Organizacja Unimag Trade osiągnęła 5 019 352 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 019 352 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 4 611 034 zł.
Zysk netto wyniósł 408 318 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 003 870 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 019 352 zł w 2025 roku. • 4 597 204 zł w 2024 roku. • 8 382 188 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 81 664 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 408 318 zł w 2025 roku. • -2 393 911 zł w 2024 roku. • 78 745 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Unimag Trade wynosi 5 340 974 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
361 467 zł a 12 548 380 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 068 195 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 340 974 zł w 2025 roku. • 3 120 031 zł w 2024 roku. • 7 753 766 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Unimag Trade wynosi 408 tys. zł.
EBITDA Unimag Trade wynosi 413 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Unimag Trade.
Zatrudnienie maleje w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
3 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Unimag Trade wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,292% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Unimag Trade wynosi 0,19%. To oznacza, że firma ma szansę 0,19% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,026% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,19% w 2025 roku. • 3,83% w 2024 roku. • 0,10% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Unimag Trade charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Unimag Trade wynosi 119 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 61 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 201 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 61 tys. zł a 201 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
24 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 119 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 392 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 61 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 16 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 201 tys. zł w 2025 roku. • 184 tys. zł w 2024 roku. • 864 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 062 000
zł.
Koszty operacyjne Unimag Trade wyniosły
4 611 034
zł.
Wynagrodzenia stanowią
23%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
212 400 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 062 000 zł w 2025 roku • 1 513 385 zł w 2024 roku • 1 045 183 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
4.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
23% w 2025 roku •
22% w 2024 roku •
13% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Unimag Trade wyniosła 3 434 986 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 310 378 zł.
a
ktywa trwałe to 113 608 zł.
n
ależne wpłaty na kapitał (fundusz) podstawowy to 11 000 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 434 986 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 953 031 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 481 956 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 686 997 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 434 986 zł w 2025 roku. • 4 238 142 zł w 2024 roku. • 4 463 181 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 12%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 85%.
Marża operacyjna wyniosła 8%.
Marża netto wyniosła 8%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 17 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Unimag Trade wyniosły 2 953 031 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 434 986 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 86%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 590 606 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 953 031 zł w 2025 roku • 4 164 504 zł w 2024 roku • 1 995 632 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 86% w 2025 roku • 98% w 2024 roku • 45% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Unimag Trade wykazała przychody na poziomie 5 019 352 zł.
Organizacja zarobiła 408 318 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 408 318 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 18 471 zł w 2023 roku
Organizacja Unimag Trade wykazała zysk netto większy niż 69% organizacji z branży "Wydobywanie kamieni ozdobnych oraz kamienia dla potrzeb budownictwa, skał wapiennych, gipsu, kredy i łupków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 66% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 1%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 69% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 66% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 66% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 63% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 76 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 72 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+76
dni względem terminu
1
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 12 dni04-05-2026
2023
+4 mies. 13 dni25-11-2024
2022
+7 mies. 25 dni06-03-2024
2021
+9 dni24-10-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Wójcik Andrzej posiada 67
udziałów,
które stanowią
67.0% firmy.
Tylus Halina posiada 33
udziałów,
które stanowią
33.0% firmy.
Największym udziałowcem od 12.12.2023 jest Wójcik Andrzej kontrolujący 67% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 13.06.2022 do 12.12.2023
była Szczygieł Ewelina kontrolująca 67% udziałów.
W okresie od 23.12.2021 do 13.06.2022 najwięcej udziałów posiadała Szczygieł Ewelina. Jej udziały w tym czasie wynosiły 67%.