modeli telefonów od wiodących producentów, takich jak Apple, Samsung, Xiaomi czy Motorola. Klientom dostępne są atrakcyjne oferty na sprzęt, z możliwością zakupu na raty 0% oraz darmową dostawą przy zamówieniach powyżej 99 zł. Oprócz smartfonów, Simply Buy proponuje również bogaty wybór produktów elektroniki użytkowej, w tym laptopy, tablety, telewizory oraz akcesoria inteligentnego domu. Warto dodać, że sklep angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska, co uwidacznia się w jego misji wspierania natury poprzez każde zamówienie. Simply Buy wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko szerokim asortymentem, ale także polityką łączenia jakości z przystępną ceną, co przyciąga coraz większą grupę klientów w Polsce.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Simply BUY osiągnęła 14 320 729 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 14 320 729 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 14 000 263 zł.
Zysk netto wyniósł 320 467 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 3 580 182 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 14 320 729 zł w 2024 roku. • 8 597 677 zł w 2023 roku. • 365 140 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 80 117 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 320 467 zł w 2024 roku. • 307 464 zł w 2023 roku. • 30 562 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Simply BUY wynosi 11 561 854 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
732 834 zł a 35 801 823 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 834 213 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 11 561 854 zł w 2024 roku. • 7 454 124 zł w 2023 roku. • 627 561 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Simply BUY wynosi 328 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Simply BUY wynosi 7 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 7 os. w 2024 roku. • 1 os. w 2023 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Simply BUY wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,375% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Simply BUY wynosi 0,23%. To oznacza, że firma ma szansę 0,23% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,048% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,23% w 2024 roku. • 0,21% w 2023 roku. • 0,04% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Simply BUY charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Simply BUY wynosi 276 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 49 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 573 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 49 tys. zł a 573 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
66 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 276 tys. zł w 2024 roku. • 179 tys. zł w 2023 roku. • 38 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 49 tys. zł w 2024 roku. • 52 tys. zł w 2023 roku. • 5 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 573 tys. zł w 2024 roku. • 344 tys. zł w 2023 roku. • 122 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
639 436
zł.
Koszty operacyjne Simply BUY wyniosły
13 992 455
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
159 859 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 639 436 zł w 2024 roku • 128 873 zł w 2023 roku • 26 608 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2024 roku •
2% w 2023 roku •
8% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Simply BUY wyniosła 7 111 343 zł.
a
ktywa obrotowe to 7 111 343 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 7 111 343 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 134 231 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 977 112 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 702 836 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 7 111 343 zł w 2024 roku. • 3 892 855 zł w 2023 roku. • 577 078 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 33%.
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Simply BUY wyniosły 6 134 231 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 7 111 343 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 86%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 533 558 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 134 231 zł w 2024 roku • 3 236 210 zł w 2023 roku • 227 897 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 21.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 86% w 2024 roku • 83% w 2023 roku • 39% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Simply BUY wykazała przychody na poziomie 14 320 729 zł.
Organizacja zarobiła 322 606 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 2139 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 320 467 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 1% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 535 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2139 zł w 2024 roku • 37 538 zł w 2023 roku • 3023 zł w 2022 roku
Organizacja Simply BUY wykazała zysk netto większy niż 89% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 69% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.04%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 96% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 65% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 47% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 69% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.04%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 171 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 241 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+171
dni względem terminu
1
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+8 mies. 1 dni13-03-2026
2023
−17 dni28-06-2024
2022
+11 mies. 19 dni28-06-2024
2021
+3 mies. 21 dni03-02-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Sowiński Leszek posiada 5880
udziałów,
które stanowią
98.0% firmy.