Organizacja Serro Express osiągnęła 3 845 525 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 534 043 zł. Pozostałe przychody to 311 482 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 565 939 zł.
Strata netto wyniosła 31 896 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 281 842 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 845 525 zł w 2021 roku. • 2 377 813 zł w 2020 roku. • 1 422 938 zł w 2019 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -10 632 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -31 896 zł w 2021 roku. • 98 597 zł w 2020 roku. • 129 511 zł w 2019 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Serro Express wynosi 2 748 344 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 9 613 812 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 916 115 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 748 344 zł w 2021 roku. • 2 188 176 zł w 2020 roku. • 1 601 301 zł w 2019 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Serro Express mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2021 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2020 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2019 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Serro Express wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,483% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2021 roku. • 2,90% w 2020 roku. • 2,91% w 2019 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Serro Express wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2021 roku. • 0,03% w 2020 roku. • 0,02% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Serro Express charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Serro Express wynosi 56 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 141 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 141 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
19 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 56 tys. zł w 2021 roku. • 58 tys. zł w 2020 roku. • 41 tys. zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2021 roku. • 10 tys. zł w 2020 roku. • 23 tys. zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 141 tys. zł w 2021 roku. • 97 tys. zł w 2020 roku. • 63 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
258 219
zł.
Koszty operacyjne Serro Express wyniosły
3 849 929
zł.
Wynagrodzenia stanowią
7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
86 073 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 258 219 zł w 2021 roku • 191 126 zł w 2020 roku • 90 102 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
7% w 2021 roku •
8% w 2020 roku •
7% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Serro Express wyniosła 630 934 zł.
a
ktywa obrotowe to 630 934 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 630 934 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 246 214 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 384 720 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 210 311 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 630 934 zł w 2021 roku. • 534 609 zł w 2020 roku. • 357 099 zł w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -13%.
Marża operacyjna wyniosła -9%.
Marża netto wyniosła -1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Serro Express wyniosły 384 720 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 630 934 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 61%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 128 240 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 384 720 zł w 2021 roku • 256 502 zł w 2020 roku • 177 589 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 61% w 2021 roku • 48% w 2020 roku • 50% w 2019 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Serro Express wykazała przychody na poziomie 3 845 525 zł.
Organizacja zarobiła -26 038 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 5858 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -31 896 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -22% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1953 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 5858 zł w 2021 roku • 14 857 zł w 2020 roku • 23 226 zł w 2019 roku