SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Unravel wynosi 3 088 734 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
10 368 804 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 088 734 zł w
2024 roku. • 3 441 601 zł w
2023 roku. • 23 826 342 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Unravel wynosi -117 tys. zł.
EBITDA Unravel wynosi -117 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
1 842 670 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -116 973 zł w
2024 roku. • -247 143 zł w
2023 roku. • 3 568 367 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
1 846 466 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -116 973 zł w
2024 roku. • -243 388 zł w
2023 roku. • 3 575 958 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Unravel wynosi 1 osobę.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 1 os. w 2024 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 11 obwieszczeń
dotyczących organizacji Unravel. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 6 czerwca 2025.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 6 czerwca 2025 (MSiG nr 109/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
11
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 472348. UNRAVEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000827280. SĄD
REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA
W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 04.02.2020.
[PO.IX NS-REJ.KRS/10945/25/222]
UWAGAMSiG 109/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.11.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 1400740. UNRAVEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000827280. SYSTEM, wpis do rejestru: 04.02.2020.
[RDF/685614/24/625]
MSiG 242/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.11.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 03.11.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 611975. UNRAVEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000827280. SYSTEM, wpis do rejestru: 04.02.2020.
[RDF/508249/23/611]
MSiG 133/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 611974. UNRAVEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000827280. SYSTEM, wpis do rejestru: 04.02.2020.
[RDF/508249/23/210]
MSiG 133/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.06.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1023883. UNRAVEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000827280. SYSTEM, wpis do rejestru: 04.02.2020.
[RDF/443657/22/292]
MSiG 208/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1023882. UNRAVEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000827280. SYSTEM, wpis do rejestru: 04.02.2020.
[RDF/443657/22/891]
MSiG 208/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
Ł
W dniu 12.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.10.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 651417. UNRAVEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000827280. SĄD
REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA
. W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
04.02.2020.
[PO.IX NS-REJ.KRS/8634/22/749]
Rzuć okiemMSiG 161/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.07.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. SIWIŃSKA 2. EWA MARTA 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE wpisać: 2 1. SIWIŃSKI
2. ROBERT ANDRZEJ 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE
Poz. 739988. UNRAVEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000827280. SYSTEM, wpis do rejestru: 04.02.2020.
[RDF/327019/21/492]
MSiG 176/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.09.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 04.02.2020 DO 31.12.2020
Poz. 739987. UNRAVEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000827280. SYSTEM, wpis do rejestru: 04.02.2020.
[RDF/327019/21/91]
MSiG 176/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.09.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 02.09.2021 okres OD
04.02.2020 DO 31.12.2020
Poz. 59492. UNRAVEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000827280. SĄD
REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA
W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
04.02.2020.
[PO.IX NS-REJ.KRS/3023/20/60]
MSiG 27/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 04.02.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. UNRAVEL
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmi
1. kraj POLSKA województwo WIELKOPOLSKIE
powiat KOLSKI gmina KOŚCIELEC miejscowość
GOZDÓW 2. miejscowość GOZDÓW ulica UL.
SOSNOWA nr domu 17 kod pocztowy 62-604 poczta
KOŚCIELEC kraj POLSKA 3. Adres poczty elektronicznej UNRAVELSPZOO@WP.PL Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 03.02.2020R. Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. SIWIŃSKA 2. EWA
MARTA 3. [ukryto] 5. 300 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 15.000,00 ZŁ 6. TAK Rub. 8. Kapitał
spółki 1. 15000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU
JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU
SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH
LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW
ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU
ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. SIWIŃSKA 2. EWA
MARTA 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 39 00 Z DZIAotu ŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z REKULTYWACJĄ I POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA
Z GOSPODARKĄ ODPADAMI 1 2. 38 11 ZBIERANIE
ODPADÓW INNYCH NIŻ NIEBEZPIECZNE 2 2. 38
21 OBRÓBKA I USUWANIE ODPADÓW INNYCH
NIŻ NIEBEZPIECZNE 3 2. 38 22 PRZETWARZANIE
I UNIESZKODLIWIANIE ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH 4 2. 88 9 POZOSTAŁA POMOC SPOŁECZNA
BEZ ZAKWATEROWANIA 5 2. 85 60 DZIAŁALNOŚĆ
WSPOMAGAJĄCA EDUKACJĘ 6 2. 45 11 SPRZEDAŻ
HURTOWA I DETALICZNA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I FURGONETEK 7 2. 46 19 DZIAŁALNOŚĆ
i AGENTÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRZEDAŻĄ TOWARÓW RÓŻNEGO RODZAJU 8 2. 43 22 WYKONYWANIE INSTALACJI WODNO-KANALIZACYJNYCH,
CIEPLNYCH, GAZOWYCH I KLIMATYZACYJNYCH
9 2. 41 20 ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE
WZNOSZENIEM BUDYNKÓW MIESZKALNYCH
I NIEMIESZKALNYCH
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Unravel nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Unravel wynosi 0,29%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,015% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,29% w 2024 roku. • 0,13% w 2023 roku. • 0,32% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Unravel charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Unravel wynosi 373 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,45 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,45 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
210 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 373 tys. zł w 2024 roku. • 382 tys. zł w 2023 roku. • 793 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 415 tys. zł w 2022 roku. • 349 tys. zł w 2021 roku. • 46 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,45 mln zł w 2024 roku. • 1,5 mln zł w 2023 roku. • 1,71 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
70 842 zł.
