Organizacja Toma osiągnęła 1 614 158 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 614 158 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 323 582 zł.
Zysk netto wyniósł 290 576 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -116 929 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 614 158 zł w 2024 roku. • 944 742 zł w 2023 roku. • 961 962 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 17 791 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 290 576 zł w 2024 roku. • 102 808 zł w 2023 roku. • 52 011 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Toma wynosi 4 002 972 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 764 564 zł a 9 411 011 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 88 519 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 002 972 zł w 2024 roku. • 2 587 693 zł w 2023 roku. • 2 318 877 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Toma wynosi 398 tys. zł.
EBITDA Toma wynosi 486 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
10 950 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 397 898 zł w
2024 roku. • 233 998 zł w
2023 roku. • 152 092 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
14 016 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 485 826 zł w
2024 roku. • 326 845 zł w
2023 roku. • 239 515 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Toma.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Toma wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Toma wynosi 0,11%. To oznacza, że firma ma szansę 0,11% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,020% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,11% w 2024 roku. • 0,27% w 2023 roku. • 0,30% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Toma charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Toma wynosi 39 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 471 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 471 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
6 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 39 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 471 tys. zł w 2024 roku. • 412 tys. zł w 2023 roku. • 392 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Toma wyniosły
1 216 260
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-2597 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 28 097 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
3% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Toma wyniosła 6 079 123 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 395 176 zł.
a
ktywa trwałe to 3 683 947 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 079 123 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 726 370 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 352 753 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 134 180 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 079 123 zł w 2024 roku. • 6 268 412 zł w 2023 roku. • 6 179 732 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 12%.
Marża operacyjna wyniosła 25%.
Marża netto wyniosła 18%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Toma wyniosły 3 726 370 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 079 123 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 61%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 7104 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 726 370 zł w 2024 roku • 4 206 235 zł w 2023 roku • 4 220 363 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 61% w 2024 roku • 67% w 2023 roku • 68% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Toma wykazała przychody na poziomie 1 614 158 zł.
Organizacja zarobiła 320 566 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 29 990 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 290 576 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -809 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 29 990 zł w 2024 roku • 11 466 zł w 2023 roku • 5231 zł w 2022 roku
Organizacja Toma wykazała zysk netto większy niż 76% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 67% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 74% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 76% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 67% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 66% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 60% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 74% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 5 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 97 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 28 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+97
dni względem terminu
3
w terminie
5
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−28 dni17-06-2025
2023
−21 dni24-06-2024
2022
+2 mies. 28 dni11-10-2023
2021
+4 mies. 12 dni24-02-2023
2020
+16 mies. 17 dni24-02-2023
2019
−16 dni29-09-2020
2018
+3 mies. 9 dni22-10-2019
2017
+25 dni09-08-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Różański Tomasz posiada 1889
udziałów,
które stanowią
33.3% firmy.
Ulenberg Mirosław posiada 1889
udziałów,
które stanowią
33.3% firmy.
Nijssen Adriaan Jan posiada 1889
udziałów,
które stanowią
33.3% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Ulenberg Mirosław (33% udziałów) • Nijssen Adriaan Jan (33% udziałów) • Różański Tomasz (33% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 30.07.2013 do 18.01.2016: • Ulenberg Mirosław (47% udziałów) • Nijssen Adriaan Jan (47% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 21.12.2012 do 30.07.2013: • Ulenberg Mirosław (33% udziałów) • Nijssen Adriaan Jan (33% udziałów) • Różański Tomasz (33% udziałów)