SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD SKŁADA SIĘ Z JEDNEJ OSOBY, TO JEDYNY CZŁONEK ZARZĄDU REPREZENTUJE SPÓŁKĘ SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD SKŁADA SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘCEJ OSÓB, TO SPÓŁKĘ REPREZENTUJE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Specjalizacja w nieruchomościach komercyjnych|Ocena potencjału nieruchomości z uwagi na aspekty prawne i koszty|Opracowanie strategii najmu opartych na stabilnych partnerach|Komercjalizacja gotowych oraz nowych obiektów|Realizacja gotowych projektów inwestycyjnych
KrotoInvest to deweloper specjalizujący się w nieruchomościach komercyjnych, który angażuje się w kompleksowe przeprowadzanie projektów inwestycyjnych. Firma zwraca szczególną uwagę na ocenę potencjału nieruchomości, biorąc pod uwagę aspekty prawne oraz koszty zabudowy. KrotoInvest nie tylko opracowuje i wdraża strategie najmu, ale również komercjalizuje istniejące obiekty, zapewniając stabilne partnerstwa, które gwarantują zadowalający zwrot z inwestycji. W skład oferowanych usług wchodzą również gotowe projekty inwestycyjne, które są przygotowane do realizacji w sektorze nieruchomości komercyjnych. Przykładem ich działalności jest realizacja Parku Handlowego Biedronka w Rzgowie, co podkreśla zdolność firmy do tworzenia trwałych i użytecznych obiektów komercyjnych.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Krotoinvest osiągnęła 191 460 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 48 504 zł. Pozostałe przychody to 142 956 zł.
Całkowite koszty wyniosły 42 206 zł.
Zysk netto wyniósł 6298 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 31 910 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 191 460 zł w 2025 roku. • 198 009 zł w 2024 roku. • 190 983 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 1050 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 6298 zł w 2025 roku. • 126 143 zł w 2024 roku. • 23 158 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Krotoinvest wynosi 351 512 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
62 982 zł a 1 059 621 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 58 585 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 351 512 zł w 2025 roku. • 894 285 zł w 2024 roku. • 510 554 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Krotoinvest.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Krotoinvest wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,240% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Krotoinvest wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Krotoinvest charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Krotoinvest wynosi 25 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 93 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 93 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
4 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 25 tys. zł w 2025 roku. • 35 tys. zł w 2024 roku. • 32 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 6 tys. zł w 2024 roku. • 3 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 93 tys. zł w 2025 roku. • 84 tys. zł w 2024 roku. • 99 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Krotoinvest wyniosły
61 845
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Krotoinvest wyniosła 367 246 zł.
a
ktywa obrotowe to 367 246 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 367 246 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 264 905 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 102 341 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 61 208 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 367 246 zł w 2025 roku. • 576 571 zł w 2024 roku. • 593 630 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła -28%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Krotoinvest wyniosły 102 341 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 367 246 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 28%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 17 057 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 102 341 zł w 2025 roku • 232 964 zł w 2024 roku • 206 167 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 28% w 2025 roku • 40% w 2024 roku • 35% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Krotoinvest wykazała przychody na poziomie 191 460 zł.
Organizacja zarobiła 8004 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1706 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 6298 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 284 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1706 zł w 2025 roku • 13 266 zł w 2024 roku • 4677 zł w 2023 roku
Organizacja Krotoinvest wykazała zysk netto większy niż 64% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 54% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 67% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 64% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 54% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 42% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 38% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 67% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 24 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 89 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-24
dni względem terminu
6
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 29 dni17-04-2026
2024
−19 dni26-06-2025
2023
−18 dni27-06-2024
2022
−5 dni10-07-2023
2021
−11 dni04-10-2022
2020
−1 dni14-10-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Tk Global Invest posiada 100
udziałów,
które stanowią
66.7% firmy.
Największym udziałowcem od 20.05.2022 jest Tk Global Invest kontrolujący 67% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 30.03.2021 do 20.05.2022: • Tk Global Invest (33% udziałów) • Technikbau Polska (33% udziałów) • Timoszyk Group (33% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 25.11.2020 do 30.03.2021: • Tk Global Invest (33% udziałów) • Technikbau Polska (33% udziałów) • Timoszyk Group (33% udziałów)