Koszty operacyjne Unravel wyniosły
138 107 zł.
Wynagrodzenia stanowią
51,3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
647 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 70 842 zł w 2024 roku • 70 842 zł w 2023 roku • 72 135 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
25,3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
51,3% w 2024 roku •
11,3% w 2023 roku •
0,7% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Unravel wyniosła 4 549 779 zł.
Aktywa obrotowe to 4 549 779 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 549 779 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 4 150 354 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 399 425 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 867 206 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 373 677 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 4 549 779 zł sumy bilansowej i 4 150 354 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 4 425 379 zł sumy bilansowej i 4 278 737 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 6 284 191 zł sumy bilansowej i 4 897 709 zł kapitału własnego w 2022 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -3,09%.
Marża operacyjna wyniosła -553,49%.
Marża netto wyniosła -607,39%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
24 punkty procentowe rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
30 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
289,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
313,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Unravel wyniosły 399 425 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 549 779 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 8,8%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 493 529 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 399 425 zł w 2024 roku • 146 642 zł w 2023 roku • 1 386 483 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
6,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 9% w 2024 roku • 3% w 2023 roku • 22% w 2022 roku
Wierzyciele
Organizacja Unravel ma 399 425 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 389 299 zł (97%).
Pozostali, 10 126 zł (3%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
399 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
97%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
389 tys. zł
97%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
10 tys. zł
3%
W roku 2024 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 97% (w 2020: 97%).
W latach 2020-2022 sprawozdanie liczy kredyty i pożyczki tylko spoza grupy kapitałowej, w latach 2023, 2024 od wszystkich pożyczkodawców - to zmiana zakresu sprawozdania, nie spłata, dlatego wykres rysuje je osobno.
W roku 2019 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Unravel wynosi 11,39 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 11,15 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 8,4 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 292,22 miesiąca.
gotówka (tylko kasa i rachunki): 3,4 mln zł należności i inne: 1,1 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 95 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 11,39 zł, z czego 8,40 zł w gotówce.
11,39
płynność bieżąca
11,15
płynność szybka
8,4
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 11,39 w 2024 roku • 30,18 w 2023 roku • 4,53 w 2022 roku
W latach
2023, 2024 organizacja wykazała w sprawozdaniu węższy zakres gotówki - same środki w kasie i na rachunkach, bez innych aktywów pieniężnych. Płynność gotówkowa za
te lata liczy się więc z innej pozycji niż za pozostałe i skok na wykresie może wynikać z samej zmiany sposobu wykazania.
Obsługa długu
Organizacja Unravel nie wykazała kredytów ani pożyczek (0 zł); gotówka (tylko kasa i rachunki): 3 353 979 zł. Druk uproszczony nie wydziela innych zobowiązań finansowych (np. leasingu), więc długu netto nie podajemy.
Koszty odsetek: 11 410 zł. Zysk operacyjny (EBIT) jest ujemny - odsetki bez pokrycia w zysku.
Dług a gotówka
kredyty i pożyczki (wszyscy pożyczkodawcy)0 zł
gotówka (tylko kasa i rachunki)3,4 mln zł
Druk uproszczony nie wydziela innych zobowiązań finansowych (np. leasingu) - długu netto nie podajemy.
Zysk a odsetkistrata operacyjna
nie starczamały zapasz zapasem
≪
0136+
Koszty odsetek: 11 tys. zł. Strata operacyjna - odsetki bez pokrycia w zysku.
W latach 2019-2022 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2022: bez długu, gotówka 4,5 mln zł • 2021: bez długu, gotówka 2,9 mln zł • 2020: bez długu, gotówka 237 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2024: strata operacyjna • 2023: bez kosztów odsetek • 2022: 51 razy
W latach 2023, 2024 gotówka obejmuje tylko kasę i rachunki, w pozostałych także np. lokaty - skok między tymi latami może wynikać ze zmiany sposobu wykazania.
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Unravel wynosi 19 060 dni. Tak skrajna wartość nie opisuje zwykłego terminu zapłaty - zwykle wynika z należności wykazanych przy przychodach bliskich zeru, a bywa też sygnałem trudno ściągalnych należności albo nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 1032 dni. Tak skrajna wartość nie opisuje zwykłego terminu płatności - zwykle wynika ze zobowiązań wobec dostawców wykazanych przy kosztach bliskich zeru, a bywa też sygnałem długo nieregulowanych zobowiązań albo nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 18 028 dni. Tak skrajna różnica wynika z nietypowej (skrajnej albo ujemnej) rotacji należności albo zobowiązań i nie opisuje realnego przesunięcia terminów płatności.
Rotacja zapasów wynosi 1650 dni. Tak skrajna wartość nie opisuje zwykłego czasu obrotu zapasów - zwykle wynika z zapasu utrzymywanego przy sprzedaży bliskiej zeru (zapasy ÷ przychody × długość okresu), a bywa też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Należności handlowe organizacji wynoszą 1 100 536 zł, z czego 1 100 536 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza18 028 dni
różnica skrajna - wynika z nietypowej rotacji należności albo zobowiązań i nie opisuje realnego przesunięcia terminów płatności
19 060 dni≫
rotacja należności (DSO): 19 060 dni - wartość skrajna, nie zwykły termin zapłaty
1032 dni≫
rotacja zobowiązań (DPO): 1032 dni - wartość skrajna, nie zwykły termin płatności
pasek ucięty przy 730 dniach - pełną wartość podaje tekst obok
Cykl konwersji gotówki (DSO + rotacja zapasów − DPO): 19 678 dni, orientacyjnie - wartość skrajna, wynika z nietypowej rotacji należności, zapasów albo zobowiązań i nie opisuje realnego cyklu obrotu gotówki
Rotacja zapasów1650 dni
zapasy leżą w magazynie 1650 dni
1650 dni≫
pasek ucięty przy 730 dniach - pełną wartość podaje tekst obok
Należności handlowe1,1 mln zł
klienci są winni firmie 1,1 mln zł
do 12 miesięcy1,1 mln zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 19 060 dni w 2024 roku • 607 dni w 2023 roku • 43 dni w 2022 roku
Oś wykresu jest przycięta do 750 dni, żeby skrajne wartości nie spłaszczyły pozostałych serii. Poza kadrem: • rotacja należności (DSO): 19 060 dni w 2024 roku • rotacja zobowiązań (DPO): 1032 dni w 2024 roku • rotacja zapasów: 1650 dni w 2024 roku Tak skrajne wartości nie opisują zwykłego czasu obrotu - zwykle wynikają z zapasów albo rozrachunków wykazanych przy sprzedaży lub kosztach bliskich zeru, a bywają też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Unravel wynoszą 138 107 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 58 800 zł, czyli 43% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 25 190 zł, czyli 18% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 23 408 zł, czyli 17% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej138 tys. zł
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)59 tys. zł · 43%
Zużycie materiałów i energii25 tys. zł · 18%
Usługi obce23 tys. zł · 17%
Pozostałe koszty rodzajowe19 tys. zł · 14%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia12 tys. zł · 9%
Amortyzacja0 zł · 0%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji maleją w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 138 tys. zł w 2024 roku • 625 tys. zł w 2023 roku • 10,2 mln zł w 2022 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2024 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), zużycie materiałów i energii, usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Unravel wykazała przychody na poziomie 21 134 zł.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
315 714 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 682 727 zł w 2022 roku • 469 203 zł w 2021 roku • 51 299 zł w 2020 roku
Organizacja Unravel wykazała zysk netto większy niż 10% organizacji z branży "Działalność związana z rekultywacją i pozostała działalność usługowa związana z gospodarką odpadami".
Organizacja wykazała przychód większy niż 37% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 8% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 6% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 10% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 37% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 80% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 26% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 8% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 6% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 26% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:21 133,44
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów21 133,44
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej138 106,68
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii25 189,73
III. Usługi obce23 407,77
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia58 800,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)12 042,24
VII. Pozostałe koszty rodzajowe18 666,94
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-116 973,24
D. Pozostałe przychody operacyjne0,21
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne0,31
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,21
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-116 973,34
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe11 409,66
I. Odsetki, w tym: (+1)11 409,66
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-128 383,00
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-128 363,00
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Unravel składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 43 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 168 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+43
dni względem terminu
3
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+5 mies. 18 dni30-12-2025
2023
+3 mies. 21 dni03-11-2024
2022
−18 dni27-06-2023
2021
−3 dni12-10-2022
2020
−1 mies. 13 dni02-09-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Siwińska Ewa posiada 300 udziałów, które stanowią 100% firmy.
Największym udziałowcem od 04.02.2020 jest Siwińska Ewa kontrolująca
100% udziałów.