Organizacja Benemix osiągnęła 363 736 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 310 432 zł. Pozostałe przychody to 53 304 zł.
Całkowite koszty wyniosły 252 127 zł.
Zysk netto wyniósł 58 305 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 363 736 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 363 736 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 58 305 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 58 305 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Benemix wynosi 517 988 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
42 279 zł a 909 340 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 517 988 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 517 988 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Benemix wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 1,440% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2020 roku. • 4,35% w 2019 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Benemix wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,040% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2020 roku. • 0,06% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Benemix charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Benemix wynosi 9 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 12 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1 tys. zł a 12 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2019 a 2020 rokiem. Zmiana wynosi 9 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 9 tys. zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1 tys. zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 12 tys. zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
61 711
zł.
Koszty operacyjne Benemix wyniosły
257 128
zł.
Wynagrodzenia stanowią
24%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
61 711 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 61 711 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
24 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
24% w 2020 roku •
0% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Benemix wyniosła 97 613 zł.
a
ktywa obrotowe to 67 746 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 29 867 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 46 241 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5000 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 41 241 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 97 613 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 97 613 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 60%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1,166%.
Marża operacyjna wyniosła 17%.
Marża netto wyniosła 16%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 60 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1166 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 17 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 16 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Benemix wyniosły 41 241 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 97 613 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 42%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 41 241 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 41 241 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 42% w 2020 roku • 0% w 2019 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Benemix wykazała przychody na poziomie 363 736 zł.
Organizacja zarobiła 58 305 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 58 305 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku
Organizacja Benemix wykazała zysk netto większy niż 62% organizacji z branży "Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 47% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 99% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 62% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2020 były wyższe niż 47% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była ona wyższa niż 35% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był wyższy niż 47% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 99% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2020 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 107 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-107
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2020
−3 mies. 17 dni30-06-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie