Darmowe oględziny i wycena systemów klimatyzacyjnych|Montaż klimatyzacji z wykorzystaniem sprzętu wysokiej jakości|Serwis klimatyzacji z naciskiem na zadowolenie klienta
OPNET to dynamicznie rozwijająca się firma specjalizująca się w montażu i serwisie systemów klimatyzacyjnych. Oferuje kompleksowe usługi, które zaczynają się od darmowych oględzin i wyceny, co pozwala na precyzyjne dopasowanie rozwiązań technicznych do indywidualnych potrzeb klientów. OPNET dąży do wysokiej jakości realizacji usług, co osiąga dzięki wykorzystaniu sprzętu o najwyższym standardzie oraz doświadczonemu zespołowi instalatorów. Przedsiębiorstwo stawia na satysfakcję klientów, czyniąc ją swoim priorytetem podczas każdej z realizacji. W rezultacie, OPNET zyskał reputację rzetelnego dostawcy rozwiązań klimatyzacyjnych, które zapewniają komfort w nowoczesnym wydaniu.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Opnet osiągnęła 270 252 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 270 252 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 252 380 zł.
Zysk netto wyniósł 17 872 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 67 563 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 270 252 zł w 2022 roku. • 284 791 zł w 2021 roku. • 154 688 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 4468 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 17 872 zł w 2022 roku. • 27 700 zł w 2021 roku. • 40 915 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Opnet wynosi 316 373 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
64 716 zł a 675 630 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 79 093 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 316 373 zł w 2022 roku. • 351 972 zł w 2021 roku. • 297 322 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Opnet wynosi 20 tys. zł.
EBITDA Opnet wynosi 24 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Opnet mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2021 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Opnet wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,360% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2022 roku. • 2,91% w 2021 roku. • 2,95% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Opnet wynosi 0,01%. To oznacza, że firma ma szansę 0,01% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,012% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,01% w 2022 roku. • 0,01% w 2021 roku. • 0,02% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Opnet charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Opnet wynosi 11 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 22 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3 tys. zł a 22 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 11 tys. zł w 2022 roku. • 11 tys. zł w 2021 roku. • 7 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 3 tys. zł w 2022 roku. • 5 tys. zł w 2021 roku. • 5 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 22 tys. zł w 2022 roku. • 20 tys. zł w 2021 roku. • 9 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
21 330
zł.
Koszty operacyjne Opnet wyniosły
250 514
zł.
Wynagrodzenia stanowią
9%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
5333 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 21 330 zł w 2022 roku • 19 829 zł w 2021 roku • 1847 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
9% w 2022 roku •
8% w 2021 roku •
2% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Opnet wyniosła 113 688 zł.
a
ktywa obrotowe to 91 426 zł.
a
ktywa trwałe to 22 263 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 113 688 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 27 400 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 86 288 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 28 422 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 113 688 zł w 2022 roku. • 76 734 zł w 2021 roku. • 103 549 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 16%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 21%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Opnet wyniosły 27 400 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 113 688 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 24%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 6850 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 27 400 zł w 2022 roku • 8318 zł w 2021 roku • 62 833 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 24% w 2022 roku • 11% w 2021 roku • 61% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Opnet wykazała przychody na poziomie 270 252 zł.
Organizacja zarobiła 19 738 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1866 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 17 872 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 467 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1866 zł w 2022 roku • 2769 zł w 2021 roku • 2986 zł w 2020 roku
Organizacja Opnet wykazała zysk netto większy niż 52% organizacji z branży "Roboty związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 40% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 54% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 52% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 40% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 32% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był wyższy niż 30% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 54% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 43 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 206 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+43
dni względem terminu
3
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
+6 mies. 26 dni06-02-2024
2021
−1 dni14-10-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−1 mies. 1 dni14-09-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Walczyk Grzegorz posiada 90
udziałów,
które stanowią
90.0% firmy.