Zmiany ubezpieczeniowe w trybie back office.|Współpraca z towarzystwami ubezpieczeniowymi, m.in. PZU, WARTA.|Ubezpieczenia komunikacyjne, na życie, zdrowotne oraz mienia.|Kompleksowa obsługa klientów, przypomnienia o płatnościach.|Wsparcie w formalnościach związanych z ubezpieczeniami i zwrotem składek.
Be Safe Ubezpieczenia Smolec Sp. z o.o. to dynamiczna multiagencja ubezpieczeniowa, która powstała z pasji do branży ubezpieczeń. Firma działa na zasadzie "back office", co oznacza, że klienci nie muszą osobiście odwiedzać biura, a cały proces kontaktu odbywa się za pośrednictwem e-maila lub telefonu. Możliwość uzyskania oferty ubezpieczeniowej w wygodny sposób i bez zobowiązań wyróżnia ją na tle konkurencji. W ofercie Be Safe Ubezpieczenia znajdują się szerokie możliwości ubezpieczeń, w tym współpraca z takimi towarzystwami jak PZU, WARTA, HDI, HESTIA, ALLIANZ oraz innymi. Obszar działalności agencji obejmuje zarówno klientów indywidualnych, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Wartością dodaną jest kompleksowa obsługa posprzedażowa – firma przypomina klientom o końcu ochrony ubezpieczeniowej oraz płatności składek. Be Safe Ubezpieczenia dba także o formalności związane z wypowiedzeniem umowy u ubezpieczyciela oraz zwrotem składek w przypadku sprzedaży pojazdu. Oferta obejmuje szeroki wachlarz ubezpieczeń, takich jak: komunikacyjne (OC, AC), na życie i zdrowotne, ubezpieczenia mienia, a także ubezpieczenia turystyczne i szkolne. Ważnym elementem działalności jest także personalizowany zdalny kontakt z klientem, co podkreśla ich elastyczność i dostosowanie do potrzeb rynku.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja BE Safe Ubezpieczenia Smolec osiągnęła 294 629 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 294 629 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 269 903 zł.
Zysk netto wyniósł 24 726 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 58 926 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 294 629 zł w 2024 roku. • 191 031 zł w 2023 roku. • 129 186 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 4945 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 24 726 zł w 2024 roku. • 14 830 zł w 2023 roku. • 2627 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji BE Safe Ubezpieczenia Smolec wynosi 326 724 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
31 401 zł a 736 572 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 65 345 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 326 724 zł w 2024 roku. • 199 531 zł w 2023 roku. • 98 366 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT BE Safe Ubezpieczenia Smolec wynosi 28 tys. zł.
EBITDA BE Safe Ubezpieczenia Smolec wynosi 47 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie BE Safe Ubezpieczenia Smolec mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji BE Safe Ubezpieczenia Smolec wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,288% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji BE Safe Ubezpieczenia Smolec wynosi 0,01%. To oznacza, że firma ma szansę 0,01% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,01% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku. • 0,01% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
BE Safe Ubezpieczenia Smolec charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla BE Safe Ubezpieczenia Smolec wynosi 7 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 12 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3 tys. zł a 12 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 7 tys. zł w 2024 roku. • 5 tys. zł w 2023 roku. • 2 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 3 tys. zł w 2024 roku. • 2 tys. zł w 2023 roku. • 0 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 12 tys. zł w 2024 roku. • 8 tys. zł w 2023 roku. • 5 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
132 850
zł.
Koszty operacyjne BE Safe Ubezpieczenia Smolec wyniosły
266 491
zł.
Wynagrodzenia stanowią
50%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
26 570 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 132 850 zł w 2024 roku • 107 050 zł w 2023 roku • 73 720 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
10 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
50% w 2024 roku •
61% w 2023 roku •
58% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów BE Safe Ubezpieczenia Smolec wyniosła 63 918 zł.
a
ktywa obrotowe to 30 834 zł.
a
ktywa trwałe to 33 084 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 63 918 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 22 051 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 41 868 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 12 784 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 63 918 zł w 2024 roku. • 31 020 zł w 2023 roku. • 13 897 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 39%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 59%.
Marża operacyjna wyniosła 10%.
Marża netto wyniosła 8%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania BE Safe Ubezpieczenia Smolec wyniosły 22 051 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 63 918 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 34%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4410 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 22 051 zł w 2024 roku • 13 878 zł w 2023 roku • 11 586 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 34% w 2024 roku • 45% w 2023 roku • 83% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja BE Safe Ubezpieczenia Smolec wykazała przychody na poziomie 294 629 zł.
Organizacja zarobiła 28 138 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 3412 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 24 726 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 12% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 3412 zł w 2024 roku • 1798 zł w 2023 roku • 10 zł w 2022 roku