WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PRAWO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI PRZYSŁUGUJE SAMODZIELNIE KAŻDEMU Z WYMIENIONYCH PONIŻEJ KOMPLEMENTARIUSZY: A. ZBIGNIEW CZEKAJ, B. KAZIMIERZ HORBULEWICZ, C. ALICJA PAPEE, D. TOMASZ HORBULEWICZ, E. JACEK HORBULEWICZ.
Produkcja i dystrybucja dań instant oraz zup orientalnych.|Marka własna Maestro Pro Natura – wyjątkowe produkty bez glutaminianu sodu.|Współpraca z sieciami handlowymi jak Biedronka, Lidl i Tesco.|Certyfikaty IFS oraz BRC potwierdzające bezpieczeństwo żywności.|Wysokiej wydajności linie produkcyjne i kontrola jakości.
Firma HANPOL FOOD, założona w 1990 roku, wyznacza nowe standardy w produkcji i dystrybucji dań instant oraz koncentratów spożywczych. Początkowo działalność skoncentrowana była na imporcie orientalnych zup Kuksu, które szybko zyskały uznanie na rynku, dzięki wyjątkowej jakości oraz unikalnym smakom. Od 1993 roku przedsiębiorstwo wprowadziło do oferty własną linię produktów, znanych teraz jako Maestro Pro Natura. Produkty te obejmują różnorodne dania instant oraz zupy, które charakteryzują się starannie dobranym składem, bez dodatku glutaminianu sodu, barwników czy konserwantów. Współpraca z czołowymi sieciami handlowymi, takimi jak Biedronka, Lidl i Tesco, przyczyniła się do poszerzenia zasięgu działalności oraz umocnienia pozycji rynkowej. Wysoka jakość produktów została potwierdzona przez certyfikaty uzyskane od renomowanych instytucji, w tym certyfikaty BRC oraz IFS, co jest dowodem zaangażowania w bezpieczeństwo żywnościowe. Dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym oraz wysokim standardom kontroli jakości, firma HANPOL FOOD nieustannie dąży do podnoszenia standardów swoich produktów, a także do dostosowywania oferty do potrzeb rynku.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Hanpol Food Czekaj osiągnęła 58 412 486 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 58 412 486 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 50 121 210 zł.
Zysk netto wyniósł 8 291 276 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 4 860 061 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 58 412 486 zł w 2025 roku. • 61 593 171 zł w 2024 roku. • 60 688 922 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 1 055 483 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 8 291 276 zł w 2025 roku. • 7 495 760 zł w 2024 roku. • 7 712 793 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Hanpol Food Czekaj wynosi 84 189 230 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
12 082 469 zł a 146 031 215 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 9 475 716 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 84 189 230 zł w 2025 roku. • 76 996 658 zł w 2024 roku. • 77 352 046 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Hanpol Food Czekaj wynosi 8,9 mln zł.
EBITDA Hanpol Food Czekaj wynosi 9,46 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
1 165 495 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 8 901 007 zł w
2025 roku. • 9 690 645 zł w
2024 roku. • 9 983 670 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Hanpol Food Czekaj wynosi 50 lub więcej osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 50+ os. (szac.) w 2025 roku. • 106 os. w 2024 roku. • 93 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Hanpol Food Czekaj wynosi 2,70%. To oznacza, że firma ma szansę 2,70% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,015% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,70% w 2025 roku. • 2,69% w 2024 roku. • 2,69% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Hanpol Food Czekaj wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,072% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,15% w 2024 roku. • 0,12% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Hanpol Food Czekaj charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Hanpol Food Czekaj wynosi 1,9 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1,09 mln zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3,22 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1,09 mln zł a 3,22 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
279 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,9 mln zł w 2025 roku. • 1,41 mln zł w 2024 roku. • 1,47 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1,09 mln zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3,22 mln zł w 2025 roku. • 2,46 mln zł w 2024 roku. • 2,43 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
10 812 696
zł.
Koszty operacyjne Hanpol Food Czekaj wyniosły
49 511 479
zł.
Wynagrodzenia stanowią
22%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
1 802 116 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 10 812 696 zł w 2025 roku • 9 878 447 zł w 2024 roku • 8 960 439 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
22% w 2025 roku •
19% w 2024 roku •
18% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Hanpol Food Czekaj wyniosła 30 248 984 zł.
a
ktywa obrotowe to 17 240 753 zł.
a
ktywa trwałe to 13 008 231 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 30 248 984 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 14 139 026 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 16 109 958 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 771 120 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 30 248 984 zł w 2025 roku. • 26 075 498 zł w 2024 roku. • 24 743 130 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 27%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 51%.
Marża operacyjna wyniosła 15%.
Marża netto wyniosła 14%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 144 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Hanpol Food Czekaj wyniosły 14 139 026 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 30 248 984 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 47%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 45 996 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 14 139 026 zł w 2025 roku • 18 140 157 zł w 2024 roku • 16 687 675 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 9.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 47% w 2025 roku • 70% w 2024 roku • 67% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Hanpol Food Czekaj wykazała przychody na poziomie 58 412 486 zł.
Organizacja zarobiła 8 299 638 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 8362 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 8 291 276 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1394 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 8362 zł w 2025 roku • 1 782 078 zł w 2024 roku • 1 828 566 zł w 2023 roku
Organizacja Hanpol Food Czekaj wykazała zysk netto większy niż 96% organizacji z branży "Produkcja pozostałych artykułów spożywczych, gdzie indziej niesklasyfikowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 66% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 91% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 56% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 66% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 43 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 78 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-43
dni względem terminu
5
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 18 dni28-04-2026
2024
−1 mies. 17 dni29-05-2025
2023
−2 mies. 27 dni19-04-2024
2022
−2 mies. 19 dni27-04-2023
2021
−5 mies. 17 dni01-05-2022
2020
+6 mies. 18 dni01-05-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki